şükela:  tümü | bugün
 • "there is no polite way to suggest to someone that they have devoted their life to a folly." - daniel dennett
  "insanlara hayatlarını ahmaklığa adadıklarını söylemenin kibar bir yolu yoktur."

  tamamen saçmalıktan oluşan bir dünya görüşünü benimseyen insanlara bunun doğru olmadığını nasıl söylemek lazım? ne söylesen adam alınacak, gücenecek.

  vatandaş hayali bir yaratığın tarihte yaşamış olan bir insanın göğsünü açıp kalbini çıkardığına, zemzem suyu ile yıkayıp tekrar yerine koyduğuna, daha sonra bu kişinin eşekten büyük, katırdan küçük beyaz bir hayvanın sırtına binerek cennete gittiğine ve geri geldiğine inanıyor. bu kişinin duygularını incitmeden bu hikayenin koca bir yalan olduğunu nasıl söyleyebiliriz?
 • bugün fazıl say'ın 10 ay ceza almasına sebep olan kanunda geçen ifadedir.
  bu değerlere saldırırsan küfredersen bir de bunu alenen yaparsan ceza alırsın.

  fazıl say'a 5 yıllık küfretmeme yasağı
 • sünni islam'ın türk hukuk dilindeki karşılığıdır. hiçbir hakimin bir insana "afedersin alevi" demişsin aleviler, puta hakaret etmişsin putperestler, şeytana hakaret etmişsin genç satanistler rahatsız diye ceza vereceği düşünülemez. çünkü neyin din olduğuna devlet karar verir. halkın bir kesimi devletin kabul etmediği bir şeye inanıyorsa onlar inançsızdır. pardon yanlış söyledim. onlar çoafedersin inançsızdır.
 • türk ceza kanunu'na göre bunlara hakaret etmek suçtur. ve bu yasanın kırmızı çizgilerini merak ediyorum. bilen arkadaşlar varsa ve anlatırsa memnun olurum.

  atıyorum şöyle bir örnek olay yaşasam:
  bazı arkadaşlar bilir, auguste comte yeni bir kurmuştur ve buna insanlık dini adını vermiştir. bu dinin bir değeri vardır ve o da ulu varlıktır. auguste comte ulu varlık adını insanlığın sembolü ve temsilcisi olarak gördüğü sevgilisine vermiştir.
  ben bu dine inanıyorum atıyorum, arkadaşımın teki geldi, "olum ne salaksınız lan siz şu fransız sosyoloğun sikindirik sevgilisine değer veriyosunuz eheheh" dedi. ben bu arkadaşı savcılığa versem, savcı bana hasiktir çeker mi yoksa bu yukarıda bahsettiğim kanunun gereğini yapıp bu arkadaşım hakkın yasal işlem başlatır mı?

  biraz saçma bir soru ama merak içindeyim abiler.
 • aşağılanmaya gelmez, anında alırlar içeriye valla;

  http://birgun.net/…azarlarina-kotu-haber-11261.html

  bu değerler aşağılandığında halk da hemen mağdur olur, üzülür, shrek'teki kedi gibi bakar hepsi. fazıl say da söyledikleri sonrası tck 216'dan yargılanmış ve ardında çok üzgün bir halk bırakmıştı hatırlarsanız;

  http://i.imgur.com/dndojnr.jpg

  halkın bu malum kesimiyle uyuşmayan dini değerlere sahip insanlar kolayca yargılanırken, aşağılanan, yıpratılan ve saldırıya uğrayan azınlıkların hakkını olabildiğince korumamaya çalışan hukuk devleti de türkiye cumhuriyeti işte.
 • tck madde 216 (halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama)'da bahsedilen, ancak "kesim" sözcüğünün iyi tanımlanmasını da gerektiren değerler bütünü.

  tdk sözlüğünde "kesim" sözcüğü "bölüm, parça, kısım, sektör" olarak tanımlanmış. birey olarak bu halkın bir 'parça'sı olduğumdan ve tek başıma bir "kesim" oluşturduğumdan, bulunduğum kesimi "kin ve düşmanlığa" sevk eden; günde 5 vakit hoperlör üzerinden arapça bağırılarak gürültü yapılması, ibadet adı altında hayvan katliamı yapılması gibi uygulamaların sorumluları hakkında yasal işlem yapılması için sayın savcılarımızı göreve davet ediyorum.
 • sünni islamı temsil eden değerlerdir.
  diğer dini değerlerin zerrece önemi yoktur. istediğiniz gibi saldırabilirsiniz. (bkz: #46517910)
 • #52617182

  gayet masumane değil mi bu yazı? siz bir de editlenmeden önce ki halini görün.
  http://i.hizliresim.com/g51ryl.jpg

  her dile, her dine bugüne kadar saygı duydum. zamanı olan varsa buyursun tamamını okusun. her dile, dine, ırka saygı duydum bunu da dileyen herkes girip okusun. küfrü sevmem. ama bu yapılan resmen haysiyetsizliktir. orada bir terör örgütü var ve sen kalkıyorsun tüm müslümanlara orospu çocuğu diyorsun. sonra da bunun yanına kalacağını mı düşünüyorsun?

  (bkz: savcılar göreve)
 • islam dışındaki hiç bir inanç ya da din bu kapsama girmez.
 • son kurbanı umay anadolu kaboğlu olmuş. (bkz: ezana küfrettiği iddia edilen oyuncu)

  herkes sizin dogma fikirlerinize göre hareket etmek zorunda mı arkadaş?

  ezanın daha ne olduğundan bihaber günde 5 vakit şirk koşan insanlarsınız. evet şirk koşuyorsunuz ve o kadar geri zekalısınız ki farkında değilsiniz. ezan ibadete çağrıdır sayın çomarlar, ulan bunun neresi kutsal! annen baban nasıl yemeğe çağırıyorsa din görevlisi de namaza çağırıyor bu kadar basit bu olay. bu lan bu, sadece çağrı. ulan şu sikimsonik olay için insanların hayatlarını karartıyorsunuz ya sizin ben vicdanınıza tüküreyim.