şükela:  tümü | bugün
  • minimum 4 gol fark yenmiş ve kalan dakikalar istatistiki olarak yetersiz görülmeye başlanmıştır. rakip takım oyuncularının kontra atak futbolu bütün psikolojiyi dibe çökertmiş hale gelince, yine defansın arkasına atılan o uzun toplardan birinde o ana kadar kova görevi gören sokuk kaleci topu kucakladığı an tek eliyle ileriye kendi koşu yoluna salıp hızla depara kalkar.

o anda her şeyi sorgulamaya başlarsınız, içinde bulunduğunuz halı saha maçı da dahil olmak üzere; kişiliğinizi, arkadaşlarınızı, hayatınızı...kaleci topu ayağından aça aça yaptığı her driblingle artık o halı saha maçını bambaşka bir boyuta sürüklemiştir. burada kendisinin yaptığı, şahsi gururunu kurtarmak peşinde verdiği naçizane bir mücadele midir, takımı ateşlemek adına gerçek üstü bir hamle mi, anlık bir öfke mi bilemiyorum.

hayatımın farklı safhalarında bu olaya defalarca şahit olmama rağmen kalecinin bu şekilde attığı bir gol görmedim ama. böyle bir mucizeyi yaşamadım yani. he marjinal bir aksiyon olduğu konusunda elbette şüphem yok, olamaz da.
  • kale değişti diye bağırarak olası top kaptırma stresi azaltılır.
  • işte o an maçı kenarıyada takip edenler kesinlikle bir gol daha izleyecek demektir. ki bu gol genellikle gaza gelip kalesini boşaltan bu kaleci kardeşimiz tarafından az sonra kaybedilecek top sayesinde boş kaleye atılacak bir gol olur.