şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir soruna neden olmaz. güzeldir hatta.
 • biraz da olsa şans gerektirir.
 • kimin sanatçı olup olmadığını kafasına göre belirleyip de kendisine biat etmek zorundaymış gibi davranan insanlarla aynı ülkede yaşamaktan inanın daha zor değil.
 • mahsun kırmızıgül'ün yönetmen, nihat doğan'ın şarkıcı, şahan gökbakar'ın oyuncu olduğu ülkedir. kurtlar vadisi gişe rekorları kırar burada, orhan pamuk akıllı olsunlar uçar havada. haluk bilginer'in oyunculuğuna laf etmeden önce oturup düşünmek, türkiye'yle ilgili birçok şeyi irdelemek lâzım.

  masumiyet'i izleyenler onun ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bilir.
  http://www.youtube.com/watch?v=cfu4hq6kzci
 • fazıl say'ın herhangi bir şey sayıldığı ülkeye nazaran fevkalade güzel bir ülkedir. ama işte haluk bilginer'in şahane bir sanatçı sayıldığı şu güzelim ülkenin ortamı fazıl say gibilerden bozuluyor ve o ülke olamıyor naparsın.
 • 1986 half moon street
  1987 ishtar
  1987 lionheart
  1990 ölür ayak
  1991 kara sevdalı bulut
  1991 memories of midnight
  1992 iki kadın
  1996 istanbul kanatlarımın altında
  1996 80. adım
  1997 nihavend mucize
  1997 masumiyet
  1997 antalya altın portakal film festivali, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü
  1998 ankara uluslararası film festivali, en iyi erkek oyuncu ödülü
  1998 jean carment ödülü
  1997 usta beni öldürsene
  1999 harem suare
  1999 güle güle
  2000 fasulye
  2001 filler ve çimen
  2001 buffalo soldiers
  2003 hititler
  2003 neredesin firuze
  2004 sadri alışık ödülleri, en iyi erkek oyuncu ödülü
  2005 hırsız var
  2006 hacivat karagöz neden öldürüldü
  2006 ankara uluslararası film festivali, en iyi erkek oyuncu ödülü
  2006 kısık ateşte 15 dakika
  2007 polis musa
  2007 ankara uluslararası film festivali, en iyi erkek oyuncu ödülü
  2008 yeşilçam ödülleri, en iyi erkek oyuncu adayı
  2008 devrim arabaları
  2008 güneşin oğlu
  2009 the international
  2009 suluboya
  2009 yedi kocalı hürmüz
  2010 new york'ta 5 minare
  kaynak: kaynak

  yukarıda yazan onlarca filmde oynamış özellikle ingilterede ün yapmış bir sanatçıya sanatçı denmesinden rahatsız olan varlıklarla aynı ülkede yaşamaktan daha üzücü bir durum değildir.
 • aydemir akbaş, bülent kayabaş da acaip filmlerde oynamıştı... yılların eskitemediği nevra serezli ve kayhan yıldızoğlu'nun ayrı ayrı abidik gubidik dizileri dönüyor ekranlarda hala... erotik filmlerde oynamış adama sanatçı demem ben... sihirli ecikli bücüklü filmlerde oynayan adamlara da... bu mantıkla bu adamlar da sanatçı değil...

  haluk bilginer hırsız var'da gay rolünün hakkını versin yaranamasın... eyvah kızım büyüdü'de klasik bir babayı canlandırsın, diziyi taşısın gene yaranamasın... kuru temizlemeci ihsan karakterini canlandırdığı tatlı hayat zaten uyarlama bi' diziydi hem orada türkan şoray-çolpan ilhan falan vardı o yüzden o iş kaliteliydi, gene kendini beğendiremesin... oynadığı tiyatro oyunlarını bilmediğimiz için onlara hiç değinmeyelim, biz sadece kullandığı bi' tabir yüzünden adamı sanatçı olarak değerlendirmeyelim... yuh artık...

  yavşak tabiri kesinlikle yanlıştı ancak haluk bilginer'in sanatçı sayıldığı ülkede yaşamak her şeye rağmen çok güzel... bu ülkede haluk bilginer diye bi' sanatçı var çünkü...
 • önemli olan; kalitesiz projelerde yer alsa bile, gösterdiği performanstır... masumiyet'teki ünlü tiradını bilenler, nasıl bir oyuncu olduğunu iyi bilir. aldığı her rolün hakkını vermiştir.

  günümüz dizi ve film sektöründe sığ tabir edeceğimiz o kadar çok proje ve oyuncu var ki.. hani deniliyor ya, nası bu kadar kötü dizi ve filmlerde yer aldı diye.. haluk bilginer'in kalitesini güzel bir benzetmeyle anlatmaya çalışayım: otoparktaki park etmiş arçlara bakıyorsun, hep benzer arabalar; hacı murat, doğan, şahin falan.. fakat gözüne ay gibi parlayan bir ferrari ilişiyor, şaşırıyorsun bu arabanın burada işi ne! diye... anladın sen onu.
 • türkiye'de yaşamanın güzel yanlarından biridir.