şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nereden başlasam?
    en sevdiğim dizilerdendir. introsu 80'ler 90'lar oyun müziklerini anımsatan, mükemmel bir synth pop çalışmasıdır. teknolojinin nasıl evrildiğini başarılı bir dille anlatan dizidir. az çok commodore, amiga kullandıysanız daha çok zevk alırsınız. izleyin izlettirin. cameron'a da donna'ya da hastayım ayrıca.*

new seasion spoiler alert!

4x1

--- spoiler ---

gayet güzel başlayan ve donna'nın artık dark side'a geçtiğini gösteren bölüm olmuştur. seksten nasıl keyif alıyordu öyle... sikmişim dünyayı der gibi...geçmişin acısını çıkarırcasına.*
    iyiden iyiye (bkz: world wide web) olayının gelişmiş olduğuna tanık oluyoruz. bizim ekip paranın anasını ağlatmış tabii. özel partiler, şoförler falan filan. izliyorum şu an. oha bir buçuk saatmiş ilk bölüm neyse sözlük editlerim sonra. izleyin güzel dizi.

--- spoiler ---
  • dördüncü sezonu da muhteşem başlamış ve devam etmekte olan dizi. ufak tefek zorlama yan hikayeler çıkıyor ama yine de fazlasıyla ilgi çekici.
  • pek beğendiğim dizi. müzikleri de çok güzel, anlattığı hikaye ve geçtiği dönem zaten...
  • izlediğim nadir dizilerden. gerçi yeni başladım bu benim için bir başarı tabii.

neyse bu entry de tanım yok.
  • 4. sezon 5. bölümün sonunda pj harvey'den rid of me adlı şarkıyı çalan dizi.
  • bu sektöre aşık bir insan olarak bilgisayar dünyasının gelişimini o kadar güzel anlatıyor ki. o 80'lerdeki kod ortamlarını, fikirlerin yükselişini gördükçe insanın orada bulunası geliyor. her bölümünü ayrı bir heyecanla izliyorum. hiç bitme ne olur. ayrıca karakterlerin 4 sezon sonunda nerelerden nerelere geldiğini görmek, karakter değişimlerini incelemek her şey mükemmel.

edit:bu sezon son sezon :(
  • diziyi ilk sezonundan beri takip ediyorum. gerek konusu ve işleyişi olsun gerek oyuncular gerek de şarkılar olsun özellikle 4.sezon gerçekten muazzam devam ediyor.

bazı sezonlar arasında yıllar olduğu için karakter gelişimlerini ilk bakışta anlayamasam bile izlemeye devam ettikçe çok gerçekçi değişimler olduğunu düşünüyorum.

gelelim 4x07'ye.
    --- spoiler ---
    .
    .

dizi bundan sonra nasıl devam eder pek kestiremiyorum açıkçası. gordon'un ölümü hiç beklemediğim bir şeydi. bence biraz geçmişi görürüz. neyse.
    ölüm hissi güzel aktarılmış özellikle telefon trafiği ile yakınlara haber verme sekansı ile. izlerken resmen başta kabullenemedim-hala kabulleneciğimi sanmıyorum- ve tıpkı joe gibi 're-launch'ı düşündüm.

ışıklar içinde uyu gordon

--- spoiler ---
  • süper bölümdü. çok özel bölümdü. ah be güzel kardeşim.
  • ulan izleyeli 12 saatten fazla oldu, hala içim sıkılıyor. allahsızlar.
  • bu dizinin skyler white'ı, cameron howe'dur. yakın çevresine hep zarar veren, nazlı, şımarık 5 yaşında kız çocuğu kafasındaki bencil bir haindir. herkes de bunu günün sonunda affeder. kendisinden kurtulduğumuz gün, hayat güzelleşecektir.