şükela:  tümü | bugün
  • kendini "prof mehmet öz'ün asistanı. twitter doktoru:) usa-sabah da yazar" olarak tanımlayan, twitterdan her akşam güncel ve faydalı sağlık bilgileri veren, başarılı ve yakışıklı bir kalp cerrahı. fotoğraftaki alyans da gözümüzden kaçmış değil.

edit: buraları okuyor haberiniz olsun. swh
  • başarılı bir cerrah. mış, ben de yeni öğrendim. sürekli tweetlerini rt'lyip duruyordu insanlar, kim bu adam diye baktım az önce. "yakışıklı değil ama sempatik" türünden, çok aşırı sempatik bir doktor. yanaklarından makas alıp "bana bir ekg çeksene" diyesim geldi. bildiğin şirin adam ya. karısı karşısına alıp günde üç kez yanaklarını sıkmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum. soru soran insanlara cevap vermeye çalışıyor sürekli. hesabı takip edilesi.

edit: kafamı kuma gömüp koli bandı taklidi yapmak istiyorum şu an. rezil oldum.
  • twitter'dan yaklaşık 2-3 haftadır takip ettiğim doktor. yazdıkları cidden çok faydalı ve bence herkesin kendisini takip etmesi gerekir. bilseydim daha önceden takip ederdim hatta.
  • yıllar öncesinden aklımda kalmış kişidir, şöyle ki:
    sene 96, ortaokul hazırlık öğrencisyiz, henüz 8 yıllık eğitim filan yok, liselilerle aynı okulda okuyoruz... sınıfta ingilizce hocası terör estiriyor, haftalardır tek kelime türkçe konuşmamış. derste türkçe konuşursak ingilizce öğretemeyiz ekolünden hoca işte. bir de en ayar olduğu şey dersinin bölünmesi. o gün nöbetçi öğrenci sınıfa girdi, lise öğrencilerinden biri; elinde kağıtlar var, hocadan imza filan alacak. "ehe, hoca şimdi çileden çıkacak" diye geçirdim içimden. içeri giren abimiz doğrudan ingilizce daldı hocayla sohbete, sonra devam ettiler aralarında. biz bişey anlamadık tabi, birbirimize bakıyoruz boş boş. adam da altyazılı filmlerde gördüğümüz amerikalılar gibi yardıra yardıra konuşuyor maşallah. hoca da gülüyor, şakalaşıyorlar, ilk defa ders bölündü diye çıldırmadı... ders bitince adını öğrendik, halit yerebakan. sınıftaki herkesin hafızasında yer etmiştir o gün az da olsa, biraz karizmatik bolca sempatik bir insan olarak.
    ara ara kendinden haber almakla beraber mehmet öz'ün asistanı olduğunu duyduğumda "helal olsun" demiştim içimden. sonraları twitter aleminde buldum dryerebakan'ı, 7000'in üstünde takipçisi var şu sıralar. sabah akşam yazıyor, anlatıyor, bilgi paylaşıyor. bazıları ayar oluyor tabi kendisine, o ayrı mesele. 3 ay önce filandı, star gazetesi kendisiyle yapılmış bir röportaj yayınladı, daha yakından tanımak için okunabilir: http://haber.stargazete.com/…ak-geldim/haber-714195
  • kendisi yarın dişçimi ısırmama sebep olacak kişidir. amalgam dolgularla öyle korkuttu ki, yarın bir sopanın ucuna bez bağlayıp, bezi tutuşturup "kill the witch" diye naralar atarak muayenehaneye dalabilirim. her gün tweetleriyle ailecek kendimize teşhis koyup panik yapıyoruz asdsjdklj iyi ki var ^^ şaka bir yana doktorların bize söylemediği tonla şeyi kendisinden öğreniyorum. sıkılıp yazmayı bırakmaz umarım.
  • gecenin bi saati keşfettiğim sevimli docteur. çok sevdim ben bu abiyi, baya baya bildiğin evin salonunda muhabbet edercesine samimi ve sevimli olduğu kadar da cıvımayan bi üslupla yazıyor.

edit: baya baya da geziniyorlarmış kendileri buralarda, o teşekkür bize ait :)
  • twitter'da her zaman sol tarafta takip et diye karşıma çıkan başarılı doktor. gelmişini geçmişini üşenmedim satır satır okudum. çok imrendim. çok başarılı buldum.

ayrıca verdiği faydalı bilgilerde ayrı bir güzel.

ayrıca çok güleryüzlü ve hoş bir izlenim bırakıyor. sağolsun.

sevilesi bir doktor olduğunu düşünmekteyim.

yani bence öyle.

edit: neti alt üst edip video, yazı, röportaj ne bulursam okudum. okudukça daha bir seviyor insan. valla çok imrendim. bir insana doktorluk bu denli yakışabilir ancak.

tıbbiyeye olan sevdamı tazeledi kendisi. okulu dondurup tıbbiye için tekrar sınava hazırlanmayı düşünüyor iken şimdi acaba hiç başlamasam mı okula diyorum.

bu konuda çok ciddiyim. sayesinde boğaziçine başlamadan bırakasım var.

olurda bir gün tıp okursam bana da bir şey öğretir misin doktor abi valla ben seni çok sevdim.

not: binlerce tweeti var. bitirmeme çok az kaldı. ha gayret!
  • twitter hesabını takip etmekte fayda var. özellikle sağlık ile ilgili haberlerde bol bol su için gibi yüzeysel bilgiler görmekten bıktıysanız, kendisi şu yaşınıza kadar farkına varmadığınız detayları eğlenceli bir şekilde anlatıyor.
  • birçok tweet i doğru bilinen yanlışları kabak gibi ortaya çıkarıyor.
    ve tavsiyelerine de hep bilimsel bir araştırmayı kaynak gösterebiliyor. bol keseden sallamıyor yani... takip edilmesi gereken twitter adreslerinden...