• halledemedik.
  • türkçe külliyatını(!) az çok hatmettim fakat farklı bir dilde bu sound yoksa eğer, şimdiden efsane ilân ediyorum kendisini.

sözlerine gelince, şuraya takılma;
    "sen ilk öptüğüm, dokunduğum, hakkında durmadan hayaller kurduğum"

zaten, her aşk her şey'in ilkidir.

iyidir, dinlenebilitesi yükseklerden.
  • evet edebilirdik. ama tercih etmedik. ben avaz avaz bağırdığımdan aklımdakileri , sen sustuğundan günah keçisi ben oldum. halletmeyen. yanaşmayan. sabır göstermeyen.
    sustuğundan halledemedik.
    "konuşsaydık iki dakka" falan demek istiyor insan ama maalesef artık çok geç.
    "bu kötü bir şaka" falan değil. hiç bir şey bu kadar gerçek olmamış uzun zamandır hatta bunu anladım.

gidişimin şarkısı.
  • duraksamasız şarkı. söz ve müziği can soykök'e aitmiş. grubun adıysa birileri.

sözlerin güzelliğini bir kenara bırakıyorum, o müzik ne? müziğin hiç durmadan ilerliyor olması bence çok güzel bir başarım. ilk başlarda yavaş başlayan, hızlanan, yavaşlayan, tekrar hızlanan ve böyle böyle giden ardından alternatif bir solo, çıkış sözleri, outro. bunların yanındaysa, herkesin bir vedada kendinden bir kesit bulabileceği kadar net ve güzel işlenen sözler.

şarkının youtube videosunun kapağı ise şarkıyı dinlerken hep izlememe neden olan bir güzelliğe sahip. belki çoğu kişiye sıradan gelebilir ancak o fotoğrafı birebir yaşamış olmak, şarkıyı üçe beşe katlıyor. sonra mı? sonra sıkı bir tütün sardırıyor ve 305 saniye boyu ekrana dalıp gidiyorum.
  • çok güzel ve acıklı şarkı. yalnız fazla naif bir aşığın çağrısı gibi dinliyorum ben bunu: halledilmiyor şekerim, kalp bir kere kırılınca yapıştırılsa da eskisi gibi olmuyor...
  • ınsani genclik yıllarına goturen guzel bir şarki. sozleri insani halledebilirdik inanciyla yürüyüp halledemediği iliskilerini hatırlatır
  • dinleyince 18- 19 yaşlarıma döndüren şarkı. aslında bu tip şarkılar her dönemde olmuştur, olmaya da devam edecektir. biz ergenken işte mesela, sonradan 84 olacak olan hacettepeliler vardı. bir neslin depresyon şarkılarını, pişmanlıklarını bunlar şarkıya dökmüştü. bir grup sivrilir böyle ve sounduyla sizi yansıtır. illa o tarz dinleyicisi olmanıza bile gerek olmaz. sadece sizi anlatır ve siz de kapılırsınız, hepsi bu kadar. 18li yaşlarımı hatırlayınca buruldum biraz ama, çok hoş şarkı gerçekten.

üniversiteye gittiğim zamanlar yaşadığım bazı duygusal kırgınlıklar, henüz hislerimin olduğu güzel yıllar aklıma geldi, falan..
  • lise zamanlarında dinlediğim depresyon şarkıları havasını aldığım şarkı. bir bora uslusoy tarzı da yakaladım şarkıda.
    birkaç gündür severek dinliyorum ama depresyonda değilim sadece eski günlere gitmemi sağladığı için seviyorum. *
  • az önce dinlediğim aşırı güzel şarkı. bu kadar basit kelimelerle anlatılabilirdi ancak.

"sen ilk öptüğüm, dokunduğum
    hakkında durmadan hayaller kurduğum
    ben aşk denen o ünlü kelimenin
    sözlük anlamını senin kollarında buldum"
  • (bkz: ilk duyulduktan sonra defalarca dinlenen şarkılar)

şarkı o kadar inip çıkıyor ki sanki bir parçasıyla diğer parçası ayrı şarkılarmış gibi. bağımlılık yaptığı doğrudur.
hesabın var mı? giriş yap