• jeff buckley'nin 1997'den beri tanri'ya verdigi her konserin kapani$ parcasi.
  • paramore'un riot süper albümünden bir parça*. sözleri ise aynen şöyleler:

somehow everything's gonna fall right into place
    if we only had a way to make it all fall faster everyday
    if only time flew like a dove
    we gotta make it fly faster than i'm falling in love

this time we're not giving up
    let's make it last forever
    screaming "hallelujah"
    we'll make it last forever

holding onto patience, wearing thin
    i can't force these eyes to see the end
    if only time flew like a dove
    we could watch it fly and just keep looking on

let's make it last forever
    screaming "hallelujah"
    we'll make it last forever

and we've got time on our hands
    and we've got, got nothing but time on our hands
    got nothing but, got nothing but
    got nothing but time on our hands

oh, let's make it last forever
    screaming "hallelujah"
    "hallelujah"
    "hallelujah"
  • az önce dinlerken farkettim ki bu şarkı bazı seks öğeleri içermekte.

well there was a time when you let me know
    what's really going on below
    but now you never show that to me do you

but remember when i moved in you
    and the holy dove was moving too
    and every breath we drew was hallelujah

ilk dörtlükte jeff abim sevdiceğine, "kuziciğim sen eskiden çok ateşliydin, olay sırasında konuşurdun ederdin ama artık bırak konuşmayı göstermiyosun" bile demektedir.

ikinci dörtlükte ise eski günleri yad etmekte ve "hatırlar mısın olaya girdiğimizde ve holy dove (pes yani benzetecek bi güvercin kalmıştı şu dünyada hehehe) gidip gelirken biz de her nefeste allahım sana geliyorum diye bağırırdık" demektedir.

jeff abime seksi günah olarak değil de bir ayin gibi anlattığı için burdan saygılarımı sunuyorum. hallelujah!!
  • watchmen'in soundtrackinde leonard cohen'in yorumladığı hali yer alan şarkıdır. açıkçası soundtrackteki favorilerimden biridir. ayrıca filmi izleyenler bilecektir bu şarkı filmde çok ateşli bir sahnede kullanılmıştır.
    (bkz: anladın sen onu)
  • leonard cohen'ın da söylediği hiçte dinle alakalı olmayan bir şarkıdır. evet biraz alakalı. hatta baya alakalı. neyse, her sabah iki kere dinliyorum. güne enerjik başlamamı sağlıyor.
  • günün en güzel 6 dakikasını geçirmek için iyi bir seçenek. esnasında acı, sonrasında huzur.

bir vazgeçilmez.

"i used to live alone before i knew you.."
  • bi gün intihar edersem eğer son dinleyeceğim şey* olucak.
  • jeff buckley, leonard cohen ve rufus wainwright versiyonlarını mor donlu winampıma atıp psikopat gibi tekrar tekrar dinlediğim şarkı demek istiyorum, ama diyemiyorum, şarkıdan çok huzur diyesim var. en huzur veren versiyonu ise leonard ve rufus abilere selam ederek jeff buckley'ninki derim naçizane.
  • ruhu olan bi $arki..

cohen efendi ilham perisiyle mercimegi firina verip, jeff e "oku" dediginde nereden bilsindi ki bu $arki hep agzimin acik kaldigi anlarda buluversin beni; 4.40 lar civari buckley orta yerimde bi yerlere kurdugu salincaginda ileri geri sallanip dursun..

muzik kulturunu sevdigim, $arkinin yerlisi bi arkada$a gore; $arki $im$on un kendi kendine soylendigi kisimlar, $im$on un delilah a seslendigi kisimlar, nakarata baglami$ mutemadiyen gelen bagi$lanma dilegi ve $ukur ile devam eder ve sonunda gucune geri kavu$an $im$on un 13 kez $ukretmesinin ardisira pli$tik sarayini yikmasiyla son bulur..

ba$tan sona hamdli $ukurlu bir $ekilde, ustune binlerce $arkinin yazildigi bir konunun uzerine yazilmi$ olsa da ilk 100 bilemedin 500 un hep icinde bir $arkidir minor fall ve major liftiyle mustesna bir bicimde..

halleluyah le ha-$ir madem..
  • nick cave'in ölümü ağır ağır evcilleştiren şarkısı. kabul ediyorsun, zamanın anlamını kaybediyorsun, şarkıyla beraber ışıklar sönecek, sahne toplanacak, seyirciler gidecek ve karanlık ile dinginlik alacak seni, sen olmayacaksın artık: hallelujah!
hesabın var mı? giriş yap