3210 entry daha
  • gücü ülkeyi bu hale getirenlere yetmeyen ezik sığırların ego tatmini yaptığı başlık.

hdp, türk halkının başkanlık konusundaki kararsız tavrını değiştirmek zorunda değildir. hdp kendi programını uygular ve kendi seçmenini dinlemekle mükelleftir. eğer hdp haklı olarak ve desteklediğim şekilde referandumda hayır diyorsa tabi ki elinden geldiğince bunun propagandasını yapacaktır. ancak hdp'nin bu propagandası milliyetçi sığır kitlede safların sıklaşmasına neden oluyorsa yapılacak bir şey yoktur. bu ülke, üç yaşında çocuğu kandırır gibi yönetilemez. sakın bana halkın bu düşüncesi hdp'nin geçmişte yaptıklarından dolayı böyledir demeyin. ben, söz ettiğim sığır kitlenin hdp ve kürt meselesi hariç konulardaki aydın ve ufuk açıcı! fikrilerini de iyi biliyorum. dolayısıyla hdp kendsini dışlayan, hatta kaale dahi almayı ayıp gören bu kitleye kendini beğendirmek zorunda değildir. hdp, bu sığır kitlenin seçtiği hükümet tarafından sakatlanırken sevinenlerin ve/veya sesini çıkarmayanların götünü kurtarmak zorunda da değildir.

cumhuriyet, bu sığ kitleyi dönüştürmekten aciz kaldıysa bu hdp'nin hatası değildir. bundan dolayı, bu konuda hdp'ye saydıranlar önce kendi evlerinin önünü temizlesinler. hdp'nin kendini insan yerine dahi koymayan birtakım zevatın nazını çekmek gibi bir zorunluluğu yoktur. hdp tabanının çoğu fakir insanlardır, ülkenin diktaya gitmesi onların hayatında sizinkinden çok daha az fark yaratır.
  • #hdphayırdiyor mevzusunun savunmaları gelmeye başlamış...

iyi de hdp hayır diyecek diye safları sıklaştıracak "milliyetçi sığır kitle" çözüm sürecinde terör saldırısı sonrası çözüme zarar gelmesin diye eylem, şehit cenazesi sonrası gösteri yapılmasın diyenleri dinliyor, habur karşılamasını eli böğründe seyrediyor, megri megri ile el çırparken hdp için sorun olmuyordu? şimdi niye bu özellikleri batmaya başladı?

o zaman "barış gelecek" diye sessiz kalanlar şimdi milliyetçiliği kimseye bırakmıyor doğru da, denklem dışı kalanların bu kitleye havagazı öfkesi komik olmuş.

malum kitle aynı, 5 sene öncesi ile değişen bir şey yok ama sizde baya gelişme var...
  • dün ne diyorsa bugün de onu savunan ilkeli parti. ve anlaşılan o ki bahçeli'nin mhp'sinden daha fazla bu ülkenin geleceğini düşünüyor.
1418 entry daha
hesabın var mı? giriş yap