şükela:  tümü | bugün
 • 1 nisan 2005 tarihinde gorevine baslayacak, yeni sabanci universitesi genel sekreteri.
 • sabanci universitesi'ni kanımca bir şirket sanan, ve okulumuzu (bizim okulumuz, haluk bey'in değil) şirket yönetir gibi yönetmeye çalışan genel sekreter.
  (bkz: eski köye yeni adet)
 • sabancı üniversitesi'nin gizli yöneticisi. rektöre kafa tutar, güler sabancı ile arkadan iş yapar, öğrenciye hayatı zehir etmek için tüm yollara başvurur. öğrenci kulüplerinin en baş düşmanıdır, sakıp sabancı'nın brütüsüdür.
 • jack nicholson'a olan benzerliği mavi gözleriyle sabote edilmiştir.
 • iki yüzlü ve adi bir şerefsizdir. kendi oğlu, odasında esrar ile yakalandığında olayı örtbas etmiş ve bir şekilde oğlunun cezasız olaydan sıyrılmasını sağlamıştır (temizliğe gelen görevliler odada tohum ve esrar dolu tepsiyi buluyorlar, çocuk "odama girmişler içmişler benim bir alakam yok" diyip hiç ceza almadan sıyrılıyor). sonra da okulun bu konudaki yönetmeliğini değiştirmiş ve çok daha ağır cezalarla sonuçlanan bir hale getirmiştir. mesela önceden 1 ay uzaklaştırma alınırken, artık 1 dönem uzaklaştırma verilmektedir. (hocayı dövseniz, 2 dönem alıyorsunuz düşünün...)

  önceden olay içeride halledilirken bir şekilde, artık yurt görevlisi güvenliği, güvenlik de polisi arıyor ve okuldan polis arabası eşliğinde çıkıyorsunuz. yani öğrencisini polise bu kadar kolay veren bir eğitim sisteminin mimarıdır kendisi.

  artık bir mezun olarak çekinmeden yazabilirim. kendisi yakalanan öğrencilerle samimice ilgilenirmiş gibi yapıp hikayelerin aslını öğrenmeye ve olayın içindeki gençlere birbirlerini ispiyonlatmaya çalışır. bir de velileriyle sanki umrundaymış gibi açıklamalar yapar.

  büyük egosuyla beraber kendi kafasindaki "sadece ben yaptim oldu" tarzinda ben odakli düşünceleri uygulamak icin kendine zemin hazirlar. sabancı'nın fatih terim'i...

  edit: diğer mağdur öğrenci dostlarımdan kendisini tarif etmek için eklemeler geliyor, onları yazıyorum arada...

  edit2: bu entryyi yazınca gerçekten rahatladım. artık haluk bal diyince aklıma bu video gelecek sadece^^
 • kendisi hakkında pek pozitif şeyler söyleyemiyeceğim, yolunuzun düşmesini tavsiye etmedigim, güven vermeyen genel sekreter.