şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sabancı ailesinin arızalı damadı. önce temsa'da olmadık şekilde saçmalamış, sonra gıda grubunun gıdasa başına geçip danone'ye tikveşli gibi bir markayı kaptırmıştır.
 • şuan erol aksoy'un devletçe el konulup daha sonra açık arttırmaya çıkan yalısını 22.45 trilyon tl gibi rekor bir rakama satın alan multi trilyoner.sabancı ailesinin her iki yakadaki yalı sayısı bu alımla birlikte 12'ye de ulaşmış bulunmakta.
 • kendisi akbank yönetim kurulu başkanı suzan sabancı dinçer ile evlidir. bu multi trilyonerliğini bir nebze olsun açıklar sanırım.
 • tüsiad'ın ocak 2015'e kadarki yeni başkanı
 • şanslı damatlardan olan iş adamı.
 • haluk dinçer (d. 1962) türk sanayici ve iş adamı, ekonomist ve türkiye'nin ikinci büyük şirketler grubu olan sabancı holding'in perakende grup başkanı olup, 10.06.2014 tarihinde tüsiad'a 16. başkan olarak seçilmiştir.

  biyografisi
  1962 yılında doğan haluk dinçer, orta ve lise öğrenimini istanbul’daki saint joseph fransız lisesi’nde tamamladıktan sonra, university of michigan’dan 1985 yılında makine mühendisliği dalında lisans ve 1988 yılında işletme dalında yüksek lisans (m.b.a.) derecelerini aldı.

  iş hayatı
  haluk dinçer kariyerine 1985 yılında abd’de general motors technical center bünyesinde proje mühendisi olarak başladı. ardından gelen on yıl boyunca, türkiye’de ve yurt dışında çeşitli sektörlerde çalıştı.

  1995 yılında sabancı grubu’na katılan dinçer, altı yıl süreyle temsa yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2001 yılında gıda ve perakende grubu başkan yardımcısı, 2002 yılında gıda grubu başkanı görevine atandı.

  haluk dinçer 2004 yılından bu yana perakende grup başkanı ve gruba bağlı carrefoursa (gıda perakende zinciri), diasa (indirim marketleri zinciri) ve teknosa (elektronik perakende zinciri) şirketlerinin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

  muharrem yılmaz'ın istifasının ardından 10 haziran 2014 tarihinde tüsiad başkanlığına seçilmiştir.

  sivil toplum faaliyetleri
  haluk dinçer, deik / türk-amerikan iş konseyi yönetim kurulu başkanı ve tüsiad başkanı olmakla birlikte, american turkish council (washington d.c.) ve american turkish society (new york) yönetim kurulu üyeliklerini sürdürmektedir.

  haluk dinçer, 2010 haziran'ında toronto'da g-20 bünyesinde gerçekleştirilen b-20 iş dünyası toplantılarında da türkiye'yi temsil etmiştir.

  özel hayat
  haluk dinçer, suzan sabancı dinçer ile evli ve iki çocuk babasıdır. 2007 yılında uzan ailesine ait olan ve tasarruf mevduatları sigorta fonu tarafından el konulmuş olan tahsin bey yalısını 22 milyon 245 bin tl karşılığında satın almıştır.

  kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/haluk_dinçer
 • sabancı ailesine damat olmadan evvel, "yaprak dökümü" dizisinde yaman bey* rolünde yer aldığını düşündüğüm tüsiad başkanı.
 • birçok siteyi araştırmama rağmen sabancı'nın damadi olması dışında bir başarısını göremediğim, türk işadamlarına yön veren kişi. 1985 sonrasi yaklaşık 10 yıllık periyotta genral motorsda nasil başarılar elde ettiğini çok merak ediyorum.
 • bu adamda dizi oyuncusu tipi var. teyzelerin izlediği düşük bütçeli diziler olur ya, orda zengin rolünde oynayan adam tipi var, zaten biliyorsunuz dizilerde genç kır saçlı fakir olmaz. bi yerden benzetiyorum bu adamı ama...
 • dobra dobra konusan insan. tusiad baskanliginda cok fazla yasatmazlar onu. helal.