şükela:  tümü | bugün
 • yıl 2000, bilemedin 2001. ortaokula mı ne gidiyorum. messenger falan yeni aktif buralarda, ben de almışım bir tane ama nedir ne değildir bilmiyorum pek.
  geldim okuldan bir gün, açtım hemen msni(40 dakika falan sürmüştü bağlanması), baktım kimsecikler yok. ne yapayım ne yapayım diye şahane bi fikir geldi aklıma. birkaç ünlüyle konuşayım da keyfim biraz yerine gelsin diye düşündüm. direkt başladım angelinejolie@hotmail.com, cindycrawford@hotmail.com, halleberry@hotmail.com diye dümdüz gidiyorum. birkaç kişiyi daha eklemeye kalmadan pat biri oturum açtı, bi de baktım halle. inanamadım, elim ayağıma dolandı. taştan öte halle berry bilgisayarın diğer ucundaydı. o zaman da ingilizce çat pat tabi. ilk günkü gibi hatırlıyorum bak ne yazdığımı:

  -hello. are you real halle berry?

  yazdım ve beklemeye başladım. dakikalar sonra geldi mesaj. harfien hatırlamıyorum ama şöyleydi:

  -yes, but i'am a little bit drunk, i fear it won't be a proper conversation...

  ben bu cümleyi algılayamadım tabi, direkt içeri koştum. içerde de annem, babam, halamlar falan oturuyo. salona "halle berry'le konuşuyorum aaaaa!!" diye girince millet ne yapacağını şaşırdı tabi, bütün ahali hurraaa diye benim odaya hücum ettiler. babamda ingilizce iyi, teknolojiden falan anlar ama o da idrak edememişti heralde şu fake mail olayını. geçti bilgisayarın başına, aldı sazı eline. anlatıyor; "sizinle konuşmak şöyle zevk, şöyle süper, yalayın bizi" falan diye. hafif de etklilemeye çalışıyor haliyle.
  ondan sonra yine tek tük cevaplar aldık ve kaydadeğer bir şey çıkmadan offline olmuştu. ya da ben tam hatırlamıyorum şu anda.

  bazen düşünüyorum, sene 2000'li yılların başı. daha fake mail olayı alıp yürümemiş o kadar. ya benim konuştuğum hakkaten halle berry'se? ya o melez, diri beden o gün benimle aynı sanal havaya soluduysa? diye düşünmeden edemiyorum. yani yatıp kalkıp hayıflanıyor değilim ama, benim hayatımda çok ilginç bir detay bu. hatta birkaç tane daha böyle detay olsa, demeyin keyfime! bu da böyle bir anımdır.
 • ömür kadın. catwoman'daki rolü ile "kazandığı" en kötü kadın oyuncu ödülünü kabul etmek üzere altin ahududu ödülleri'nde hazır bulunmuş önceki gece. freddie got fingered'la (2001) en kötü aktör ödülünü alan tom green'den beri ilk kez bir oyuncu ödül törenine katılmış olmuş böylece.

  "omigosh, oh my god," diye başlamış kabul konuşmasına. "bunu benden alamazlar, üstünde ismim var!" diyerek oscar'ı kazandığı anı tekrar canlandırmış, gözyaşları dahil. "bir gün bir altın ahududu kazanacağım hayatta aklıma gelmezdi. bunun için azmetmiş de değilim ama teşekkürler!"

  kariyerinin zirvesinden yuvarlanmasına sebep olduğunu söylediği catwoman'da emeği geçen herkese teşekkür edip, "warner brothers'a beni bu boktan filmde rol almak üzere seçtikleri için teşekkür ederim" diye eklemiş. küçükken ona "iyi bir kazanan olmak için önce iyi bir kaybeden olmalısın" diyen annesinin sözlerini hatırlayarak katılmış törene, ayakta da alkışlanmış.

  tabiri caizse, suçu başkalarına yükleyip aradan kurtulmuş gibi gözüküyor ama yine de başarızlığı kabul etmesi pek hoş. ilahi halle diyerek alkışlarla uğurluyoruz.
 • 74 yillik oscar tarihinde en iyi kadin oyuncu odulunu alan ilk zenci oldugu dusunulunce maymuna donmesi normal olan hatun...
 • memeleriyle alamayacağı bir şey yoktur.
 • (bkz: blackberry)
 • oscari alinca maymuna donen hatun..
 • internetten edinilen bilgilere göre bir çok yıldız savaşı protesto edip akademi ödülleri*törenine katılmazken bu hanım kızımız cephedeki askerlere moral olsun diye özel bir elbise diktirip geceye arz-ı endam edecekmiş. bana biraz sallama bir haber gibi geldi ama değilse de askerlerin savaşı bırakıp oscar ödüllerini izleyeceğini ve berry'nin elbisesiyle moral bulacağını pek sanmıyorum. ayrıca eklemek istiyorum ki kendisi gerçekten bu sözleri söylemişse yakında askerler moral bulsun diye aç aç'a da gider. ne de olsa mantık aynı mantık.
 • monster ball filmindeki seks sahnesiyle ergenliğimizde bize çok eşlik etmiş melez oyuncu.
 • sandra bullock ile birlikte tüm zamanların en abartılmış aktrislerinden biridir.

  (bkz: overrated)