şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ayrıca isveçin en iyi futbol takımının evi.
  • malmo ve goteborg'un tam ortasinda yer alan isvec sehri.
  • shining - v - halmstad. (osmose productions, nisan/2007)

tracklist:
    1. yttligare ett steg närmare total jävla utfrysning (yet another step towards complete fucking desolation)
    2. längtar bort från mitt hjärta (longing away from my heart)
    3. låt oss ta allt från varandra (let us take all from the one and the other)
    4. besvikelsens dystra monotoni (the dismal monotony of dissapointments)
    5. åttiosextusenfyrahundra (eightthousandfourhundered)
    6. neka morgondagen (deny the day of towmorrow)

http://www.silenttree.org/…ges/shining-halmstad.jpg
  • futbol takımı halmstad bk'dır.
  • "as i was going up the stair, i met a man who wasn't there. he wasn't there again today, i wish, i wish he'd go away" gibi dehşet verici bir cümleyle başlayan shining albümü.
  • per gessle ve basshunter'ın memleketidir.
  • en önemli ulaşım aracının bisiklet olduğu şehir. kumsalları da oldukça meşhurdur, (bkz: tylösand). högskolan halmstad adında küçük bir üniversitesi mevcuttur ve özellikle trabzon ve eskişehir'den bolca türk erasmus öğrencisi barındırmaktadır.
  • lan bu şehre ithafen böyle manyakça bir albüm yapılır mı, iyi ki yozgat'ta falan yaşamıyorsun, rahat mı batıyor götüne kvarforth?

http://bit.ly/127bnrr
  • sıcakta da olur bu albüm. 2011 yılından beri kulağımda. o zamandan bu zamana kilolar aldım verdim ama şu an arada 20 kilo fark varsa sebebi hıyarforth'un bazı başka albümleri de olmak üzere öncelikle bu albümdür. arada bayağı bir şeyler oldu; işimi gücümü kaybettim, diğer taraftan ruhuma hitap edecek vaktim oldu ya da insan orta yaşlarına gelince kendini istemese de daha iyi tanıyordu, hayatımın önceki bölümlerinden daha fazla şey yaşadım ve en az iki günde bir koşu bandında olsun arazide olsun koştuğum için bu müzikle birlikte yaşadım. halen de kulağıma takıyorum ve ecinniden kaçarcasına koşuyorum. hatta bir süre afrika savanlarında koşarken bile dinledim. dünyada shining dinleyen insanlar içinde ekvatora en yakın kişiydim (bence kesin bilgi). hava sıcak olduğu için gece koşardım ve önümden rengarenk kuşlar havalanırdı. sokaklarda kedi olmadığı için kuşlar gece olunca yolun ortasında uyurlardı. bir keresinde parlak siyah, upuzun bir yılan bile geçmişti. nasıl bir kuzey atmosferi varsa demek ki, orada bile taygada troll'den kaçıyormuş gibi bir hava verirdi. shining'i, hatta herhangi bir iskandinav black metal parçasını koşmak dışında başka yerde dinleme alışkanlığım var diyemem ama koşarken kulağıma daha iyi bir arkadaş bulamadım.
  • isveç liginden futbol takımı. iddaa da maç olmadığı zaman isveç liginden göze çarpabilecek muhtemel takım. bu takıma oynandığı takdirde yatılması kesindir.