şükela:  tümü | bugün
  • ilişki özeti gibi şarkı. ayrılalım denilen kişinin aklından geçenler gibi...

youtube linki

spotify linki

tavsiye; halledebilirdik falan demeyin. gitmek isteyen s.ktirsin gitsin.
  • dinlemelere doyamıyorum.
    çok aşık birinin çabalamaları gibi şarkı. naif, çaresiz, acı, içten.
    neşeli/neşesiz kısım geçişleri de çok güzel. sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum şarkıya.

''dur çıkma hayatımdan, hayır inanmam, bu kötü bir şaka
    dur konuşsaydık iki dakika
    sen de biliyosun halledebillir halledebilir halledebilir halledebilirdik
    üstesinden gelebilirdik''

birileri
  • az önce dinlediğim aşırı güzel şarkı. bu kadar basit kelimelerle anlatılabilirdi ancak.

"sen ilk öptüğüm, dokunduğum
    hakkında durmadan hayaller kurduğum
    ben aşk denen o ünlü kelimenin
    sözlük anlamını senin kollarında buldum"
  • halledemedik.
  • 15 aralık akşamı kadıköysahne'de konseri olan (bkz: birileri) şarkısı.
    etkinlik ise halledebilirdik için canlı dinleme imkanı / birileri konseri
  • ritmin bir düşüp bir yükseldiği şarkı.pinhani,zakkumu anımsattı bana çok olmasada. güzel şarkı.
  • çok güzel ve acıklı şarkı. yalnız fazla naif bir aşığın çağrısı gibi dinliyorum ben bunu: halledilmiyor şekerim, kalp bir kere kırılınca yapıştırılsa da eskisi gibi olmuyor...
  • gitarı çok hoş bir parça. kalbi okşuyor. mayıştırıyor, yaşama sevinci aşılıyor. antidepresan gibi birşey.
  • duraksamasız şarkı. söz ve müziği can soykök'e aitmiş. grubun adıysa birileri.

sözlerin güzelliğini bir kenara bırakıyorum, o müzik ne? müziğin hiç durmadan ilerliyor olması bence çok güzel bir başarım. ilk başlarda yavaş başlayan, hızlanan, yavaşlayan, tekrar hızlanan ve böyle böyle giden ardından alternatif bir solo, çıkış sözleri, outro. bunların yanındaysa, herkesin bir vedada kendinden bir kesit bulabileceği kadar net ve güzel işlenen sözler.

şarkının youtube videosunun kapağı ise şarkıyı dinlerken hep izlememe neden olan bir güzelliğe sahip. belki çoğu kişiye sıradan gelebilir ancak o fotoğrafı birebir yaşamış olmak, şarkıyı üçe beşe katlıyor. sonra mı? sonra sıkı bir tütün sardırıyor ve 305 saniye boyu ekrana dalıp gidiyorum.
  • ...