şükela:  tümü | bugün
 • yerli ve milli halk çocuğunun sahip olduğu arabadır. allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

  -
 • (bkz: adamlıque)
 • görmemiş halk çocuğu*
 • 560.000 euro'dur. yıllık gelirinin sekizde birine denk gelir. yıllık 50 bin lira kazanıp, 150 bin liralık araba alan devlet memurları ve özel sektör çalışanları sorgulanmalıdır asıl.
 • bu galatasaray kökenlilerin alayı mı böyle halk(!) çocuğu ya?!

  hayrını görmesini dilediğim araba.
 • halkına "kafanızı çalıştırın, ayıklanacak çok keriz var" mesajı vermesi durumudur.
 • harbiden burası boş beleş adam kaynamaya başladı. napsın olm, adamın parası var, mezara mı götürsün? siz cebinizde olmayan parayı bilmem kaç yüzbin taksit yapıp iphone alan adamlar değil misiniz? gelmiş burda adam parasını harcıyor diye ağlıyorsunuz. o paranın milyonda biri sizde olsa havanızdan geçilmez yanınıza yaklaşılmaz. azıcık samimi olun.

  (milyonda biri deyip abartmışım biraz, şunu binde biri yapalım:))
 • milletin malından mülkünden bahsetmeye acaaayyyiiipp bayiliyoruz
 • o parayı size versinler evin önüne helikopter indirirsiniz amq görmemişleri. ardayı zerre kadar sevmem ama adamın parası var harcıyor napsın dobloya mı binsin?
 • ülkemizdeki insanların özündeki amaçlarının zengin olmak, lüks içinde yaşamak olmasından kaynaklı. bu yüzden ülkece mutlu olmayı beceremiyoruz, büyük oranda mutsuz bir toplumuz. arda da hedefine ulaşmayı başarmış vatandaşlardan biri sadece.

  arda ve arda gibilere kızıyor oluşumuz basamakları çıkarken yaptığı davranışlar. herkesin hedefi olan birşeyi başarmak için tepki çeken davranışlar olmak zorundadır. bunları tek tek açıklamaya gerek yok, zaten tahmin edebiliyoruz.

  bütün bunların yerine hedef olarak mutlu olmayı baz alsak durumlar çok farklı olacak.

  örnek vereyim; düşünün ki ,arda'nın çevresinde kimse yok, trilyonluk arabasıyla baş başa kaldığında en fazla ne yapabilir? bu araba onu en fazla ne kadar mutlu edebilir. mutlaka belli bir yerde sıkılacak üstelik ona kattığı birşey de yok arabanın amacı belli, bir yerden bir yere gitmek 320km hızla zaten gidemiyorsun gidip uçağa binersin çok istersen.

  bütün bunların yerine arda az çok barcelona, avrupa görmüş bir insan olarak futbol akademisi, altyapısı kursa. barlarda orda burda geçirdiği boş zamanlarını bu çocuklara ayırsa onların gelişimini takip etse ve gelecekte iyi bir yerde olmaları için gerçekten çabalasa hem mutluluğu yakalayacak, hem başka güzelliklere sebep olacak hem yaşlandığında kocaman güzel bir dünyası olacak. üstelik geliri de yine olmuş olacak.

  ama ülkedeki insanların odak noktası zengin olmak olunca hep mutsuz oluyor. mutlu olmayı istemeyi unutuyoruz ne yazık ki..

  zengin olmak isteyen oluyor. hile yapıyor hurda yapıyor, dolandırıyor, birilerine yalakalık yapıyor, bir şekilde oluyor. bunu beceremeyenler mutsuz oluyor, örnek; çiftlik bank mağdurları. sonuç olarak yine mutsuz oluyoruz.

  ulan bırakın hileyi hurdayı, pratik türk zekasını zengin olma yolunda kullanmayı. azıcık birşeylerin ucundan tutun, bir dalda uzmanlaşın, insanlara nazik olun, yardım edin, mutlu edin mutlu olun.

  tanım: amacında boğulan insandır.