şükela:  tümü | bugün
  • nihayet askeri ve yargi vesayetinden sonsuza dek kurtulan yeni turkiye'de genelkurmay baskani ve kuvvet komutanlarimiz neden yuce halkimizin dogrudan katilimiyla secilmesin? zaten full otomatik dort ceker milli irade de bunu gerektirmez mi?

...diyerek baslattigim kampanya. ankara kulislerini harekete gecmeye davet ediyorum.

adaylar tabii ki sayin cumhurbaskanimiz tarafindan belirlenecek.

buna ek olarak her turlu buyuk silah ve techizat alimlarinda anket yapilarak hareket edilmesini oneriyorum. tank, fuze, ucak vs alimlarimiz tuik'in belirledigi verilere gore yapilacak anketler ile yurutulsun. "s-400 mu alalim f-22 mi?" su soruyu duymak hosunuza gitmez miydi?

ayrica, tsk'nin yapacagi her turlu operasyon, interaktif harekat haritalariyla halkimizin da katilimiyla yurutulsun. ornegin ben haritada bir f-16 rotasi cizerek ve bomba birakma noktalarini isaretleyerek ordumuzun harekatlarina canli katilabileyim. bir bolugu oradan alip buraya koyabileyim.

oneriler cesitlendirilebilir. bunu hayata gecirelim, bakin teror orgutleri nasil kacacak delik ariyor.