• zamanın da çok kullandığım jesus del pozo'nun çok güzel bir parfümüdür ayrıca.
  • bu sene joker sorunu tüm dünyada olan eğlence. her yer joker.
  • genel olarak amerikan halkının yaptığı bir sosyo-kültürel etkinlik, günümüzde avrupa üzerinde de etkili şekilde görülmektedir. türkiye'de de son zamanlarda kutlanmaya başlamış ve günümüz kültürü adaptasyon sürecinde. şahsımca hallowen bence gayet zevkli ve eğlenceli bir etkinlik, bayram
  • bu sene fotolarda gördüğüme göre ülkemizde joker enflasyonu yapmış batı eğlencesi.
    iki fotodan birinde kendini joker sanan biri çıkıyor. tamam en çok joker sensin diyip sevindirmek lazım garipleri.

hoş benim çevremde bu işlere giren arkadaşım yok neyse ki, internette gördüklerimden konuşuyorum.
  • herhalde ben türkiye'deyken kutlanmayıp da buralarda tanışınca en çok sevdiğim bayram. eh hadi yılbaşı filan da güzel de bir halloween kadar eğlenceli değil.

üstelik de niye leğen, özenti filan diyorsunuz yav, hemen hemen bütün bayramlar öyle yayılıyor. yılbaşında noel baba kepi takmak özentilik değil de bu niye olsun ki? eğlenceli bir şeyler oluyor, insanlar da katılmak istiyor yani.

neyse sonuçta seviyorum her şeyin böyle bir pseudo-korkunç hale gelmesini. insanların yaratıcılıklarını konuşturmaları için ortam oluşmuş oluyor. hem biz türkiye'de kendimizi çok aşırı ciddiye alıyoruz yani. kostümü giyince bir gevşeme oluşuyor illa insanda.

keşke ben çocukken de türkiye'de kutlansaydı halloween, bayılırdım. sürekli ortalıkta kasıntı kasıntı gezen büyüklerin bir günlüğüne bile olsa espri anlayışlarını, yaratıcılıklarını ortaya koymalarını görmek çocuk yaşta çok süper olurdu. şimdi de eğlenceli gerçi de, çocukken başka..
  • son yıllarda bunun da ekmeği yenmeye başlandı.
  • orijinal filmden 40 yıl sonra devam eden serinin 11. filmi. ama aradaki bölümleri ile bir bağlantı yok. j. lee curtis yıllar sonra hala başarılı. haluk bilginer ise idare ediyor.
    ilk film efsanedir, yeni bir şeylerin başlangıcıdır lafım yok ama devam filmi olarak orta karar bir film. günümüze ait klişeler yoğunlukta olsa da yine kendi tarzınca bir şeyler yapıp izlendiğine pişman etmiyor. tabii ilk filmi izlemediyseniz ve gerilim korku türünde bir şeyler arıyorsanız uzak durmanız yararınıza.
  • 6,6 imdb puanına aldanıp bir kez daha vakit israfında bulunduğum ser-seri filmlerin sonuncusu!

ısıt ısıt yolla... hollywood bıkmadı be!

hiç hazzetmediğim bir karakter myers!
  • güzel ülkemde gittikçe yaygınlaşan aktivite. eğlenceli aslında. hıristiyanlıkla çok bir bağının olduğunu sanmıyorum. eğlenmenize bakın gitsin.
  • orjinal 1978 yapımı filminin yapımcısı (bkz: mustafa akkad)'dır.
hesabın var mı? giriş yap