• bazı adamların onur ları kalp lerine bağlıdır. onur ları kırılınca kalpleri de kırılır.

ve ne yazık ki bazen o kalp'ler kırgınlıklarından daha fazla atmak istemezler.

selam olsun onuru için yaşayanlara.

mekanın cennet olsun hocam.

-------------------- * edit ---------------------------------------------

ah be hocam. öğrencilerine önerdiğin kitap listesine bu sabah denk geldim. önce gözüm böyle buyurdu zerdüşt * e takıldı:

birçok insan çok geç ölürken, bazıları çok erken ölür. bir söz vardı: "zamanında öl." diye. bu daha yabancı geliyor herkese. zerdüşt: "zamanında öl." der ve bunu önerir. hiçbir zaman, zamanında yaşayamayan, zamanında nasıl ölsün?

keşke hiç doğmasaydı gereksiz kişiler...

sonra gözlerim daha aşağıya kayıp tutunamayanlar * ı görünce gülümsedim. ne diyordu selim:

.. adam yokluğundan insanlığa vekalet ediyordum mu.

nur içinde yat. valahi hepimiz şahidiz : vekalet ettin insanlığa adam yokluğunda.

-------------------- * edit ------------------------------------------------
  • önceki hafta yalova valisinin sakalları yüzünden öğrencilerinin gözü önünde hakaret ederek kovduğu öğretmen.

ve maalesef bugün kalp krizinden hayatını kaybetmiştir. katili bellidir ama bu dünyada ceza almayacağına adımız gibi eminiz.

allah ailesine ve öğrencilerine sabır versin.

link
  • dolayli yoldan katledilmis bir ogretmenimizdir. simdi yandas birileri cikip ne alakasi var diyebilirler, ama bilmedikleri su ki, bazi insanlarin onuru var, herkeste dinci biatciligi kaypakligi yok. insan kaldiramiyor, kanina dokunuyor. kimisi de onurna yediremiyor ali tatar gibi intihar ediyor. maalesef serkan hocamizi da kalp kriziyle kaybetmisiz. olaya konu olan, ogretmene hakaretler yagdiran yalova valisi ise selim cebiroğlu isimli sahistir.
  • halkın valisi olmayı aklının ucundan bile geçirmeyen bir iktidar hızır paşasının hakaretiyle yaşayamamış onurlu meslektaşım.

can almaya devam ediyor katiller.

bazen gaz fişeği marifetiyle. (bkz: berkin elvan)

bazen polis kurşunuyla. (bkz: ethem sarısülük)

bazen döverek. (bkz: ali ismail korkmaz)

bazen evlatlarını alarak. (bkz: fadime ayvalıtaş)

bazen tsk- mit ortaklığıyla. (bkz: roboski katliamı)

şimdi de bir meslektaşımıza, sınıfında, çocuklarının önünde hakaret ederek sebep oldular. hayatlarında çamurdan evcik bile yapmamış insanlar, sırtlarını dayadıkları yerin kudretine güvenerek, insan hamurundan gerçek insan yapmaya gönül vermiş, ceht etmişlerin gencecik ömrüne kıydılar.

huzurlara, nurlara gark olsun yattığın yerler öğretmenim.
  • üniversite okumuş ve en önemlisi mezun olduğu bölümle ilgili bir işe girmiş emekçi insandır.

bu insan salt üniversite okuduğu için alengirli, kaptı-kaçtıcı işlere girmemiş, 3'e aldım 5'e satarımcı ticari çakallıklara aklı gitmemiş, sadece işini yapmaya çalışmış laik kimsedir.

ölümünde çok insanın parmağı var.

arkadaşlar bir şey diyeyim mi? bu işlerin hiç biri böyle kapanmayacak.

gerçekten kapanmayacak. anadolu toprakları ortadoğu gibi değil. gerçekten değil.
  • serkan hoca bir fen lisesi öğretmeni nasıl olmalıysa öyle bir öğretmendi. önce eğitti sonra öğretti. matematik konusunda zaten ülkenin sayılı insanlarındandı ama hayat tecrübesi bambaşkaydı. dersi bile ezberden anlatmazdı, ispatlarla geçirdik lise hayatını desem yeridir. sorgulamayı öğretti, bilimin, sanatın hayat demek olduğunu gösterdi bizlere.
    çok iyi adamdın hocam. ne zaman liseyi ve yatakhaneyi hatırlasak akşamları çaldığın kemandan da en az bir kez bahsediyoruz. seni ve öğrettiklerini unutmayacağız.
  • ölümünde zerre kadar sorumluluğu olan varsa acıların en büyüğünü çekmeden ölmemesi için duacıyım.

mekanın cennet olsun hocam.
    zaten çok yaşanacak bir ülke değil burası.
  • sakalinizla bu ulkede öğretmeni oldugunuz sınıftan kovulur,
    ama badem biyiginizla 2.oldugunuz üniversiteye rektör olarak atanirsiniz....

(bkz: raşit tükel)

canim öğretmenim,
    gözlerimi doldurdun , onurlu ve gururlu duruşunla..

bir de shopenauer okuyan o resminle...

ışıklar içinde uyu canım öğretmenim ....
  • lisede öğrencisi olduğum kıymetli öğretmen. bir çok öğretmen gibi kitapta ne varsa onu anlatayım, şu yönteme göre şunu öğreteyimden çok daha fazlasını başarmış bir öğretmendi serkan hoca. öğrencilerine okumaları için önerdiği kitaplar diye haberler düşmüş, hatırlatayım serkan hoca bir edebiyat öğretmeni değildi matematik öğretmeniydi. bir edebiyatçının bile belki kolay kolay öneremeyeceği bir kitap listesi önermişti. öğrencisiyle sadece ders konusunda değil ders dışı konularda bile yardımcı olmaya çalışan bir öğretmendi. yetenekliydi, müziğe olan merakı sonucu kendi kemanını bizzat şahit olduğum bir süreçte yapmıştı. yapmakla kalmamış kısa zamanda çalmaya başlamıştı. öğrencinin zorla değil merakı sonucu öğrenebileceğini çok iyi bilen bir öğretmendi. fen lisesinin boş lavoratuvarlarında lehim atarken bir matematikçi olarak yanıma gelip ne yaptığımı merak eden, yine sonucunu merak edip görmek isteyen bir öğretmendi. bazen kemanına zımpara atmak için yardım isteyen, kimi zaman güldüren kimi zaman tek bir sözle düşündüren, elinde çay bardağıyla çıkagelen, yalova'ya her gidişimde sahilde oturmuş kitap okurken denk geldiğim bir öğretmendi. huzur içinde uyu serkan hocam.
  • a beautiful mind' ı izlediniz mi bilmem, ama john nash' in naifliği ve matematiğe tutkusu ne kadar ise, o kadarı vardı serkan hocada.

ne arabasını kaldırıp arka bahçeye taşıyan öğrencilerini kırdı; ne taklitini yapanları. aklından asla kötülük geçmeyen ve kötülüğü tanımadığı için anlamayan bir adam düşünün.

verdiği özel dersin saatine dünya kadar para isteyen insanların yanında, her akşam çözemediğim problemleri, teoremlerle yatılı okul kantininde anlatan bir adam. bu hoca sayesinde, gelecek kaygısını, bölümün zorluğunu hiç kaale almadan çok iyi puanlar ile matematik bölümü okuyan arkadaşlarım var benim.

gece boyunca düşünüp, kurguladığı soruları çözene kitap hediye eden, kimse çözemeyince "küstüm" deyip kafasını masaya gömen işine aşık bir adam.
    gece boyunca bununla ilgilendiği için gömlekleri hiç ütülü olmazdı ve kravatı hep kayıktı evet ama bu ne kadar önemli ki bizim kıt beyinlerimizde, oturduğu makama nasıl geldiği belli olmayan ama oraya birçok örneği gibi hiç yakışmayan bir idari amir tarafından aşağılandı. ve ancak onun kalbi buna dayanamazdı.

hangi makam size insanları küçük düşürme hakkını veriyor? üzüntümün yanında utanıyorum. bunu normal gören zihniyetten utanıyorum ve kırgınım bugün.

hakkını helal et hocam. mekanın da kalbin kadar temiz olsun.
hesabın var mı? giriş yap