şükela:  tümü | bugün
  • halis karataş jokeylerin ustadidir ve uluslararası üne sahiptir. selim kaya da iyi jokeydir ama sadece iyidir.
  • kayalar'ı oldum olası sevmem, hiç birini hemde. o yüzden taraflı konuşup karataş'ı seçeceğim. başımı en çok yakan jokey ise, süleyman akdı'dır.
  • 2010 yılını saymazsak devamlı surette halis karataş'ın önde olduğu rekabettir; ne var ki 2010 yılında selim kaya, halis karataş'tan çok daha iyi bir performans sergilemiştir, bunu kabul etmek gerekir.
  • karatasin herzaman onde olacagi bir kiyaslama, zira her zaman daha cok favoriyi ona verecekler, hem zselim'e verilen essek de olsa favori de olsa yaris sonu bakima almak lazim, tamerinoglunun kullanim omru azaldiysa bundandir. bir istatistik varsa selim'le kosup sonraki yarisinda batiran atlar icin bi liste yapip bi bakmak lazim. oteki taraftan ikisi de usta, ama ikisi de favoriye yol bulamadiklari olmustur. ama bir ilave karatas'ta hic gormedim ama selim'in duser gibisinden attan indigini hatirlarim, 2003 2004 yanilmiyorsam, cavcav'in akli dengesi bozuk safkani serram'dan selim'in box cikisi adeta kibarca attan inisini ve yarisseveri cildirttigini hatirliyorum. cok guzel dusmus ya da inmisti..
  • son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan bir kıyaslama... selim kaya çok iyi yarış okuyabilen bir jokeydir. yarış hızlı giderse bekleme yaptırır ata, yavaş tempoda giderse de öne erken sarkıp avantaj sağlayabilir. gerçi ne yaparsa yapsın sihirbaz halis karataş bambaşka bir adamdır... e zaten boşuna dememişler;

(bkz: okeyde ara taş jokeyde karataş)
  • halis karataş at yarışıyla ilgili belgesel çeken gençleri bi dk geliyorum diyerek röportaj için bir saat beklettikten sonra saunaya girmem lazım diyerek gelmez. selim kaya ise iki yarış arasındaki yarım saatinin tamamını o öğrencilerle geçirir.
  • halis karataş yaşayan efsanedir, selim kaya ise o yoldadır. ikisi de çok iyi jokeydir. lakin sürekliliği, iş ahlakı, yarışsevere verdiği güven açısından halis karataş her zaman selim'den öndedir. bu ikisi arasındaki rekabetin nedeni, bindikleri atların rekabet içinde olmasından dolayıdır. sanılanın aksine asla sert, acımasız bir rekabet olmamıştır bu ikili arasında. zaten atçılık camiasında herkesin rolü üç aşağı 5 yukarı bellidir yıllardır.
  • moto gp de valentino rossi neyse at yarışında halis karataş odur.
  • halis karataş kuponları yatırdığında hasıl olan duygu kızgınlıktır. selim kaya yatırdığında ise nefret.

ayrıca;
    halis karataş karataş'tır ve bültenlerde öyle yer alır.
    selim kaya ise selim kaya'dır ve bültenlerde böyle ya da s.kaya olarak yer alır.
  • halis'in istanbul programında 7'de 7 yapıp tarihe geçmesiyle tarihe gömülmüş kıyaslama. bi kere daha tarih dersem kendimi zkeceğim.