şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arapçada berber anlamına gelen kelime. ayrıca alevi bektaşilik de mehmet hanefi adına kurulan ve cemdeki on iki hizmet sıralamasında yer alan saç, sakal, bıyık tıraşı işlerini yürüten görevliye verilen ünvan.
 • kadıköy talimhane'de saç kesen bir insan berberi, sonunda bu olaya cinsiyet ayrımı
  yapmadan yaklaşmayı becerebilen birilerini görmek çok güzel. hala annesinin babasının berberini kullananlara tavsiye edilir.
 • https://www.instagram.com/hallakberber/

  şöyle bir instagram hesapları var. kendilerini tanımam etmem lakin kadınlarda kısa saça bayılan bir erkek olarak hayır duası ettim bolca.
 • dükkanı arkadaşlarından aldığı çeşitli geri ödenmeyen borçlarla açtığı kadıköylü kadınlarca bolca konuşulan "insan berberi". bu şaibeye bir de kuaförlük eğitiminin olup olmayışı da ekleniyor.

  yamuk yumuk kahküller, kıvırcık saçta bile hatalı kesimler kendisinin instagram sayfasındaki hikayelerden günbegün izlenebilir. yazık o kadınlara.

  şimdiden söyleyeyim; tanımam, etmem, bir kuyruk acım da bulunmamakta. sadece "herkesten farklısın" mesajını pompalayıp herkesi tek tipleştiren kadıköy-cihangir mafya tiplilerinden çok gına geldi artık.
 • giderek popülerleşeceğini düşündüğüm, hitap edeceği kesimin marjinal kadıköy tayfası olduğu, kadın erkek ayırmamasının bolca artı kaptığı minik bir berber.
  şu anda kesim ücreti 70tl dir.
  kıvırcık saçlara, evde yaparım ben bunu iyi bari bir daha berbere gitmeme gerek yokmuş düşüncesi bırakır.
  yani şahsen saçımın çekiştirilmeden, ıslatılmadan nasıl kesileceğini merak ettiğimden ben denedim artık evde kendim daha iyi bir şekilde bu işi başaracağıma eminim.
  kıvırcık saçın ıslatılmadan kesilmesini oldukça mantıklı bulmama rağmen özgüvenin verdiği biraz fazla özensiz tavırlar. ama rahat hissettiren samimi bir ortam. farklı bir tarz.
  kesim 3 dakika falan sürüyor. hani tam olarak ayna önüne geçip şura kısalsın bura uzun kalsın diye makasla bir arkadaşınıza tarif etseniz yaparmış gibi bir his. bundan rahatsız olacaklara önermiyorum.
  bunlar hep kıvırcıksal yorumlar. düzlerde farklı bir dünya sanıyorum.
  diyeceklerim bu kadar. şimdi gidip kısa saçlarımı sevmeye çalışacağım.
 • gitme fırsatı bulamadığım ancak ilk zamanlarından itibaren instagramda acaba bugün nasıl bir kesim döktürmüş diyerek takip ettiğim yegane berber. 14 şubat vesilesiyle sevgilisi olmayanların saçlarını bugün bedavaya kesmekteymiş. hala güzel işler yapan güzel insanlar var dünyada.
 • bir arkadaşımın saçlarını rezil kepaze edip düzeltmeden bırakmış olan berbat bir kuaför tükkanı şeysidir.
  -elçiye zeval olmaz.-
  sevgili kadıköy ve beşiktaş girl (renkli çorap, renkli güneş gözlükleri, bilek üstü pantol) kardeşlerim size karşılaşacaklarınız hakkında bir şeyler söyleyeyim.
  parçamın adı "10 mart 2018 tarihinde hallak'a gittiğimde karşılaştıklarımdan seçkiler"
  öncelikle tükana girer girmez size tek tip bir saç dayatan, sizin fikrinizi önemsemeyen bir tutumla karşılaşacağınızdan emin olun. patron kişisinin kolayına geldiği için herkese neredeyse birbirinin aynı modelleri yaparak hızlıca para kazanmanın peşinde olduğunu hissedip o kadar rahatsız ve irite olacaksınız ki...(o an kalkıp gitmemek benim hatamdı söri. :( ) ona ben bunu değil şunu istiyorum dediğimde: "ama ben bunu yapamam bu zor." diyebilecek kadar mesleğine ve müşterisine saygısız tutumlarda bulunmaktan çekinmeyecek karakterde olduğunu da göreceksiniz. yanındaki çalışanlarının bile o ortamdan ne kadar rahatsız olduğunu gittiğinizde söylenmelerinden çıkaracaksınız. ayrıca boya yapılan alan olması gerekenin aksine penceresiz, basık ve yerin altında olduğundan kokudan durulmuyor. zaten aşağı katta kimyasaldan herkesin kafası dumanlı dumanlığğ oyyy bizim elleeer... yine aynı beyfendi kendisini övme diğer kuaförleri gömme modunda takılmayı seviyor işte şu benim tespitim, benim tezim.(tamam baba kral sensin, herkes bok.) eğer olur da gitmek gibi bir hata yaparsanız "meşhur avm kuaförleri tezi" hakkındaki atıflara bakınız çünkü bu onun en büyük eseri. hassiktir be rıfat abi. (bkz: ferhan şensoy)
  gelelim bana ne olduğuna... arkadaşlar boş verin saçımı bok edip bıraktı işte. sonra uğraşmak istemedi. eski haline çevireceğini söyledi ama eve gittiğimde saçımın hala bok gibi olduğunu fark ettim. şimdi ortalıkta cennet mahallesinin güzide karakteri ferhat'ın yari sultan gibi dolaşıyorum. ha bu arada bizim mahalle aşağıki mahalle dırırım. bitti benim ki...
 • ben acikcasi saat alarak gitmeme ragmen, herkesi 70 tl lik kafalar seklinde goren bu abimiz tuttugunu siraya sokmus 45 dk bekleme sorasi sirayi alabilmistim.
  ama insan oldugumdan, yorulduysan bi sigara bise ic ole baslayalim dedim, biraz muhabbet ettik. pazar pazar zor olmuyo mu calismak dedim, beyimiz direk senin maasini bi gunde kazaniosan zor olmaz dedi, ifrit oluyorum boyle karsindaki kimdir nedir bilmeden para mevzu konusan densiz tiplere, nereden biliyosun ne kazaniyorum dedigimde iste genellemeler iceren bir ton soru sonucu, hmm satis isinde, muhendis, 5 yildir calisosun, 3-5 bin kazandigim kanisina vardi, sektoru boklayip kendini yucelten entel sallamasyonlar yapip erkek- kadin kuaforu olmadigini insan berberi oldugunu falan konusurken dedim isimlere cok takilma kuafor fransizcadan, berber de bilemedim simdi ama yabanci kokenli muhtemelen, ikisi de ayni anlama gelir dedim, lan nerden dedim vay anasini ben ne kadin-erkek esitligi sallamazligim kaldi, ne bir sey, bu ulkede kadina hakki bile savundurulmuyor yok onu da illa ben savunayim saka gibi. ne cektik milletce bu toplumsal cinsiyet mevzundan, o kadar anlasilmiyor ki ne oldugu duyar kasicam derken bile kadin susturuluyor.
  ıste bu kisimda cekip gitmemek benim hatam, insanin basireti baglaniyor iste.
  neyse yaklasik 5-6 dakikalik bir kesimle sacimin icine bence bilerek ama entryleri okuyunca da yeteneksiz oldugu icin de olabilir etmis kisidir efendim.
  bir sekilde duzelttirdim sonra sacimi, berberligine bir sey demek istemem sonucta maasimizi bir gunde kazaniyor olsa da bu isten ekmek yiyor ama insan olarak bes kurus etmez efenim, iyi gunler.
 • marjinallik kasarak kadıköy yeldegirmenininde cihangir entelektüelciliği oynayan berber dükkanı, önünden geçerken deneyelim diye erkek arkadaşımla girme gafletinde bulundugumuz 2 kesim 1 sakal tıraşına 180 tl kazıklanıp(ki bu geçen sene fiyatı) erkek arkadaşım sakalını başka bir yere düzeltmek zorunda kaldığı, benimse saçımı düz küt bildiginiz düzgün kuaförlerin kesebilecegi şekilde kesilmiştir. tuhaf bir yanı da muhabbet arasında mesleklerinizi ögrenmeye ve oradan ne kadar kazandıgınızı tahmin etmeye çalışıp öyle bir fiyat da çıkarıyorlar tahminimce. fiyat ve performans olayını önceden bilseydik emin olun tercih etmezdik.
  özetle marjinal olacağım diye aptal yerine konulmayın.
 • geçen ay saçlarımı kestirdiğim insan berberi. şahsen kesiminden çok memnun kaldım. özellikle kısa ve küt saç modelleri oldukça kullanışlı ve eğlenceli. hallak beyin sohbeti de son derece tatlı. "saçlarını daha sağlıklı hale getirecek şöyle güzel bakımımız var, böyle şahane setlerimiz var." gibi içi pek dolu olmayan sözler yerine; "git kan değerlerine, vitaminlerine baktır. saçını en az 2-3 sene içeriden besle." gibi daha gerçekçi önerilerle yaklaşıyor size. önemsediğim bir detay bu. sayesinde bu ara saçlarımla arayı düzelttim. bir dahaki kesimde görüşmek üzere, şen ve esen kal hallakcığım.

  edit: imlâ