• bir sosyalist olarak , siyaset hatlarını hiç doğru bulmadığım oluşum.
    nerde bir alevi var, hemen örgütlemeye çalışmak,
    ulusal haklarını da isteyen kürtlere milliyetçilik hatta ırkçılık çamurunu atıp, kemalist kitlelere oynamak, kemalist tribünlere oynamak ,
    siyaset hatlarının en göze batan kısımlarındandır.
    ulusalcı bir siyaset olarak görüyorum.
    gerçeklerden uzak bir siyaset anlayışları var. dönem tahlili falan bilmiyorlar gibime geliyor, grup yorum'a bile bunlardan dolayı eskisi gibi yaklaşamıyorum.
  • 2011 taksim 1 mayıs kutlamalarına (benim gördüğüm kadarıyla) en kitlesel katılan örgüttür. yanılmıyorsam yalnızca istanbul örgütü değildir alana gelen ancak ne olursa olsun oldukça uzun, düzenli ve coşkulu bir kitleleri vardı. 1 mayıs'a damgasını vuran örgütlerden birisidir.
  • 2011 taksim 1 mayıs kutlamalarında olay çıkaran tek oluşum.

tam aşağıya inip korteje katılmak üzereyken (ki oturduğum yer elmadağ oluyor), askeri müzenin karşısındaki polis barikatlarına saldırıp, üzerini arattırmayarak cumhuriyet caddesine giren, ancak etkili ve düzenli bir kitleyle katıldıkları için pek de eleştirilmeyen örgüt.

kimse kusura bakmasın ama benim de üzerimi bir polisin araması hoşuma gitmiyor. ancak benim gibi 1 mayıs'ta taksimi doldurmuş 1 milyon kişinin can güvenliği açısından bu uygulamaya ses çıkarmıyoruz.

yarattığınız arbede bir kitlesel izdihama veya toplu direnişe dönüşseydi ve oraya bebekleri ile gelmiş insanların da mağdur olmasına sebep olsaydınız, bu orospu çocukluğunun bedelini kim verecekti?
  • polis aramasına karşı çıktığı için eleştirilen kortej.

sanırsın ki polis meydandakilerin menfaati için arama yapıyor.
    sanırsın ki çoook ciddi bir arama yapıyor.

maçlara girişteki aramadan bile lakayt bir arama.
    yüzbinlerin meydana girdiği bir noktada pratikteki tek sonuç alana girişin yavaşlatılması.
    insanlara potansiyel suçlu muamelesi yapılması...

madem polis araması çok faideli istiklal'in girişinde 24 saat arama yapsınlar.

bu katıldığım bilmem kaçıncı 1 mayıs, bilmem x bilmem kaçıncı kitle eylemi, gösteri.
    polisin hiçbir faydasını henüz göremedim.

polis, meydandakilerin güvenliğini sağlayacaksa uzakta dursun yeter!
  • körü körüne düzen karşıtlığının beyin enfeksiyonuna neden olduğunu kanıtlayan sempatizanları varmış, bunu da görmüş olduk.

sıhhiye meydanına polis devreye girmedi, ne oldu?

*emek-iş ile bdp'liler kavga etti, izdiham çıktı. her iki gruptan kadınlar bile yaralandı.
    *tgb ile bdp'liler kavga etti, durduk yere bir dükkanın camı çerçevesi indi.

yani güzel kardeşim, olaylar illa senin sandığın gibi polis ile emekçi kesim arasında yaşanmıyor. o meydanda doluşmuş 1 milyon kişi arasında değişik fraksiyonlara gönül vermiş ve aslında bazı bazı birbirinden hiç haz etmeyen, aralarında ekonomik, siyasi, rantsal husumet bulunan bi ton grup var.

bakınız tkp ve bdp.

bu iki grup arasında çıkan herhangi bir kavgaya kim müdahale edecek? söyler misin cephe sempatizanı güzel kaarşim? disk'in görevlendirdiği, geçen sene sendika başkanının yumruklanmasını önleyememiş 10-15 tane eleman mı?

ben arkadaşımla, komşum bebeği ile, millet çoluğu-çocuğu ile o alana geliyorsa, o bayram heyecanını hep beraber huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorsa, o arama sırasında üzerinde molotof kokteyli olmadığını kanıtlayacaksın amına koyim.

hem bayram kutlamak isteyen 1 milyon emekçi için, hem de senin yapmış olduğun atar yüzünden polisten gaz bombası yemek zorunda kalmak istemeyen insanlar için o barikattan geçeceksin.

sanırsın ki polis senin sırf o kuru götünü elleyebilmek için arama yapıyor orada.