1. profesör doktor, cerrah. çukurova üniversitesi, balcalı hastanesinde yapılan sayısız karaciğer naklini gerçekleştiren insan. türkiye'nin en iyi cerrahlarından biri.

bugün akciğer kanseri olduğunu öğrendim ve hem kendisi hem de hastaları adına çok üzüldüm. umarım atlatır. annemin kolay kolay kimsenin yapamayacağı ameliyatını yapmıştı bir ay önce. çok da başarılı geçti. annemin kanser tedavisinde anneme üzülür, onun için dua ederken şimdi de kendisi için dua edeceğim.
  2. ondan öğrenecek daha çok şeyimiz vardı.. bu sabaha karşı hayatını kaybetmiş, hepimizin başı sağ olsun.
  3. dün vefat etti haberini aldığımız hocamız.
  4. badem gözlü ölenlerden değil, öyle yaşayanlardan. balcalı'nın karaciğer transplant cerrahı.

insanın aklı sadece anılarla doluyormuş. bir sürü küçük ama pek keyifli sohbetlerimiz, maskenin ve yeşillerin arkasında o inanılmaz otoritesi ve buna meydan okuyan babacanlığı..

teşhis almadan* birkaç hafta önce "bir ara maç edelim" demiştik. teşhisten azıcık zaman sonra bir gün ameliyathanede karşılaştık. şaşkınlıkla birlikte büyük mutluluk hissettim. iki kemoterapi kürü arasında ameliyatlara giriyordu, "gücüm yettiği sürece" demişti. bir kez daha hayran olmuştum.. sonra hastanede görünmedi.

1 hafta önce cuma sabahı organ nakliyle ilgili bir şeyler konuşuyorduk. "haluk hocam da donör, gerçi kemolardan bir şey kalmamıştır ama donör işte" dedim. gece aradılar, arrest olmuş, mekanik ventilasyona almışlar, diye. pazar sabahı nöbete gittiğimde işlerimi hemen bitirip yanına indim. sedatize edilmiş bir yabancı.. eşi yanındaydı, bütün derdi bitmiş gibi beni sakinleştirmek zorunda kaldı. dün de aynı duygusallığım nedeniyle asistan abilerim de, arkadaşlarım da cenazeye katılmama izin vermediler. bazı insanların kaybını tolere edecek güce en serinkanlımız bile sahip olamıyor.

bir cerrahın, bir hocanın ötesinde çok güzel bir insanın daha kaybını yaşadı dünya..

haluk demiryürek hakkında bilgi verin