• en son babalar duyar dizisinin en bomba karakteri.. sürekli "hallederiz" mottosuyla dolaşip ortaliği kariştirir. nedense bana şener şen in ziya karakterini animsatir. gelecekte böyle biri olmak istemem de bundan kaynaklanir.

hülya adli karisina israrla "hulya" * demesi de dikkatlerden kaçmaz. roman yazar bir anda. süper bir adam..
  • birol guven in feridun bitir tiplemesi ve onun meshur fiks kalibi olan yirttik abicim lafinin en son babalar duyar dizisine monte edilmis hali.uyanik adam zaten bu birol yeminlen,bakti bi sey tutuyo; hemen degistir yeniden amblajla ve sat taktigini uyguluyo.
  • kadir bey emlak, kadir bey köfte, kadir bey resort hotel gibi çeşitli işletmeleri açıp batıran dizi karakteri.
  • yer elması feridun bitir, geniş aile cevahir, tırın tırın sinan, işler güçler salih abi, bizimkiler tak tak sedat ve çaycı hüseyin'i bir araya getirip bir lig kursak açık ara üçkağıtçı şampiyonu hallederiz kadir olurdu.

kendisini en çok zorlayacak isim yalancı romantik'in batık osman'ı. allah rahmet eylesin.
  • hallederiz kadir in siyasi akibeti nasil gece 1 de akliniza geliyor ya
  • mehmet ali erbil'in hallederiz kadir'in kardeşi olarak girdiği bölümleri süperdi.

baba yine kadir'e giydiriyor:

baba: git şu saçlarını kestir papaz gibi olmuşsun.
    mali: haklısınız babacım, papazı da aşmış. tam bir kardinal.
  • gece gece aklıma gelmiş über karakter. acaba paralel evrende yine kimleri dolandırıyor
  • kadir bey resort hotel bünyesinde, müşterisini havuz diye denize sokmuş, musakka ve pilavı sekiz farklı yemek gibi sunmuş bir ticaret dehası.
  • en son babalar duyar dizisi karakteri levent ulgen'in oynadigi hayirsiz damatin lakabi. fis fis ismail hesabi.
  • patronumuzla son yaşadıklarımızdan sonra aklıma düşen sempatik ama üç kağıtçı düzenbaz.
    "ulan bizim patron da aynı sitcom karakteri gibi" diye düşünürken aklıma "hallederiz kadir" geldi, lise yıllarına götürdü beni. bizim patronun farkı, üniversite mezunu olması ve entelektüel seviyesinin kadir'e kıyasla yüksekliği. ama aynı sempatiklik, aynı kibarlık, aynı şeytan tüyü.

adamın söyledikleri doğru ise dünyanın en talihsiz adamı. atm'ler bozuluyor, hesap kartını kurye yanlış adrese götürüyor, şifre eski telefon numarasına gidiyor vs vs...
    iki eski karısıyla problemler yaşıyor. tam maaş ödeyeceği gün ikinci karısı arıyor, çocuk hastalandığı için il merkezine acile gidiyor. öbür gün birinci karısıyla nikâh tazelemeye gidiyor fakat nikah ertelenmek zorunda kalıyor. adamın başından bela eksik olmuyor.

bize çaktırmıyordu, meğer ikinci karısından boşanmış. geçenlerde geldi dedi ki, karımla tekrar bir araya geldik. ama birinci karısıyla... peki niye? kadın hatalarını kabul etmiş, bizimkine kendisi gelmiş. tabi ki 300bin liralık yatırım desteğiyle alakası yoktur. her şey para mı canım, en önemli şey sevgi...

geçen yıllarda muhasebecisine senetle borçlanmış. muhasebeci de baktı, ödeyen yok, senetçi mafyasına ateşlemiş senedi. dolayısıyla bizim maaşlar iyice gecikmeye başladı. 45 gün olunca iş bırakma kararı aldık. bıraktığımın ertesi günü sipariş verdim, hem indirim vardı hem de gıcıklığına...
    yeni aldığı elemanı, gelen kuryeyi, maaş konusunda uyaracaktım. kapıyı açınca ne göreyim: patron! nâmı maaş ödemeyen patron olarak yayıldığı için kurye bulmakta zorlanmış, 45 yaşında sakalları ağarmış haliyle siparişlere kendisi çıkıyormuş. poşetleri verdi, sonra da 5 yıldız vermeyi unutma dedi. bir de sonraki gideceği adresin tarifini istedi, nasıl giderim diye... anlatım, kafasında pek oturmadı. bir daha anlattım, teşekkür edip gitti. maaş mı? yarın halledecekmiş...
hesabın var mı? giriş yap