şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul’u gectim bodrum’un neredeyse tamami, guneyde ise otellerin plaj gaspindan dolayi halkin plajlara erisememe durumu.
 • şimdi hemen troll falan dersiniz ama halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor durumu halen devam ediyor.

  halk plajı olmasın demiyorum ama insanların biraz para verip daha rahat bir ortamda denize girme imkanı da fena değil yani.

  (bkz: florya sahilindeki suriyeliler)
 • bedava olsa pislikten denize ulaşılmaz.
  elbiseleriyle, beyaz donlarıyla denize girer bir de üzerine mangal yakıp, karpuz keserler.
 • bi’ yunanistan kadar olamadığımız içindir.
 • halkın eğitimsizliği ile haklı gösterilmeye çalışılan kanunsuz icraat. yazar arkadaş halk donlarıyla denize girer falan demiş, pislikten geçilmez demiş, eminin daha niceleri böyle argümanlarla savunacaklar. her vatandaşın plaja gitme hakkı vardır ve plajlar kimsenin toprağı değildir. kendi adan dahi olsa plajlarını paylaşmak zorundasın.

  halkın mevcut durumu kanunları çiğnemeye hak vermez, çözümü halkı eğitmek yada halkın (o kesimin) gidemeyeceği yerlerde tatil yapmaktır. illa işgal edilecekse plajlar bir kanun çıkartılır ( bildiğim kadarı ile uluslar arası bir karar var) ve ona göre davranılır. bende bayılmıyorum sahillerdeki kekolara, çocuğunu denize işeten kadınlara, piknik tüple çay demleyene, mangal yakana fakat benim kişisel isteklerim kanunlardan üstün olamaz.
 • halk dediğimiz hafta sonu florya plajlarını basan insan toplulukları ise güney sahillerinde onlara her yer yasak olmalı sadece plajlar değil..
  ispanya halkı için konuşuyor olsak iş farklı tabi ben orada kumsala halı yayan ve üstünde karpuz yiyen , kabukları girdiği denize atan hiç kimse görmedim
 • ege ve akdeniz kıyılarının en büyük sorunu.

  lüks bir otel, kaliteli bi beach club falan olsa ona bile eyvalla. parasını basmış almış falan diyeceğim ama yok.

  4 kişilik aile işletmesi kamping yapmış koca koyu kapatmış. haziran 15 den önce eylül 15 den sonra adam koyun girişine demir kapı çekmiş kilidi vurmuş sokmuyor kimseyi.

  urlada, foçada karaburunda falan bi sürü koy var böyle.

  bütün koylar tutulmuş. mis gibi koylar keşfediyorum bi bakıyorum girilmez levhası. neymiş bilmem ne kamping, bilmem ne dernek kampı, bilmem ne özel mülkü.

  anlamadım biz de mi bi koyu kapatsak acaba?? illa bi bakan falan tanımak lazım mı yoksa kafamıza göre kapatabiliyor muyuz? bilgisi olan var mı ona göre demirciye sipariş geçeyim.
 • halk plajlara gelene kadar daha neleri neleri yapamıyor. misal yolda ilerleyemiyor 2 km, benzini var, arabası var, ama gidemiyor. adım başı tünel, adım başı köprü ücreti.
 • anlamadigim durum. plajlar nasil ozel mulke cevrilebiliniyor?

  bu yasal degil. jandarmaya polise ihbar edin. baro neredesin?