şükela:  tümü | bugün
 • 16 şubat 2005 tarihinde açılış toplantısını gerçekleştirerek çalışmalara başlayacak parti. seçim pusulalarının 8 cm uzamasına yol açacak oluşum.
 • şu an başkanlığını yaşar nuri öztürk'ün yaptığı halkın yükseilişi hareketinin partileşmesi sonucu oluşacak parti. tahminimce parti ulusalcı bir kimlik de sergileyecek. nitekim yaşar nuri internetajans.com'un dağıttığı "yılın kuvvacısı" ödillerinden birini almıştır.
 • 17 şubat 2005 tarihinde ankara sheraton otel'de basın toplantısı düzenleyerek amaçlarını ve hedeflerini anlatan parti. ancak partinin ilk basın toplantısında otel yönetiminin canlı yayına izin vermemesi ve bir iddiaya göre de iktidar partisinin konuşmayı yayınlamaması için medyaya baskı yapması nedeniyle sönük bir başlangıç yapıldı.

  toplantı atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

  konuşmada dikkat çeken bölüm ise, müslümanız ancak dini istismar etmeyeceğiz, atatürkçüyüz ancak atatürkün arkasına saklanıp siyaset yapmayacağız cümlesi idi. basın toplantısını ekşi sözlük haber ajansı adına izlerken, "istismar etmeyeceğiz" sözünün bile aslında bir istismar olduğunu ve siyasetin ne garip bir olay olduğunu düşünmeme yol açmıştır.

  partinin ilk basın toplantısı olmasına rağmen, hükümete sert eleştiriler getiren yaşar nuri öztürk, kıbrıstan, ekonomiye, gümrük birliği ve ab'den, abd ile ilişkilere kadar birçok konulara parmak basarak, meclis dışı muhalefeti sert bir üslupla sürdürme sinyalleri verdi.

  ayrıca genel anlamda siyasetin türkiye'deki durumunu da "tiksindirici" kelimesi ile özdeşleştiren öztürk, alışılagelmiş siyasetten farklı bir çizgide bulunacaklarını söyledi. bu sözlerini de esprili bir şekilde, otel yönetimi bize indirim yapmasa burada toplantı yapamazdık. akşam yemeği için kendi aramızda para topladık, bizimle birlikte devletin malı deniz bir lokmasını yiyen domuz anlayışı gelecektir dedi.

  genel anlamda, yaşar nuri öztürk'ün önündeki kağıttan yazılı metni okurkenki telaşı ve organizasyon bozuklukları, öztürk'ün liderlik vasıflarına sahip olup olmadığı ve partinin böyle kötü bir başlangıç yaptıktan sonra neler yapabileceği sorusunun kafalarda belirmesine yol açtı. ayrıca sözkonusu basın toplantının da birçok ekşi sözlük zirvesi kadar bile kalabalık olmayışı gözlerden kaçmadı.

  ekşi sözlük haber ajansı - 17 şubat 2005 ankara
 • halkı yükseklere çıkarıp ordan aşağı bırakacakmış hissi veren parti. *
 • hyp değil de "hype" olduğu yakın zamanda anlaşılacak parti.
 • turkıye'nın 48. sıyası partısı.
 • eğer parti popüler olursa amblemindeki yaprak birkaç ufak photosop darbesiyle marihuana yaprağı olacak ve epey dalga geçilecek.
 • ilk genel secimde tarihin tozlu sayfalari arasinda yerini alacak olan parti. tanitim konu$masinda muslumanlikla ataturkculugu ayni kefeye koymasi ile zaten bariz bir ofsayta du$mu$tur. ne alakasi var karde$im? ustelik ya$ar nuri hoca'nin chp vekiliyken hala islam hakkinda fetvalar veriyor olmasi gayet sinir bozucu bir durumdu. kaldi ki hocaefendi halki azarlamak konusunda tayyip'ten daha a$agi kalir degildir.
 • tbmm'de bir milletvekili ile temsil edilmekte olan parti.
 • ya$lı teyzelerin ayşe özgünün programlarından tanıdıkları yaşar nuri öztürkü çok beğendikleri için seçimde oy atacaklarını söyledikleri parti.