şükela:  tümü | bugün soru sor
 • simetrik kitap kitabının yazarı.
 • kullandığı doç. dr. ünvanı büyük olaslıkla feyk. inşalla para kazanmıştır kitaplarından, bu duruma düşüyorsun madem karnın doysun.
 • edip yükselle yaptığı tartışmayı tesadüfen izlediğim http://www.youtube.com/watch?v=-ffg7zvz1fi heleki 8.partına hayran kaldığım http://www.youtube.com/…s3hrl67v8&feature=endscreen matematikçi mühendis hafız en güzelide (bkz: halim) kişilik.allah samimiyetini ve zekasını artırsın dediğim.
 • edip yükselin yıllardır bir şey bulmuş gibi savunduğu , yarılarak güldüğümüz matematiğe yan yana koyma işlemini bularak uydurarak daha doğrusu sözde 19 mucizesini 3 saatlik karşılıklı konuşmayla yerle bir etmiş mühendis , matematikçi , islam ilimleri alimi. bu tartışmadan sonra edip yüksel yenildiğini kabul etmiştir. bir çok şeyi yanlış yaptığını halis aydemirin ilmi matematik ispatlarından sonra ya burası evet ya şurası şöyle diyerek yer yer uzun uzun susarak kabul etmiştir. e tabi edip bu dururmu türkiyeden amerikaya döndüğünde alel acele bir video hazırlamış channeline koymuş. 1683 nickli arkadaş da o videoyu bu başlığın altına eklemiş.(bkz: #42412546). bilmezsin belki o video yu defalarca kaldırdı yeniden yaptı. hele tamamını izle. ilim ispat ister. öyle cımbızlamak yok. tek taraflı sunmak yok.

  http://www.youtube.com/watch?v=8hgzjg4jy5y
 • doktor mudur profesör müdür bilemem. bildiğim bir şey var. rakibini üslubu ile afallatmış. kibarlığı ile tek ayak üstünde yakalamış. ama daha önemlisi matematik dili ile rakibinin içinde gezdirmiştir. her ne kadar kendisi ile aynı inancı paylaşmıyor olsam da buna saygı duyarım arkadaş.
 • edip yüksel ile olan tartışmasını izlemeden önce edip'in kendisi hakkında yaptığı videoyu izlemiştim ve direk; "çok çirkef bi adam heralde", "yalancı bi adam heralde", "çok saygısız bir adam heralde" gibi zanlara kapılmıştım.

  neyse sonra malum tartışmayı izledim; halis, gerçekten halis bir bilim adamı gibi yaklaşmış olaya, rasyonelliği bir saniye elden bırakmamış, rakibin tüm çarpıtmalarını ustalıkla boşa almış ve tüm çirkin ithamlara karşı saygıyı bir an olsun bozmamıştı.

  hani böyle lafları kullanmayı sevmem ama kullanıyım; edip yüksel'e 19'u tersten gösterip, düz çakmış. rakibin tartışmada tezlerini çürütmek önemli ama bunu yaparken takınılan tavır en önemlisi.

  kendisiyle tek ortak noktam 19suzluk olsada çok aşırı derecede tebrik ediyorum.
 • hadislerle ve sünnilikle alakalı fikirlerinin tümüne katıldığım edip yüksel'i 19 konusunda deviren adamdır maalesef.
  maalesef diyorum çünkü bu iki adamı yanyana koyduğumuzda bana hitap edeni edipt'tir. ancak gerçek diye bir şey var. ve o gerçek 19 işinin pek sağlam bir sistem olmadığı. bilimselliğin birinci şartı olan tutarlılık yok.

  kötü olan ise bu 19 işinin edip'in diğer söylemlerini itibarsızlaştırması.
 • allah ondan razı olsun. tanışmasakta severiz kendisini.
 • edip yuksel gibi bir şarlatanı akıl ile rezil rusva eden insan