şükela:  tümü | bugün
 • hepiniz bilirsiniz onu. yeni nesil şehirli aktivistlerden. bitmek bilmez bir hdp goygoycusu, kürt sorunu duyarlısıdır o.

  sur'u yıkıyorlardır, cizre'de katliam vardır. nusaybin'e ses verilmelidir. selo'nun haberleri ile komiklikli konuşmalarını paylaşır. figen'i paylaşmaz ama. figen o kadar karizmatik değil sanırım:(

  pkk asker-polis öldürüyor onlar halk çocuğu değil mi dersiniz. ama diyarbakır cezaevinde bok yedirildi, ama kürt dili inkar ediliyor, büyük baskılar pkk'yi yarattı gibi 40 yıllık ezberleri sıralar size. özetle, pkk'nın asker ve polisi öldürmesi normaldir.

  ne zamanki siviller de ölmeye başlar o zaman bir mırıldanma duyulur kendisinden. hedef göstermeden kınar. şiddet kimden gelirse gelsin lanet olsundur. "lütfen artık barış. edi bese" der. çünkü öldürülenlerin hikayeleri düşer ajanslara, hümanist kimliğine bok sürdürmemelidir neticede. ama kimse ona pekeke sivilleri öldürüyor dedirtemez. onlar gerilladır, yaptıkları da eylem. peh.

  kürt bile değildir çoğu zaman. tuzu kurudur. ya babadan parası ya da standart maaşlı bir işi. bir gün siktirip gitmenin hayalini kurar bu ülkeden. teknik olarak kürt sorunun gerçek mağdurlarıyla hiçbir bağı ya da paralelliği yoktur. solculuk var ya serde ama default mağdur bildiğinin yanındadır.

  kürt olanı ise batı'da türkleşmiştir özünde. ailecek batıya göçünce, bayramdan bayrama gördüğü akrabaları haricinde kürtlüğü ile çok bağı yoktur. ya üniversitede solculuk oynarken ya da yükselen kürt milliyetçiliği ile trend olduğu dönemde yeniden keşfetmiştir kürtlüğünü. göç edip gelmiş dedim ya kürt illerinde de yaşamamıştır. otantik kebap yeme gezileri haricinde sivas'dan öteye de geçmemiştir. abi doktorsun işte vatanın her yeri aynı değil mi gitmek istemez misin memleketine? dersiniz. banane amına koyim. allahın dağında ne yapayım? der.*

  tatillerde olimpos'u sever. istiklalin o çok renkliliğine bayılır. gay barlarda rahat eder, zira kimse kimseyi rahatsız etmiyordur. ama gönlü de kobani direnişçilerinin yanındadır. amerikan uçakları, silahları, istihbaratıyla kurtuluş savaşı mı olur? dersiniz. büyük şeytan, kan emici amerika badem gözlü olmuştur.

  büyük tutarsızlıkların, çelişkilerin insanıdır. halkların kardeşliği der ama altını dolduramaz. kendisi istanbul'da o festival senin bu bienal benim gezerken, hiçbir zaman onunla aynı şartlara sahip olamamış bir kürt çocuğu dağa çıkıyordur kimbilir. o çocuğun gelecekten bir beklentisinin kalmaması kimlerin işine geliyor sence? dersin. ama devlet oraya hizmet götürmüyor:( der. ulan tamam götürmüyor da kimin işine geliyor? kim faydalanıyor? kim onu bir canlı bombaya dönüştürüyor? kendini patlattıktan sonra da kim onu kahraman ilan ediyor? kim taziyesine gidiyor?

  o çocuğun bir hayatının olamaması birilerinin işine geliyor be melis. belki de istanbul'dan göründüğü gibi değildir bazı şeyler. yönetim mekanizmasının eleştirilemediği, yakalanışının üçüncü saatinde "benim annem türktü. devletle çalışmaya hazırım" diyen bir piyonu peygamberleştirmiş, hedef kitlesi kaybedecek bir şeyi olmayan gariban kürtler olan bu silahlı örgütün, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan yeni garibanlara ihtiyacı olabilir mi acaba melis? sur'daki, cizre'deki insanları kitleler halinde evsiz, yurtsuz, mülksüz kılmak, kimin işine gelir melis? bu yüzden tüneller, hendekler kazılmış, silahlar depolanmış olabilir mi acaba melis?

  bu sevgi pıtırcıkları emellerine ulaşırlarsa kürdistan dağlarına demokrasi geleceğine emin misin melis? emin misin?

  hayatını, kariyerini kürtlerin devleti olması gerektiğine adayan çorumlu türk ismail beşikçi'yi sırf liderini eleştirdi diye sınırı aşmakla, haddini bilmekle tehdit eden aklı tutulmuş bir güruhu üstü kapalı destekliyorsun be melis. kullanışlı aptalsın be melis. kürtlerin en büyük handikapının, yanlış temsilcilerinin peşindesin melis.
 • pkk'nın yaşattığı bu acılar bir gün kendisini de bulursa o zaman: (bkz: ağlama melis)
 • sorsan milliyetçilik hastalıktır ama kürt milliyetçiliğinin bayrak taşıyanı olmayı solculuk diye yutturmaya kalkar. şehit olduğunda sesi çıkmaz, terörist ölünce sol, birgün, bianet, t24 gibi sitelerin "doğuda sivil katlediliyor :(" dezenformasyonlarını sosyal medya hesabında paylaşarak kafa siker. böyle de tutarlı (!) bir arkadaştır. ha bi de eylem yapmadan önce yakalanan teröristlere veya pkk'ya tek kelime etmeden devleti suçlayan aydın bozuntularına "sırf hükümet karşıtı olduğu için tutuklanan insanlar" diye ağlamak en iyi bildiği şeydir. ama sıcak götünü istanbul'dan kaldır da git o kürt ili dediğin yerlerde yoldaşlara yardım et desen götüm götüm kaçar.

  kısacası melis terörist sevici, siz melis gibi olmayın.
 • noluyo lan adım geciyor. alakam yok ama üst üste söylenince alındım. ama haklısın kardeş var böyle melisler. iki komikli videoya 3-5 mantıklı esprili tweete kandılar sonrada tukurduklerini yalayamadılar..
 • teoride desen zehir gibi pratik dersen sallanmakta
  bazen ben hümanistim diyor bazen rasyonalist oluyor
  değişik bir psikoloji, bir felsefe; idiotloji
  idiot idiot idiotloji
 • bazılarına göre "solcu duyarı" kasan insandır.

  bu bazıları, her gün bomba sesleriyle yaşayan, evleri taranan, bodrumlara hapsedilip öldürülen insanları hiç umursamaz ama istanbul'da bomba patlayınca yatağının altından çıkmaz.

  kürt sorunu konuşulunca 40 yıldır yapılan goygoylar diye şikayet eder ama kendisi de 24 saat "benim polisim askerim, bebek katili apo, imralıdakini asmıyorlar" şeklinde benzer klişe laflar eder.

  ayrıca kendisi faşist olduğu kadar cinsiyetçidir de. başlığı melis diye açması kedi ciğer mundar hikayesiyle harmanlanmış aşağılık kompleksidir belki de. sorsan öyle tipleri hayatta "sikmez" ama eli sikinde paragraflarca nefret kusmaktan sosyal hayatına vakit kaldığından şüpheliyim.

  kürt arkadaşına sırf memleketi orası diye allahın dağına gidip çalışsana der, arkadaşı doğal olarak reddedince de hain ilan eder çünkü herkes onun gibi doğduğu bok çukuruna onulmaz bir sevgi beslemek zorunda, bunu yapmayan karaktersiz şerefsizdir.

  ulan madem devletini milletini bu kadar seviyorsun git gönüllü askerliğe yazıl teröristlerle savaş desen sıcak götünü kaldırıp gitmez. çoğu askerliği ziraat bankasında yapar veya götünü yırta yırta açıköğretime yazılır biraz daha ertelemek için. bekarsa ve biraz dili, eğitimi varsa yurt dışına nasıl gidip askerlikten yırtarımın hesabını yapar.
  (yanlış anlamayın ben militarist bir insan değilim, vicdani retten yanayım. milliyetçilerin iki yüzlülüğünü anlatıyorum sadece.)

  neyse, daha da yazardım ama onun aksine benim bir hayatım var. özet geçeyim, 24 saat nefret kusan faşist insandansa "duyar kasan, yalandan barış isteyen, sevgi pıtırcığı" insanı tercih ederim.
 • surda bodrumda sıkışıtırılan terörisler için ağlar da ankara'da otobüs bekleyen adamı es geçer.
 • melis o kadar melisdir ki hakla birlikle olmaya veya kardeş olmaya vakti ve kapasitesi kalmamıştır. ama twitter ve instagram da 30 kez filtrelenmiş "... qeyfi" fotoğrafından sonra gerçek olup-olmadığını bilmediği hatta sorgulamatı dahi düşünmediği bir fotoğrafı paylaşmıştır. çünkü melis doğuştan barışcı aydınlık entellektüeldir. sonrasında yine qeyf fotoğrafı gelir.