şükela:  tümü | bugün
 • arapçada berber anlamına gelen kelime. ayrıca alevi bektaşilik de mehmet hanefi adına kurulan ve cemdeki on iki hizmet sıralamasında yer alan saç, sakal, bıyık tıraşı işlerini yürüten görevliye verilen ünvan.
 • kadıköy talimhane'de saç kesen bir insan berberi, sonunda bu olaya cinsiyet ayrımı
  yapmadan yaklaşmayı becerebilen birilerini görmek çok güzel. hala annesinin babasının berberini kullananlara tavsiye edilir.
 • https://www.instagram.com/hallakberber/

  şöyle bir instagram hesapları var. kendilerini tanımam etmem lakin kadınlarda kısa saça bayılan bir erkek olarak hayır duası ettim bolca.
 • dükkanı arkadaşlarından aldığı çeşitli geri ödenmeyen borçlarla açtığı kadıköylü kadınlarca bolca konuşulan "insan berberi". bu şaibeye bir de kuaförlük eğitiminin olup olmayışı da ekleniyor.

  yamuk yumuk kahküller, kıvırcık saçta bile hatalı kesimler kendisinin instagram sayfasındaki hikayelerden günbegün izlenebilir. yazık o kadınlara.

  şimdiden söyleyeyim; tanımam, etmem, bir kuyruk acım da bulunmamakta. sadece "herkesten farklısın" mesajını pompalayıp herkesi tek tipleştiren kadıköy-cihangir mafya tiplilerinden çok gına geldi artık.
 • giderek popülerleşeceğini düşündüğüm, hitap edeceği kesimin marjinal kadıköy tayfası olduğu, kadın erkek ayırmamasının bolca artı kaptığı minik bir berber.
  şu anda kesim ücreti 70tl dir.
  kıvırcık saçlara, evde yaparım ben bunu iyi bari bir daha berbere gitmeme gerek yokmuş düşüncesi bırakır.
  yani şahsen saçımın çekiştirilmeden, ıslatılmadan nasıl kesileceğini merak ettiğimden ben denedim artık evde kendim daha iyi bir şekilde bu işi başaracağıma eminim.
  kıvırcık saçın ıslatılmadan kesilmesini oldukça mantıklı bulmama rağmen özgüvenin verdiği biraz fazla özensiz tavırlar. ama rahat hissettiren samimi bir ortam. farklı bir tarz.
  kesim 3 dakika falan sürüyor. hani tam olarak ayna önüne geçip şura kısalsın bura uzun kalsın diye makasla bir arkadaşınıza tarif etseniz yaparmış gibi bir his. bundan rahatsız olacaklara önermiyorum.
  bunlar hep kıvırcıksal yorumlar. düzlerde farklı bir dünya sanıyorum.
  diyeceklerim bu kadar. şimdi gidip kısa saçlarımı sevmeye çalışacağım.