şükela:  tümü | bugün
  • tam 10 dakikadır dialog kurmak için beklediğim halkbank müşteri hizmetleridir. bu entriyi, sürekli tekrarlanan "birazdan müşteri temsilcinize bağlanacaksınız" bant kaydı eşliğinde yazmaktayım. sanırım bi yarım saat daha beklerim.

hayır yani klasik "müşteri hizmetleri servisi" deyin bari, ironi mi yapıyorsunuz anlamadım ki..!
  • 21 dakika bekleme süresi ile rekor kırdım diye düşünüyorum. ha beklemeye devam etsem kendi rekorumu kırardım ama kafam şişti.. 21 dakika lan.. bir diğer adı da mutlu müşteri merkezi mi ne aq
  • (bkz: pamukbank)
  • son 1 saat içinde yaptığım ilk aramada 19 dakika boyunca arka fonda barış manço'nun hal hal şarkısını enstrümantal bir şekilde çalıp, 10 saniye arayla "birazdan müşteri temsilcisine bağlanacaksınız, beklediğiniz için teşekkür ederiz" tekrarlarıyla hattın dışına atmış, ikinci aramamda bu süreyi 32 dakikaya kadar uzatıp tekrar telefon bağlantısını kesmiştir.

şu an üçüncüye arayalı 15 dk oluyor. aynı müzik ve sözlerle devam. bakalım bu defa ne kadar bekletecek. 15 temmuz diye fazladan dakika eklenmişti onlar bitti paketten devam.

gecenin üçünde bile bu kadar beklemek normal mi? jöleli yüzünden banka acaba patates mi oldu meraktayım.

edit: banka yerinde duruyor. üçüncü aramamın 25. dakikasında müşteri temsilcisine ulaşabildim.
  • 23 dakika ve hala bağlanamadım sanırım rekor benim olacak beybisiler
  • muhtemelen bir kişinin çalıştığı çağrı merkezidir.

kendisi ile bir günce üç kere görüşmeyi denedim ve sonuçlar şu şekilde;

1. görüşme: 16:47'de başlayan arama, 13. dakika da beklemeden sıkılarak işlemi tamamlamadan görüşmeyi bitirdim.
    2. görüşme: 18:54'de ikinci deneme de 5 dakikadan fazla bekleyeceğim bilgisini alınca 1. dakika da beklemeden görüşmeyi bitirdim.
    3. görüşme: 20:35'de başlayan arama 29 dakika sonra operator tarafından cevaplandı ve işlem 2 dakika sürdü. toplam 31 dakikalık bir görüşme oldu.
  • ulaşılamayan müşteri hizmetleri. öğleden sonram piç oldu sayelerinde.

vermedikleri bankajet kartının numarasını ısrarla istemeleri de çok hoş.
  • nasıl müşteri hizmetleri çözemedim hiçbir şekilde yanıt veren yok, paso barış manço'nun hal hal müziğini dinletiyorlar