1. ilk olarak gülşen abi'de tanıdığım oyuncu, o günden beridir de çok severim, şu aralar televizyonda eyvah babam adlı dizide babayı oynuyor, zuhal olcayla evli yüksek ihtimalle...
  2. konservatuardan sonra ingileterede okuyup orda dizilerde oynamış programlar yapıp ünlü olmuş şahsiyet niye buraya döndü bilmiorum.. (bkz: fasulye)

edit: kendisi hakkında nasıl bu kadar ucuz bi entry girmişim bilemedim. 6 sene önce. o gecen 6 senede onun ne kadar muhteşem bi insan olduğunu anladım. hemde bi kaç kez. herzaman şaşırarak,her zaman inanarak etkilendim.
  3. gechen bbc de bi dizide punk bi kizin pe$inden ko$an eleman rolunde oynuyodu, dil superde biyigi i$i bozmu$
  4. haluk bilginer çok karizmatik bir adam, oyun gücüde süpere yakın. onu eski eastendersdan anıyanlar çıkabilir. dizide bir türkü canlandırıyodu. iğrençte bıyıkları vardı.
  5. histeri mükemmel bir oyunculuk sergileyen,tiyatro ve sinema oyuncusu..
    ayrıca bir cok reklamda da seslendirme yapmıstır.
  6. eastendersda uzun zaman kadrolu olarak bulunan, nazarimda turkiyenin en iyi oyuncularindan biri.
  7. zamaninda amerika'da ma ingiltere'de mi ne "en yaki$ikli erkek" de secilmi$ bir donem. dimagimin ceperleri anlamaz bu hadiseyi.
  8. sesiyle olur olmaz yerde karşınıza çıkıp "ay, bi dakka bu sesi tanıyorum... ay, dur dur çıkarıcam... kimdi yaa... çok tanıdık..." dedirten seslendirmen, seslendirici, seslendirmeci... gibi bişey.
  9. oynadığı rollerde, önemli performans gerektiren zor rollerin altından kalkabilen başarılı tiyatrocu.

haluk bilginer hakkında bilgi verin