şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte'nin az önce canlı yayında dile getirdiği söz. meğerse herşey biz üşümeyelim diyeymiş. halkı aptal yerine koymanın sınırı yok.

  anladığımız kadarıyla doğalgaz da petrol de parası halk bankasındaki iran şirketlerinin hesabına yatırılması kaydıyla alınabiliyordu. iran da buradaki parasıyla türkiye'den insani mal ithal edebiliyordu. ama reza ve ekibini kullanarak parasını halk bankasından çıkarmayı seçti. kimse tüpraş ve botaş'ı niye petrol, doğalgaz aldın diye suçlamıyor, parayı iran için kaçırmak adına halk bankası'nı kullanan rüşvetçiler suçlanıyor ve bankaya ceza gelmesinin sorumluları da reza'nın rüşvet verdiğini söylediği bu çıkarcı devlet görevlileri olacak. rüşvetçilerden hesap sormak yerine böyle halkı aptal yerine koyan sözler söylenmesi sürecin hala türkiye için kötü yönetildiğini gösteriyor.

  edit: aşağıda sözün algı oyunu için kırpıldığını iddia eden bir yazarın uyarısıyla rte'nin ad hominem dolu konuşmasının tam metnini buraya da yazayım. zaten aklı olan herkes bu sözleri ve amacını tartabilir. 24 saat tv'de dinleyebileceğiniz rte'nin tüm konuşmasının sözlükte de paylaşılması gerektiğini öğrenmiş olduk.

  "yine türkiye'ye bir kumpas uygulamaya çalışıyorlar. sizinle beraber buradan türkiye'yi bir sinyal veriyorum. bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum, bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretlerinin olduğunu duyuyorum, buradan kabineye sesleniyorum. bunların hiçbirine çıkış için asla izin vermemelisiniz. bu ülkede kazanıp varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışanlara iyi nazarla bakamayız.

  hans'a, mike'a göre değil, ali'ye göre hareket etmemiz birilerinin canını fena halde sıkıyor. diledikleri zaman oyun dışına attıkları o pısırık ülkeye, güçlü ve bağımsız türkiye'yi hazmedemiyorlar.

  ne yapmışız? sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız kışın üşümesin diye doğalgaz satın almışız. ortada ticari bir hesaplaşma varsa onu da kendi mecrasında takip etmek gerekir. asıl olan meselenin siyasi bir yere çekilmeye çalışılmasıdır. bu dava, 17-25 aralık kumpasının okyanus ötesine taşınmış olmasından başka bir şey değildir. kimse kusura bakmasın biz bu şantaja boyun eğmeyiz. 15 temmuz gecesi fetö'cü alçakların silahlarla sindiremediği bu milleti, fetö'nün kuklası olmuş mahkemeler de sindiremez. ana muhalefetin başındaki zata rol biçtiklerini görüyoruz. fetö'nün trolleri sosyal medyadan, chp'nin trolü meclis kürsüsünden aylarca iftira kampanyaları yürüttüler.

  bu zat fetö'cü televizyon kanallarının değişmez konuğu olmuştu. milletvekilleri de fetö'nün gazetelerinde kapı nöbeti tutuyordu. 15 temmuz'da, o gece bizler yeşilköy'de havalimanına geldik, 10 binler oradaydı. bu zat bir darbe olduğu zaman tankların önüne önce ben çıkarım diyordu. peki bu bay kemal benden önce havalimanına geldi. geldiği zaman oradaki arkadaşları onu karşıladılar ve tanklar oradaydı. arkadaşları tankların başıdakilerle görüştüler, haber verdiler. bay kemal tankların arasından yürüdü arabasına bindi, bakırköy belediye başkanı'nın evine gitti. ondan sonra da utanmadan ne dedi? bu bir kontrollü darbedir dedi. kontrollü darbenin sanığı sensin.

  kahveyi yudumlarken bir yandan da darbeyi izliyordu. şahsım, enerji bakanımız, biz havalimanına indiğimizde bu gelmiş ve oradan kaçmış. sende yürek yok be. sen dürüst değilsin ya. 7 ağustos'ta yenikapı'da yaptığımız muhteşem buluşmaya bu beyefendiyi de davet ettim. sayın bahçeli anında olumlu dönüş yaptı, bu ise önce gelemeyeceğini söyledi. bu bay kemal önce gelemeyeceğini söyledi, sonradan ikna ettiler cumartesi günü muhteşem buluşmamız vardı, cuma akşama doğru katılacağının haberini verdi. her zaman yalan söyledin. yine bir yalan. yalancının mumu yatsıya kadar yanar. yine fetö'nün sosyal medya tetikçilerinin servis ettiği bilgilerle günlerce mit'i hedef aldı.

  son olay 2019 seçimlerine farklı bir isimle gitmek istediklerine işaret ediyor. gidicidir bay kemal. ali okulunu bitiren herkes önündeki kağıtları okuyunca meselenin başka türlü bir şey olduğunu anlar. bu zat okuduğun da anlamıyor. ne diyelim, kasetle gelen giden, dekontla gider.

  biz muş meydanında oy isteyip, seçim sonrası aldıkları oyları bir avuç cihangir elitine peşkeş çekenlerden olmadık. 15 yılda muş'a 9 milyar liradan fazla yatırım yaptık. yani 9 katrilyon.

  son yaşadığımız hadiseler gelecek 1.5 yılın bizim açımızdan hiç de kolay geçmeyeceğini gösteriyor. birliğimizden asla taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz."
 • bir rte vecizesi.

  duyan da bedava veriyor sanacak.
 • sağol reis. hatta halkımız yeni otoyollardan fahiş fiyata geçsin ya da köprülerden anasının dini fiyatına geçsin diye akaryakıt bile aldın bizim için.
  isterseniz o köprüden geçmeyin, ben devlet olarak o köprüyü yapan yandaşa geçseniz de geçmeseniz de sizin vergilerinizden sabit bir para bile veririm dedin reis. allah senden razı olsun, sen olmasan ötv li limonata ve gazozumu içerek bu satırları nasıl yazacaktım*
 • güldüren cümle. keşke karşısında bu milleti bulmuşken bizi de eğlendirecek performanslar sergilese. sevgili vatandaşlarım, buraya kadar gelmişsiniz, toplanmışsınız ama şimdi gidin gibi. ya da hep birlikte macarena dansı (gerçekten saçma oldu) yapalım tarzı eğlenceler. nasılsa ipi kopardık.
 • argumanlarin seviyesi dustukce, battiklari boo cukurunun ne kadar derin oldugunu anlayabiliyorsunuz!
 • hmm demek biz gariban halk için aldın aro reyis.

  sarayın 1000 odasını ısıtmak için de başka bir yol bulundu öyleyse.

  zor tabii her ay bilmem kaç milyon lira doğalgaz faturası ödemek :((
 • şu cümleleri başka bir ülkede söylese yerden yere vurulur ama bizde son şiddet alkış görüyor , ne de olsa alışmış halkımız ezilmeye , yoksulluğa. vizyon yok ne de olsa karnım doysun yeter , kim ne yapar , gezmeyi eğlenmeyi insan gibi vakit geçirmeyi. vur sırtına kırbacı çalışsın 12 saat yine de şikayet etmezler. aralarından bir taneside kendi içinden demez , ulan sanki bedavaya veriyor , vergisinide üzerine ilave ederek zaten iki katı fiyatına satıyor kar ediyor. hayata bir kere geliyorsun ve de böyle vizyonsuz , dar görüşlü bir topluma denk geliyorsun , şansımı sikeyim.