şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte başlığını bulamadığım durum. evet halk eğitim merkezleri ensar vakfına devrediliyor. halk eğitim merkezlerinde görevli bütün öğretmenler gereksiz eleman statüsüne sokuldu ve eylül ayında yeni okulları ve durumları belli olacak.
    şunları da şöyle bırakayım.

1
    2
    3
    4
  • çok sayıda ırza geçmeyle sonuçlanması kuvvetle muhtemel olay.
  • toplu sekse resmi davet
  • artık bu ülke benim için bile yaşanamayacak hale geliyor . bunu hiç söylemedim söylemekte istemezdim ama öyle .

bir cemaatin pisliğini başka bir cemaatle kapatmaya çalışmak dahada batmaktır malesef .

art niyetin zirve yaptığını düşünüyorum resmen ülkemiz için üzülüyorum .
  • bir arkadaşım , başkanlık seçiminde evet vermeyi düşünüyordu. o günlerde, milliyetçi ve atatürkçü olduğunu bildiğim bu arkadaşıma ''abi hastamısın sen , ben seni atatürkçü biliyorum, bu adamların nihai hedefi anıtkabire dozerlerle girmek'' dediğimde , ''abartma, amerikadaki gibi başkanlık sistemi gelecek,iyi olacak'' demişti.

20 sene sonra, ''burka ya da çarşaf giymemek islamdan çıkmaktır'' konulu fetvayı dinlerken herhalde kendisiyle gurur duyar.

söylenecek çok söz var ama , chp trabzon milletvekili haluk pekşen'in bu konuda söylediği şu sözler olayı özetler niteliktedir :

bu tam bir talibanlaştırma protokolüdür. afganistan’da da süreç böyle başlamıştı. orada da, din adı altında birtakım radikal ideolojilerin vakıflar yoluyla eğitime sızmasına izin verilmişti.
  • halk eğitimde çalışan biri olarak yazma gereği hissettim.
    cidden sıçtığımızın resmidir.
    zaten ak yalaka müdürler bir kaç yıldır kadrolu öğretmenlerle çalışmak istemediklerini bakanlığa bildirip duruyorlardı. bakanlıkta bu talebi yerinde buldu ve bu yıl haziran sonunda şak diye 4'te 1 oranında kadroları azalttı. zamanla sıfırlanacak ve sadece usta öğreticilerle çalışacaklar. bizim gibilerden başka şekilde kurtulamayacaklar nasılsa. usta öğreticileri de işe alırken liyakat yerine bilin bakalım neye göre alacaklar? vakıflardan, derneklerden yaz boyu çarşaflı teyzeler, badem bıyıklı amcalar, çember sakallı gençler mahallelerindeki okullarda kuran, arapça, siyer vb. dersleri açmak için yolları aşındırdılar. okullarında kurs açmak istemeyen müdürlerle de kavga çıkarıp milli eğitime şikayete koştular.
    geri dönüşü olmayan bir yola girdik çoktan.

ek bilgi:
    halk eğitim merkezleri yaygın eğitim kurumları olduğu için her yerde (hastanede, postanede, öğrenci yurtlarında, sosyal tesislerde, vs) zaten kurs açabiliyor ve dernekler vakiflar da buna dahil. yeni bir gelişme değil bu. halihazırda zaten vakıflar gelip başvuruda bulunup merkezler aracılığıyla kendi binalarında kurs açıyorlardı. ensar vakfı imajından dolayı haber oldu o kadar.
    bu haberleri yapanlar şimdiye kadar nerdeydiler acaba?

örgün eğitim yaşındaki çocuklar zorunlu eğitime tabi oldukları için spor, sanat etkinlikleri dışında kursa yazılamıyorlar. sistem kayıt almıyor. spor ve sanat etkinliklerinde cihat öğretirler mi? evet maalesef.
    halk eğitimin hedef grubu 25-65 yaş aralığıdır asıl. onlar için endişelenmeli miyiz? kurumda çalışan biri olarak endişe duymuyorum. kayıtları alırken mehter eşliğinde osmanlıca kursuna kayıt olanlar, gavur dillerini napcaz bize arapça lazım diye ahkam kesenler bir kaç hafta içinde devamsızlıktan kaldılar. öyle gazla dil öğrenilmiyor işte. olay sadece dil değil din adamlığı, din bilimleri, fıkıh, hadis, vb. derslerse kendi binalarında başarıyla gerçekleştireceklerdir emin olabilirsiniz. endişelerim işte burda başlıyor.