şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki hödük çalışanları yüzünden hiç bir ürününü deneyemediğim marka.
  • çakma hastens
  • valla 10 yıldır 3 farklı markadan 3 farklı yatak alıp çöpe atmış birisi olarak birde halsa ya sans verdim son kurusuna kadar değdi. yerli malı olsun para memlekette kalsın dedikce bizi kazıklamıslar yerli sandıgımız markalar. elin gavuru sizden insaflı
  • 2015 yılında erendemir firması tarafından satın alınmış, tüketici hakları kanunlarını hiçe sayan marka. halsa modoko mağazasındaki temsilcisinin satışı gerçekleştirdikten sonra söylediği cümle de aynen şöyle: (şahitleri mevcuttur)

‘abi halsa yataklar kaliteli, ben çok marka yatakta çalıştım ancak halsa müşteri hizmetleri çok kötü, hatta sıfır!’

10larca çözümsüz bırakılmış ve şikayetinden bezdirilerek yıldırılmış müşteri şikayetleri için (bkz: https://www.sikayetvar.com/halsa-yatak )

emsal teşkil etmesi için başlattığım hukuksal işlemler ve şikayetim için (bkz: https://www.sikayetvar.com/…i-kanununu-hice-sayiyor )
  • uzak durunuz...
    mall of istanbul şubesinde kifayetsiz, iş bilmez, "basiretsiz bir tacirin iş görüş şekil ve adabına" denk düşecek şekilde hareket eden bir müdür istihdam eden firmadır.

aldığınız ürünleri zamanında teslim etmez, telefonla aradığınızda mağazada olduğu halde kendine yok dedirtir bu müdür.

genel merkezi ararsınız bilgi alabilmek için, kameradan kontrol ettiği söyleyen koordinatör hanım, müdürün halihazırda mağazada olduğunu doğrular.

genel merkezdeki santralden sizi lojistiğe yönlendiriler; oradaki usta, faturada bambaşka bir tarih yazdığını ve teslimatın o gün yapılacağını söyler. ha bu arada, ürünleri satın aldığınızda size fatura yerine sipariş formu verirler.

ürünler gelir, yatak bazasında -yukarı çıkıntı yaptığı için alttan darbe aldığını tahmin ettiğimiz - 12 cm çapında çatlak görürsünüz.

teslim edilen bazada havalandırma delikleri yoktur ama showroom'dakilerde vardır!

ayıplı malın fotoğraflarını, ürünleri teslim aldığınız gün genel merkeze gönderirsiniz ama sekreter dışında yetkili bir muhatap bulamazsınız; zira son derece kalitesiz mal sattıklarının farkında olduğunu düşündüğüm firma - yoksa neden muhatap bulamayasınız ki?- ürünlerinin arkasında durma gereği duymaz. ürünü satana kadardır o dil dökmeler, sırıtan suratlar, kaliteden dem vurmalar...

tüketici hakem heyetine 10.08.2018'de başvuru yaparak hukuki işlem başlattım. iş ahlakı yoksunluğunu ancak devlet terbiye edebiliyor ne acıdır ki...

şikayetvar sitesinde de mevcut detaylar.

bu firmanın, ne gibi sıkıntılar ve mağduriyetler yaşatabileceğine ilişkin bir örnek olması amacıyla paylaşıyorum bu sevimsiz tecrübeyi.

edit:
    tüketici hakem heyeti, halsa isimli iş ahlakında yoksun firmadan savunma istedi . bu tarihe denk gelecek şekilde firmadan bir whatsapp mesajı aldım " sizi defalarca aradık ama ulaşamadık, bazaları değiştirme kararı aldık. evdeki bazaları ne zaman alabiliriz?"
    lakin ben bu firma tafaından hiç aranmadım, istediklerinde de whatsapp'tan rahatlıkla ulaşabildiler, velhasılı yine kendilerince şark kurnazlığı yapmaktalar. özür dilemek ve yarattıkları mağduriyeti gidermek için çaba harçamak yerine, hâlâ yalan söylüyor olmaları bizi dumura uğrattı.

eğer üretebiliyorlarsa, satın aldığım ürünlerin sağlam olanlarını getirip, ayıplı mallarını aynı gün içerisinde 05 eylül 17.30'da alabileceklerini yazdım, tarih ve saat konusunda mutabık kaldık ( bu arada whatsapp ile iletişim kurabiliyorum ancak; zira yetkili olduğu söylenen kişiler telefonlara çıkmayıp sekreterle muhatap ediyorlar, onun görevi de müşteriyi olabiliğince oyalamak).

bir halsa klasiği:

bazalar doğal olarak teslim edilmedi...

firmanın genel merkezindeki telefonlar çalışmıyor / arıza sesi duyuyorsunuz, mobil numara ise kapalıydı dolayısıyla ulaşamadık.

teslimatı yapması gereken şahıs saat 17.30 civarı telefon açarak, rahatlıkla karışık büyük bir lakaytlıkla :" taa bahçeşehir'deyim, buradan sizin eve gelmem en az 2 saat sürer, bu saaten sonra da zaten sizin siteye bizi almazlar, yarın da 17.30 da bu malları getirebilir miyim bilmiyorum. merkezi arayın, ben bir şey söyleyemem."...

bir firma düşünün ki, ciddiyetsizlik, saygısızlık ve şuursuzluk her birimine ayrı ayrı sirayet etmiş olsun.

biraz önce mobil numaradan, daha önce telefonlara çıkmayan kişiyle görüşebildim. hiç rahatsız olmadan şunu söyleyebiidi: "konudan haberdarım, bu akşam gelir..." aklımdan geçenleri buraya yazmayacağım.

hukuki işlem devam ediyor.

eğer paranızla rezil olmak, çöp satın almak istemiyorsanız bu firmadan uzak durmakta fayda var. tecrübeyle sabit ve belgeli.

şikayet var sitesindeki bir şikayette de, yapılan araştırmaya göre halsa'nın iddia ettikleri gibi bir isveç firması olmadıkları ve halkı yanılttıkları yazıyor. bize seri bir şekilde yaşattıkları mağduriyet ve dolayısıyla müşteri hizmetlerinin acınası durumu bu ifadeyi doğruluyor gibi görünüyor.

edit 2:

halsa, yaşattığı mide bulandırıcı tecrübeden dolayı özür dilemedi.
    tüketici hakem heyetine yapılan başvurunun baskısıyla bazaları gönderebildi.
    hiç de sürpriz olmayan bir biçinde, gönderdikleri sağ baza da ezik çıktı. ayrıca bazayı birleştirmek için kullandıkları her vida, zeminde kırılmalara neden olmuş ve bu da son derece normalmiş.
    fazladan vida delikleri açmışlar bazalarda, birleştirecek bir şey olmadığı için vida yerleri haliyle boş... firmadan montaj için gelenler, onun da son derece normal olduğunu, böyle şeylerin gözden kaçabileceğini söylediler sağolsunlar. (fotoğraflar ve montaj sırasında çektiğim video kaydı mevcut.)
    demem o ki: uzak durunuz.
  • kesinlikle uzak durulması gereken firma. yatakları kaliteli olabilir gayet konforlu olabilir ama teslim etmiyorlar.

herkesin aynı sorunu mevcut bir ürün aldık beğendik ama zamanında teslim etmediler. 2 ay 3 ay yatak teslim etmemek nedir ya. eğer böyle bir süreç varsa o zaman söylersin biz de ona göre plan yaparız ama hem 15 günde teslim de he de 3 ayda teslim etme olmuyor.

ayrıca öyle rakipsiz falan değiller aynı kalitede yatakları yatsan setra dan alabilirsiniz.

bu kri döneminde geç teslimatı vs anlarım da arayacağım dedikten sonra aramamak nedir onu çözemiyorum.

son olarak hadi buradan bir şey aldınız diyelim en fazla kaç taksit yapıyorlarsa o kadar yapın ki her ay ödedikçe ya ben bi yatak almıştım nerde bu yatak diyip bu insanları arayın yoksa ya paranızın üstüne çökerler ya da bir gün kapınızda yatak bulursunuz ya ben ne zaman yatak aldım diye düşünür düşünür durursunuz.