şükela:  tümü | bugün
  • halkcilik ilkelerine gonulden bagli kimse. halktan yana, halki ile birlikte..
  • http://halkci.org/

    evet. daha önce söylemiştim. akp, görüntü olarak merkez solda duran ve ama içinde gerçek solcuların, entelektüellerin, solda tutarlı olmayıp beş bin tane toz büyüklüğündeki romantik partilere kanmayanların, evrensel yeni solcu kimliği taşıyan insanları, toplumda ve tabi ki chp içinde daha öne çıkardı. akp'li parti yöneticileri, her ne kadar düşünmeyen bize makbuldür dese de ve demokrasinin bir handikabı ile üstünlük sağlasa da, aslında bir anlamda kendi sonunu hazırladı. üzerinde ölü toprağı olan insanları uyandırdı, her şeyi tekrar düşündürttü. şimdi bu noktada pembe solcular, "cehapeye sol mu, sosyal demokrat mı, halkçı mı diyorsun bırak allaasen" gibi basiretsiz konuşup sadece rahatsızlık veren sadece kötüleme ifadeleri kullanacak tabi ki. onların görevi bu. o halde onlara basitçe ve güzel bir cevap vereyim, gidin chp'nin 2015 genel seçimlerinde kimleri milletvekili adayı olarak gösterdiklerine ve seçim bildirgesine bakın.
    neyse konumuza dönelim. işte bu site, bir genel seçim öncesinden de görmeye başladığım gerçek solun yükselişinin bir imalesi ve ürünü. hani onedio'da sağda solda jose mujica görünce ah ulan diyorsun ya, heh o ah ulan diyenler bu sitedeler, yazar veya okur olarak fark etmez. bilale anlatır gibi anlattım daha nasıl anlatayım.
    siteyi bir açın inceleyin, ne kadar güzel olduğunu siz de göreceksiniz. ve guardian havasında, artık memlekette olmayan araştırmacı gazetecilik... öyle popülist türk gazeteciliği ile doldurulmamış sayfalar. düşünenlerin yeri.