şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hızmalı, zift siyahı saçlı, kara kuru ve kıllı bir beden: vajin.

ben vajin. ağa/şıh palamudundan istanbul'a zor bela kaçtığım hâlde, bana hür bir birey olma imkanı bahşeden atatürk'e ve devrimlerine bıçak biliyorum.

hdp'yi batı'da lgbt, feministler, veganlar ve daha bir cümle bu türler ile beraber görüyoruz. amaç belli oy devşirmek.

her 8 martta yada 25 kasımda " jin jiyan azadî " diye simsarlık yapıyorlar. lgbt eylemini bir gün hakkari'de, diyarbakır'da, şırnak'ta yapsanız, olmaz mı?

8 martta batmanda " .m benim dilletirim bağ benim belletirim" temalı pankartlarıyla yürüseler? lgbtler onur yürüyüşünde ağrı'da soyunsa? 8 martta kadınlar "çocuk doğurmak zorunda değilim" diye isyan etse orda ve siz ulu modern hdpliler 25-30 çocuk yapan bölge halkını 2 3 çocuk yapmaya teşvik etseniz?

hani kadın dünyaya doğurmaya gelmedi filan ya hani...

bunların hepsini batıda yapıp ilerici geçiniyorlar. yüzde 80 oy aldığın nusaybinde yapacaksın, cizrede yapacaksın. türk ulusunun hoşgörüsünden fırsat bilip, türk ulusuna ve onun vatanına düşmanlık yapmayacaksın.ha batı'da yapıyorsan kadıköyde değil, bağcılarda yapacaksın. karşıyaka'da, konakta değil menemende yapacaksın. türk'ün hoşgörüsünde kürt propagandası yapmayacaksın.

bunlar batı'daki dolgun maaşlı, yüksek eğitimli kadınları tavlamaya yönelik hareketlerdir.

"içinizdeki erkeği öldürün" demek yerine doğduğun coğrafyadaki feodalizmle ilgili bir laf etsen, ordaki kadınların 20-25 çocuk doğurmasıyla ilgili bir kaç cümle kursan, töre cinayeti denen vahşetinizden bahsetsen, kumalıktan bahsetsen, okula gönderilmeyen kızlardan bahsetsen, başlık parası ile satılan kızlardan bahsetsen nasıl olur? "ünzile kaç koyun ediyor?" zihniyetini iki eleştirseniz?