şükela:  tümü | bugün
  • 16 ekim 2020'de vizyona girecek olan yeni halloween serisinin 2. filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=7skiwta8e90

edit: 15 ekim 2021'de vizyona girecek.

teaser
  • 15 ekim 2021'de vizyona girecek olan, halloween isimli korku, gerilim, suç ve cinayet serisinin 12. filmidir. son filmin yönetmenliğini yapan ve bence başarılı bir iş çıkartan david gordon green'ın yöneteceği halloween üçlemesinin de 2. filmi olacaktır aynı zamanda. oyuncu kadrosunda ise yine jamie lee curtis'i görmekteyiz. kendisi 12 halloween filminin 7 tanesinde (halloween iii season of the witch'te ise seslendirme yapmıştır) bulunmaktadır. ayrıca michael myers karakterinin üzerinde nick castle ve james jude courtney imzasını göreceğiz. bunun dışında judy greer ve anthony michael hall da oyuncu kadrosunda bulunmakta. konu olarak pek bir şey yazılmamış; sadece, michael myers ile laurie'in ailesinin yüzleşmek zorunda kalacağı yeni bir hikayenin olacağı söylenmiş.

film için yayınlanan fragman ise şu şekilde: halloween kills - teaser

öncelikle diğer filmleri izlemeyenler için spoiler içerebilir bu entry. o'na göre dikkatli okumanızı salık veririm.

birçok seride de kullanıldığı gibi o olayın hemen devamından başlayan bir film olacak gibi duruyor. gördüğümüz, bir arabanın kasasında giden laurie ve ailesi idi. kendileri evden uzaklaşırken gelen itfaiyeyi gördüklerinde "bırakın yansın!" diye bağırmaya başladı. kendisi de biliyor ki michael myers asla ölmeyen, öldürülemeyen ve tutsak edilemeyen bir karakter. orada hazırlamış olduğu sığınakta kapana düşürdüğünde o'nu tutabileceğini ve ele geçirebileceğini düşündü; ama yine bu olmayacak, michael muhtemelen orada bulunamayacak ya da oradan kaçacak ve yine laurie ailesinin peşine düşecek.

daha 2018'deki halloween yayınlanmadan önce dahi bu iki halloween duyurulmuştu. o yüzden senaryoyu ve seriyi buna uygun olarak yazdıklarını, dolayısıyla da bir kopukluk olmayacağını düşünüyorum. umarım saçma sapan bir şekilde konuları birbirlerine bağlamazlar. grafik ve görüntü kalitesi olarak, michael myers'ın maske kalitesi olarak bizi tatmin edeceğini düşünüyorum; umarım senaryo ve replik kalitesi olarak da tatmin edici bir film olur. bir de umarım yine hayvan gibi bir ebatta michael myers görmeyiz. 2007 versiyonundan önce görmeye alıştığımız biraz uzun boylu ve fit michael myers nerede, 2007 ve sonrasında gelen güreşçi boyutlarındaki michael myers nerede?

ayrıca covid-19 pandemisi patlamasaydı ne güzel bu filmi bu ekim'de izlemiş olacaktık. şimdi 1 sene daha beklemek zorundayız. umarım beklediğimize değer.
  • yeni teaser'ı düşen film yeni halloween serisinin 2. filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=tgwlruoqoli
  • yeni fragmanı düşen film. bütün ölüm sahnelerini filan göstermişler sağ olsunlar filmi izlemiş kadar olduk. neyse ki alzheimer olduğum için ekime kadar hepsini unuturum.
  • david gordon green'in yönetmen koltuğunda oturduğu halloween kills (cadılar bayramı öldürür), ezeli düşmanı michael myers'ı kızı karen ve torunu allyson ile birlikte tuzağa düşürüp ölüme terk eden laurie'nin, ölümden yine kaçmayı başaran michael myers'ı alt etme çabasını anlatıyor.

vizyon tarihi: 15 ekim 2021
    stüdyo: universal
    türkiye dağıtım: uip türkiye
    tür: korku, gerilim
    yapım yılı: 2021
    ülke: abd

filmin konusu:

laurie strode, kızı karen ve torunu allyson'ın maskeli canavar michael myers'ı laurie'nin bodrumunda kafese kapatıp ateşe vermelerinden dakikalar sonra laurie, kendisine ömür boyu eziyet eden kişiyi sonunda öldürdüğünü düşünerek hayati önem taşıyan yaralarıyla hastaneye koşar.

ama michael, laurie'nin kapanından kurtulmayı başardığında kan dökme ritüeli devam eder.

laurie acılarıyla savaşıp kendini ona karşı savunmaya hazırlarken tüm hadonfield'ın durdurulamaz canavarlarına karşı ayaklanmasını sağlar.

strode kadınları, michael'ın ilk saldırısından kurtulanlardan oluşan ve kontrolü ellerine almaya karar veren bir gruba katılırlar ve michael'ı sonsuza dek yakalamak üzere ava çıkan yasadışı bir çeteyi oluştururlar.”

yönetmen: david gordon green
    oyuncular: jamie lee curtis, judy greer, andi matichak, nick castle, dylan arnold
    senaryo: danny mcbride, scott teems
    görüntü yönetmeni: michael simmonds

vizyon tarihi: 15 ekim 2021

filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.

filmin altyazılı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • kapanmazsak, kapanmazsa sinemada izleyeceğim film. iki yılın sonunda ilk kez sinemaya gideceğim, güzel bir kutlama olacak. eylülün gelmesiyle (aslında daha ağustos sona yaklaşırken) ruhumdaki antik cadılar canlandı. her şeyi turuncu görüyorum şu sıralar. samhain yaklaşıyor ve bu yıl yine michael'la kutlayacağım.
  • final fragmanı düşen film. 15 ekim'de sinemalara ve peacock'a geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ouwvhx3242m
  • türkiye'de vizyona "cadılar bayramı öldürür" diye girecek olan film.

halloween kills ile cadılar bayramı öldürür... bilemiyorum ya, birebir karşılamasının yanında ayrıca sesteşi olarak "cadılar bayramı ölümleri" de aslında karşılık olarak akla gelebiliyor. "kill count" gibi...

yerelleştirilmesi daha farklı olabilirdi. birebir çevirisini beğenmedim.

gerçi filmin orijinal ismini de beğenmedim ki ben, niye eleştiriyorsam.
  • az önce basın gösteriminden çıktığım ve aynı zamanda izlediğim en kanlı halloween filmi. sana svihs michael.
    inceleme videosu yarın. canlı yayın soru cevap bugün saat 16 sularında instagram üzerinden.