şükela:  tümü | bugün
  • başlığa sığmayan tam hali "senin memurlarının lafını o anadolu’daki kız dinlemez ama bir hocaefendinin lafını anadolu’daki kız da erkek de dinler." olan türkiye cumhuriyeti'nin akp'li cumhurbaşkanının müftü nikahını korumak için kurduğu skandal cümle.

senin memurun dediği bildiğiniz bu devletin memuru. hocaefendilerin bu devletin memurlarından anadolu'daki halk gözünde daha değerli olması iddiasıyla övünen ve bunu meşru kılmaya çalışan da bildiğiniz bu devletin cumhurbaşkanı.
    birkaç yıldır hocaefendi falan demiyordu ama hocaefendileri hala bu kadar el üstünde tuttuğunu görmek ülke adına üzücü.
    ardından bir de eklemiş: "bu ülkenin %99'u müslümandır!"
    bu açıklamalardan sonra müftü nikahıyla laikliğin alakası yok diyen çıkmaz herhalde.
    kaynak
  • hocaefendi dinlemesi temsili fotosunu takdimimdir.
  • (bkz: 5 sene sonra)
    (bkz: müfo)
  • hocaefendinin lafını dinleyen binlerce erkeği, kızı niye kodese tıktın o zaman abi?

öff, valla bazen richard moore tarzı takılasım geliyo ama diplomatik ellenmezliğim yok amk.
  • bunu diyen devletin başı olduğunu söylüyor aynı zamanda. kendi ağzıyla ben devletin başıyım ama devletin memurunu boşverin diyor. sonra da kabile devleti değiliz filan demiyorlar mı, hemen büyük resme bakıyorum.
  • hocaefendinin lafını dinleyenler en son darbe teşebbüsünde bulunmuşlardı diye hatırlıyorum ama..!

tanım: akp genel başkanının hocaefendi öven cümlesi.
  • az yana kayın büyük resmi görüyor gibiyim.
  • (bkz: badeci hoca)
  • halk derken; muhtemelen hep vurguladıkları %50'den bahsediyor arkadaş, ah bir de ysk'dan!