şükela:  tümü | bugün
  • elmayla armutun kıyaslanması kadar saçmadır.

ikiside ayrı ayrı babadır. nirvanadır, everesttir.
    hadi kalkın yatın...
  • illa bir rekabet ortamı oluşsun istiyorsunuz değil mi? benim babam senikini dövmeli.
    ikisidi kendi çapında çok değerli sanatçılardır benim gözümde.
  • sener sen peter sellers/steve martin le kapisacak bir aktor ama bahtsizligi bu ulkede dogmak oldu. haluk bilginer de iyidir, ama sener sen bence.
  • ikisi de can, geride kalanlar ise heyecandır.
  • haluk bilginer daha enternasyonel olduğu için emmy aldı. ingiliz dizilerinde senelerce boy göstermişliği var, yurtdışında başka projelerde de bulunmuş. ödülü şahsiyetten aldı ama türkçe bir dizide oynayan tanımadıkları adama emmy vermezler. her zaman daha çok kendilerinden olana ödül verirler. bu çok basit bir insan psikolojisidir. komple teorisi kurmuyorum kesinlikle. şener şen ise anadolu'da oturan bir dev adeta. ayrı bir boyutta. hem çok milli hem de evrensel aynı zamanda. evrensel ama batının haberi yok. demek ki batının haberi olmayanlar da evrensel olabiliyormuş. bir ingiliz şener şen'i izlese hayran olur ama denk gelme ihtimali düşüktür. basitçe vurgulamak istediğim nokta bu. yunus emre okuyup da hayran olmayan gevur görmedim şimdiye kadar. peki ödül verseler kime verirler? rumi'ye mi yunus emre'ye mi? tabi ki rumi'ye. çünkü rumi daha kültürlerarası ama asla daha evrensel değil. mesele burada.
  • türklere has (bkz: kiyaslama hastaligi)
  • farkli tarzlardalar.
  • neye göre kime göre?
    bu iki sanatçıyı kıyaslamak için, her iki sanatçının almış olduğu bütün rolleri tek tek analiz etmeniz gerekir.
    fazlasıyla yetersiz kalırsınız.
  • şener şen'in şu an işlettiği bir tiyatrosu olmadığı için bi tık geride kalmaktadır. oyunu var ama kendi işlettiği tiyatrosu yok.