şükela:  tümü | bugün
 • düşük fon giderleri, iyi performans gösteren fon yöneticileri ve kullanışlı internet sitesi - mobil uygulamalarıyla sektörün sessiz ama kaliteli firmalarındandır. hem hayat sigortası hem de bes'ini kullanan bendeniz için halkbank internet şubesi kanalına bağlanmaları da bir hayli kolaylaştırıcı.
 • kendilerini tercih etmemenizi öneririm.

  çağrı merkezleri, sesli yanıt sistemleri (ivr), sms sitemleri haftalardır bozuk. kendilerine ulaşmak imkansız. ulaştığınızda da hattan düşüyorsunuz ya da çağrı otomatik kesiliyor. bazen numara aranmıyor bile. üstelik 24 saat hizmet veren bir çağrı merkezleri de yok.

  10 gün önce iptal talebimizi verdiğimiz halde otomatik bes'imizi halen iptal etmediler. buğün öğlenden beri ulaşmaya çalışıyoruz kendilerine 30-40 denemeden birinde ulaşabildik onda da sistem çağrıyı kapattı geri dönen felan da yok.

  yıldım.
 • 10 iş günü iade süresini aşan şirket. tercih etmeyin derim ben.

  sözleşme yürürlüğe girdiği gün internetten ayrılma talebi yaptım. ama sonrası telefonunuza, e-postasınıza vs hiçbir bilgilendirme mesajı gelmiyor durumla ilgili. şimdi ne oldu? çıktık mı çıkmadık mı diye kalakalıyorsunuz. ben de bu durumdan işkillenip çağrı merkezlerini arayayım dedim ama a aa o da ne, "şirketimizde aktif ürününüz bulunmamaktadır" diyip kapatıverdi telefonu ses kaydı.

  bugün 11. iş günü ve dolmak üzere. henüz bir iade yok. çağrı merkezleri şimdi aktif ürün olmasa da yanıt veriyor ama ses kalitesi rezalet. iki kişi birbirini anlayarak konuşamaz. sürekli kesik kesik ve uzun süre sessizlikler oluyor sık sık.

  zaten bes hakkındaki görüşüm tamamen olumsuzdu. bu da tuz biber oldu. güya devlet güvencesinde olacaktı. anlaşılan o ki güvence lafta.
 • mayıs ayındaki ikinci zorunlu bes kesintisinden sonra, iki gün içinde parayı geri iade etmeleri gerekirken hala etmemiş, an itibariyle 9 gün önceden ödemesi gereken bedeli ödememiş, paramızı babasının parası gibi tepe tepe kullanan şirket. insanı aptal yerine koyan bu şirkete kim dur diyecek merak ediyorum derken etmekten vazgeçiyorum kimse dur demeyecek çünkü bizim ülkemizde sigortacılar, bankacılar, şirketler, holdingler vs. her zaman kafasına göre at koşturup kafasına göre vatandaşı sömürür. iyi ki zorunlu besten çıkmışım, bu terbiyesiz şirketle daha fazla muhatap olmayacağım.
 • mayıs kesintisiyle ilgili kendileriyle görüştüğümde paranın kendi hesaplarına geçmesinden sonra 2 işgünü içerisinde iade edileceğini söylediler. o görüşmem 18 mayıstaydı. dün, 26 mayısta tekrar aradım, kesinti hesaplarınıza geçti mi diye sordum, ayın 22'sinde geçmiş. peki neden hala yatırmadınız 2 işgünlük süreyi aşmanızın suç olduğunu biliyor musunuz dedim, yoğunluk bik bik bir şey söyledi. ben bunlarla öğlene doğru görüştüm. öğleden sonra 3 gibi para hesabıma iade edilmiş. arayıp sormasak kaç gün kullanacaklar paramızı. kanun ve yönetmeliklerde belirtilen süreyi aşmaları suç değilmiş gibi rızamız olmadan paramızı kim bilir hangi fonda ne için değerlendirdiklerini bile bilmeden kullanmaları daha da büyük suç.

  şikayetvar.com'da baktım biraz, vatandaşın biri 3. senesinde ayrılmak istemiş, 585 lira kesinti yapmışlar. adam itiraz etmiş. çok bilgili görevlisi yasalara çok saygılılar ya vatandaşın imzaladığı sözleşmede bu 585 liranın yazdığını ve yapılan kesintinin hukuka uygun olduğunu yazmış.

  bir de ıslak imzalı dilekçe gönderdim ben bunlara 8 mayısta. ses seda yok. ben de dilekçemde tüm kanun ve yönetmelik maddelerini yazdım, gecikme faiziyle ilgili. ama dünkü konuşmada dilekçemle ilgili bilgi veremediler. dilekçemin nerede olduğuna dair hiçbir fikirleri yok. sanırım kaybettiler vasıfsızlar. dilekçe kanununa uymamanın da ayrıca suç olduğunu ifade ettim. "yetkili" biri tarafından aranmayı ve şikayet kaydı oluşturulmasını istedim. kaydı oluşturdular ama "bes ile ilgili geri dönüş yapmıyormuş bu muhteşem şirket." görevli bana bunu ifade etti, ben aranmak istediğinizi belirttim ama bes ile ilgili geri dönüş yapmıyoruz dedi. şaka gibi değil mi. haklıyım ya üç maymunu oynuyorlar. yasaya saygı haklı olan vatandaş olunca bitiyor sanırım.

  kapısından geçmem. günahımı bile vermem bunlara.

  edit: eklemeler, düzeltmeler.
 • bireysel emeklilik sözleşmemi sonlandıralı iki ay olduğu halde son derece arsız ve utanmaz bi şekilde paramı iade etmeyen şirkettir. önce mayıs başında aradım, sözleşmemi iptal edeceğim dedim. sizi arkadaşlarımız 5 iş günü içinde arayacak dediler, kimse aramadı. sonra ben tekrar aradım iptal ettirmek istiyorum dedim, gene kandıracaklardı, kesinlikle hemen şimdi iptal edeceksiniz dedim. ayrılma formunu güç bela gönderdiler. ayrılma formunu doldurarak 16 mayıs 2017 tarihinde gönderdim. tekrar aradım, hiç bir bilgilendirme yapmadıklarından, paramı ne zaman alacağımı sordum. 20 iş günü içinde en geç paranız hesabınıza yatacaktır dedi. 20 iş günü geçti, paradan haber yok. arıyorum, hmmm iptal edilmemiş neden acaba, ben şikayetinizi bildiririm, tarzı saçmasapan cevaplar veriyorlar. en son zorluklarla bi tanıdığın tanıdığını bulduk arattırdık, iptal işleminiz gerçekleşti dediler. 22 haziran 2017 tarihinde paranız hesabınıza yatırılacaktır dediler. bugün 23ü, param yatmadı. bugün tekrar aradım, kadına durumu anlatınca, hmmm durumunuzu bildireceğim dedi, ben de artık çıldırdım. hırsızsınız siz, iki aydır bana bilinçli olarak paramı vermiyorsunuz dedim. kurumsal bi firmaya böyle bi suçlama yapamazsınız diyor. e o zaman belki de bana ait olan paramı vermelisiniz, ne dersiniz? neyse tartışmanın sonunda, kadın bugün paranız yatmayacak, sonra da ne zaman yatar net bilmiyorum, söylersem yalan söylemiş olurum dedi. ben de telefonu kapatıp tüketici hakları heyetine dilekçe verdim. umarım bu namussuz şerefsiz şirketle ilgili bir yaptırım uygulanır.
 • bu entry hem halkbank hem de halk emeklilik için yazılmıştır.

  yukarıda birçok entry de yer aldığı gibi zorunlu bireysel emeklilik isimli sistem nedeniyle maaşımdan iki kez kesinti yapıldı, sistemden çıktım, bir tanesi iade edildi, bir tanesi üç aydır iade edilmiyor. halk emeklilik resmen paranın üstüne yattı, cüzi bir rakam olsa da paramı kullanıyor.

  zorunlu bes ten kaçıyorsanız, hergün 5 dakikada anca müşteri temsilcisine bağlanmayı bekleyip yalan dinlemek istemiyorsanız sürekli arayın belki iade ederler, benim sinirim haftada bir kez aramayı kaldırabiliyor, 3 haftadır üst üste arıyorum bugün yine yatmamış.

  normal bes için bunları düşünüyorsanız hiç düşünmeyin, paranızı sokağa atın daha iyi, belki birisinin işine yarar, sizi aptal yerine koyup parayı işlettiklerine üzülmezsiniz.
 • bir üstteki entrideki yazarla aynı durumda bir arkadaşım var. dediğine göre öyle de böyle de o para yenileceği için çok şeetmemek lazım. zira zorunlu olması niyeti başından belli edildiğini gösteriyormuş. adam haklı, çıkan çok olduğu için 2 yılda bir çıkana tekrar sokma kararı bile alınmışken nereye kaçabilir ki?
 • bes iptalinde faks çektikten sonra cihazdan iletildi raporu gelmesine rağmen neden bir daha tekrar arayıp ulaştı mı ulaşmadı mı diye sorgulamamız gerektiğini anlamadığım şirketimsi. hayır sizin takip işlerinizi de biz mi yapacağız yoksa işkence mi çektiriyorsunuz nedir bu ?
 • rezalet ötesi şirkettir kesinlikle güven vermiyor 2 aydır kesilen parlar sitesinde gözüküyor fakat edevlet üzerinden sorgulandığında böyle bir hesabın olduğu bile gözükmüyor + beyfendlerin müşteri hatları saadece 8-5 hizmet veriyor.