*

şükela:  tümü | bugün
 • halloween serisinin 6. filmi. halloween 666 olarak da geçer. serinin takipçileri bilirler; seri en son michael myers'ın hapisten kaçırılmasıyla son bulmuştu. o günden altı yıl sonrasında geçen filmin başında myers'ın yeğeninin çocuk doğurduğunu görürüz. babası da myers'ın ta kendisidir. doğumdan sonra bebeğiyle birlikte haddonfield kasabasına kaçan jamie lloyd carruthers'in amacı dr. loomis'i bulmak ve yardım almaktır. ilk filmde laurie strode'ın bakıcılığını üstlendiği tommy doyle adlı çocuk da artık koskoca genç bir delikanlı olmuştur. yeğen jamie'ye yardım etmek ister. bu arada myers ailesinin evinde de bir aile yaşamaktadır. şenlik başlar.
 • serinin 6. filmi. içerik açısından ise belki tek kötü olanı.

  --- çok hafif spoiler ---

  özellikle michail myers'ın arkasındaki gücü açıklamaya çalışmak gibi bir hataya düşülmüş. üstelik açıklama konusunda da daha beter bir başarısızlık var. biz michael abimizi böyle üst-insan olarak sevdik işte. neden deşiyorsunuz konuyu ha, neden?

  --- çok hafif spoiler ---
 • halloween serisinin altıncı filmidir.

  palermo baskısı bugün itibariyle arşivimdeki yerini almıştır.
  ülkemizde nadir bulunan dvd filmlerden biridir.
 • --- spoiler ---

  serinin altıncı filmi. bence gayet güzel bölüm olmuş. ölmek bilmeyen bir seri katil, tükenmeyen kurbanlar ve ömür boyu sürecek bir kovalamaca var malum seri de bir o kadar uzun olacak dolayısıyla. ama bu esnada vefat eden oyuncular olduğundan senaryoyu da onların yerini bırakacakları birine endekslemeleri lazım ya da o karakteri öldürecekler. donald pleasence üstat da vefat etmiş bu filmden sonra. sonunu da ona bağlamak istemişler biraz.

  myers'ın neden böyle bir psikopat olduğunu, yeğenini ve kardeşini öldürmek istediğini açıklamışlar bu bölümde. filmin başında sadece iki filmle sevdiğimiz şirin kız jamie büyüyor, çocuğu oluyor ve michael bebeği almak için jamie'nin peşine takılmışken arada jamie'yi de katlediyor. izleyici öfkeleniyor haklı olarak anasız bıraktın küçücük bebeği orospu evladı diye. ama ilerisinde anlatılan hikâye ile empati kurmaya başlıyor, michael'a da hak veriyor. filmin başındaki jamie'nin ölüm sahnesi ve sonlara doğru michael'ın laboratuvarı basıp milleti delik deşik ettiği sahneler sanıyorum serinin en gore görüntüleriydi.

  filmin sonuyla ilgili bir alternate ending buldum ayrıca. bizim izlediğimizde sonda sadece loomis'in çığlıklarını duyuyorduk ama ne olduğunu bilmiyorduk, merakta kalıyorduk. şimdi alternatif sonda şöyle gelişiyor olaylar michael ile jamie arasında bağ kuran kollarındaki dövme vardı ya hani, o dövme loomis'in bileğinde beliriveriyor. ve loomis o korkuyla, şok ve öfkeyle çığlık atıyor haaaaaayııır dercesine.
  --- spoiler ---
 • paul rudd'un genç ve acemi halleriyle arzı endam ettiği film