aynı isimde "halka" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
323 entry daha
  • 11. bölüm 2. fragmandan mülhem spoiler

--- spoiler ---

muhtemelen fragmanda dile getirilen 3'ünden 1'i sağ çıkacak olayı yalan olacak ama birini seçecek olursam ben oyumu kaan'dan yana kullanırım. cengiz han'dan kalan hafif sayko kafa gidik ama güçlü ve hakim havayı en iyi o estirir. cihangir fazla aklı selim ve tekdüze davranan, çağatay fazla sayko, bencil ve dürtüsel kalabilir ora için. oyum kaan'a. maphus damlarına düştüğüne değsin yiğidimin.

--- spoiler ---
  • yok final yapacakmış, yok efendim yayından kaldırılacakmış zamazingolarını yok sayarak ilerleyen bölümlerine dair bir tahminde bulunmak istediğim dizi.

--- spoiler ---

bahar'ın babası ile eren karabulut'un ortaya çıkan fotoğrafı ve konuyla ilgili geçen sahnelerden sonra, eren karabulut'un bahar'ın babasıyla iş birliği yaptığını ve halka'yı çökertmek için içlerine sızdığını (evet kaan gibi, hatta belki gizli polisti bilemiycem) ve hatta bu yüzden öldürüldüğünü düşünüyorum. hehe.
    --- spoiler ---
  • yurdum insanı hepsi olmasa da bir kısmı kaliteli yapim nedir unuttu. saatlerce manasiz sekilde bakis atilan kim kimin neyi belli olmayan dizilerle uyustu. misal halkayla aynı saatlerde kadin dizisi var pardon ya adi kadin olarak başlayan nezir olarak devam eden sanat filminden hallice tuhaf dizi seyrediliyor ama her saniyesi heyecanla dolu dolu gecen halka harcanıyor yapmayın etmeyin buram buram kalite kokan dizinin kıymetini bilin. burdan senaristinden
    yönetmenine ve oyuncularına selam cakiyorum muhtesem bir is cikariyorsunuz . kolay değil her hafta 2.5 saat dizi yazıp çekmek kaleminize kuvvet.
  • baştan şunu söyliyim, dizi bitecek içerden tanıdık şöyle-böyle dedi vs. diyenlere itibar etmiyorum. çünkü bu dizi öyle hop diye bitmez hacılar. bitemez. bitmemeli. şöyle heyecanla en son ne zaman bi dizi izledim diye sorsanız, inanın çok uzun zaman oldu. 2004-2009 arası yapılan efsane dizileri bilenler bilir. yabancılardan lost, prison break, fringe bi çırpıda aklıma gelenler. işte bu dizi aynen o günlerdeki etkiyi uyandırdı bünyemde. tamam onlar kadar efsanedir demiyorum ama çok çok iyi be abi.

yapanın yazanın yönetenin ellerine sağlık. aynen devam.

--- spoiler ---

bu arada bence kaanla terzi arasında bir bağ var. kaan terzinin oğlu filan çıkarsa şaşırmam. son bölümde yeşil evde ışıklar sönünce mevzuyu ayıkan terzi, zarar görmesin diye kaanı bayılttı. çağatay tam öldürecekken engel oldu, gerek yok hadi çıkalım hemen diye.
    sonuçta hümeyra ve eren karabulut çiftinin asıl çocuğu cihangir. bunu net olarak söylemediler daha ama hep işaret ettiler. kaan hümeyraya verildi belli ki, hem de cengiz han tarafından. çünkü cengiz han 3 yıl önce "sana verdiğim emaneti almaya geldim, her türlü de alırım" tarzında bişeyler dedi. belki de bu terzinin gayri meşru bi çocuğu ve o zamanki durumları düşününce, terzi gibi birinin oğlunu hümeyra gibi halkayı bilen birinin yetiştirmesi gayet makul ve mantıklı. ama kendi çocuğunun ve eşinin acısıyla uğraşırken, elin oğlunu niye büyütsün dimi?
    dediğim gibi çıkarsa şaşırmam
    --- spoiler ---
  • -beni onunla(komiser altan) bir görüştürsene.
    +o niye?
    -onunla bi fidayda oynayacağım.

https://twitter.com/…izi/status/1109512924354232320
  • terzi polislerin elinden kurtulup tüm ekranın sarardığı sahnelerde yanlış görmediysem şükrü saraçoğlu’da ekrana yansıyor.*

--- spoiler ---

sarı-lacivert rengimiz
    terzi baba favorimiz
    --- spoiler ---

edit: @gonya yolundayim gonyaaaa’nın benle paylaştığı fotoğraf üzerine evet yanlış görmemişim.
    şükrü saraçoğlu
  • final durumu daha belli değilmiş ama trt koşullarına göre dizinin biraz daha denek tarafından izlenmesi gerekiyor. en azından ilk 10'a girse ikinci sezonu garantiler diye düşünüyorum.