şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muammer kaddafi 'dir.

  halkı giderek fakirleşirken sarayda, kendisi ve yaverleri bütün ailesi sefa sürmekteydi. son model otomobillerle en lüks yaşamı sürmektelerdi. iyice fakirleşen halk emperyal güçlerin yardımıyla kendisini önce linç ederek daha sonra makatına sivri bir kazık sokarak sokak ortasında öldürdü.

  toplumun tüm katmanlarından oligark sınıflar oluşturup bu pastayı sadece onlarla bölüştü. sorsanız çok büyük halkçıydı en azından meydanlarda, propagandalarında kendisini bu şekilde ifade etmekteydi fakat liyakatle, hakedilmişlikle değil de haramla, yalanla, adam kayırmayla sadece kendi yandaşlarının belli bir kısmını besledi.

  tüm bunları yaparken sürdüğü sefa, makatında sivri bir kazıkla son buldu.

  edit:
  kaynak;
  https://www.sabah.com.tr/…rinde-yasayan-fakir-libya
  https://www.aa.com.tr/…ir-kendi-zengin-libya/839746
 • tanım: saltanatı kaldırdıktan sonra yerine cumhuriyet kuran ve saltanatın sarayına yerleşip her gece içip karıyla kızla takılmış, halk açlıktan süpürge tohumu yerken zevkü sefa sürmüş örnekleri de olan liderdir. napoleon tabiiki, siz kim sandınız?
 • kaddafi değildir o halkı o kadar fakir değildi çünkü, ülkemizin aksine.

  ülkemizde ise cumhuriyet tarihinde kendine saray yaptıran tek bir kişi var, o da atatürk'e laf atmaya çalışan şerefsiz köpeklerin (başlığa hemen babası belirsiz bir it damlamış zaten, bunların babalarını furkan gibi fetö belirliyordu zamanında) anasını bacısını istese bu şerefszi köpekler düşünmeden gönderir, sonra da buraya gelip anamı bir sikti diye övünerek anlatır bu insan artıkları.

  bu şerefsiz köpeklerin insanlığı düşürdüğü sınırın dibi yok her seferinde nasıl karaktersiz bir insan artığı olduklarını nasıl, namus şeref düşmanı olduklarını göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar.

  bunların itlafı toprağa hakaret öyle aşağılık bir irinler ki, cesetlerini toprak bile kabul etmez bu şerefsizlerin.