şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içişleri bakanlığı tarafından yapılan suç duyurusudur.
  ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan "halk özel hareketi derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

  15 temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve kendilerine halk özel harekatı (höh) adını veren derneğin başkanı fatih kaya bir yılda 22 ilde 7 bin üyeye ulaştıklarını söylemişti. kaya derneğin amacını şu sözlerle anlatmıştı: "bizler 15 temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra 16 temmuz sabahı meydanlarda nöbet tutarken kendimize ait küçük bir çadır kurduk. sempati olsun diye höh, halk özel harekat diye bir çadır kurduk. o anki o sempati deyin, heyecan deyin, o aşk deyin. insanlardan da isme yönelik güzel tepki gelmeye başlayınca dedik bunu devam ettirelim biz. 30 kasım 2016'da kanunen de isminin sakıncalı olmadığını araştırdıktan sonra halk özel harekat derneği'ni trabzon'un ortahisar ilçesinde kurduk."

  kaynak

  halk özel harekat derneği nedir diyenler için birkaç sözlük entry'sine bakalım.

  (bkz: #64816732)

  görevleri şu şekilde olan oluşum:

  - el ele tutuşan çift dövmek.
  - 30 kişi toplanıp içkili mekana saldırmak.
  - heykel yıkmak.
  - açık giyinen kadınlara saldırmak.
  - ramazanda oruç tutmayanları tespit edip dövmek.

  sosyal etkinlikler:

  - milletin karısına kızına "ne sikerim hee" muhabbeti çevirmek.
  - reise çaktırmadan ot çekmek.
  - batak oynamak.
  - iddaa kuponu paylaşmak.

  (bkz: #73203552)
  web sayfalarında ikinci bir gezi olaylarına izin vermeyeceklerine dair paylaşımları bulunuyor. bu şu demek:

  bundan sonra hükümetin ve bizim baskılarımız artacak, khk'larla çıkardığımız ve çıkaracağımız kararnamelere eşek gibi uyacaksınız. bir kişi bile itiraz edip sokaklara çıksa öldüreceğiz.

  hoşgeldin şeriat da denilebilir. yılbaşı eğlencesinin, sarhoşluğunun, seksinin falan tadını çıkarın. ilerde zor olacak...
  xxxxx
  geç kalınmış bir inceleme ve suç duyurusudur sürecin tamamlanarak yapılan usulsüzlüklerin hesabının sorulmasını umuyorum. ama ummakla da kalmak istemiyorum.
 • suç duyurusu muç duyurusu beni ilgilendirmiyor. suç duyurusu olunca, bu ve benzeri oluşumlar yine ortaya çıkmayacak mı sanki? bu, reisten ve osmanlıcılıktan gazı alıp kendine yetki atayan vatandaş kim oluyor da sokakta kendini özel harekat olarak lanse edebiliyor? siz kimsiniz ki asayişi sağlayacaksınız oğlum?!