şükela:  tümü | bugün
302 entry daha
  • hiç de öyle aşırı marjinal, yoldan çıkmış ve sapkın bir kutlama değildir. zaten yıllardır aşağı yukarı aynı çevreler tarafından kostümlerle, partilerle kutlanıyordu, hala da öyle. yalnız kitle her geçen sene daha da artıyor ve "onun ne işi var ya?" denilen kişiler de bu partilerde boy gösteriyor. çok gariptir ki ülkedeki baskıcı tutum şiddet gösterdikçe, eskiden marjinal/yozlaşmış kabul edilen etkinliklere olan talep daha da yükseliyor.

    olağan yaşamında kutlama ve partilerin yer aldığı kişiler kafalarına göre kutluyordu bunu zaten. öyle yılın bi' gününe özel "seks, uyuşturucu, elektronik müzik ooooo hadi patlayalım" kafasına girmiyor kimse.

    ayrıca anlamından uzaklaşmışlık falan değildir. "cadılar bayramını birbirine kur yapmak, milletle seks yapmak için kullanıyorlar, işin özü farklıdır!" falan diyen gudiklere bakmayın, asıl onlar işin özünü bilmiyorlar. zira samhain gibi kutsal bir günde şarkılar söylemenin, dans etmenin ve doğanın insana verdiği en büyük ödül olan doğurganlığı onurlandırmanın hiçbir kötü yanı yoktur. zaten samhain'den sonra açık alan partilerinin değil de artık house party'lerin vakti gelir, malum kışın müjdeleyicisidir kendisi.
332 entry daha