• sabancı ailesinin büyük vefa örneği göstererek tahsisli lojmandan çıkartmak için ailesini önce icraya verdilkleri sonra da mahkemeden tahliye emri çıkarttıkları toyotasa nın merhum genel müdürü
  • 47 yıllık aselsan tarihinin en basiretsiz ve pr’cı yöneticisi haluk görgün’dür. koskoca şirketi markete çevirmiş. bir de yüzlerce ürünümüz var diye ortalarda dolanıyor.
  • aselsan'ın hem genel müdür hem de yönetim kurulu başkanı olmuştur. şirkette çalışan arkadaşlarıma şimdiden geçmiş olsun dileklerimi iletirim. faik eken'in emek emek büyüttüğü ve milyar dolarlar seviyesine getirdiği şirkete zarar vermez umarım.
  • amerika'ya gitmeden önce elektrik makineleri bölümünde asistan idi; ne ara kontrol ve otomasyona geçmiş, ne ara bölüm başkanı olmuş diye hem şaşırdığım, hem de sevindiğim öğretim üyesi.

mustafa gürkan aydeniz ve sibel zorlu ile beraber elektrik makineleri laboratuar dersine girerlerdi. gençtiler, öğrencilere yakındılar.

eski bir öğrencisi olarak başarılı olmasına sevindim, umarım daha da güzel yerlere gelir.
  • ytü elektrik müh.bölümü öğretim görevlisi.
  • ytu kontrol ve otomasyon mühendisliği bölüm başkanıdır. kendisini yakından tanımasam da dışarıdan bakıldığında vizyonu geniş bilgili bir akademisyen profili sergilemektedir.
  • yıldız teknik üniversitesi’nde kontrol ve otomasyon bölümü başkanı olmadan hemen önce tanımıştım. elektrik mühendisliğinde kontrol ve otomasyon derslerini verirdi. çok kaliteli biriydi, helal olsun. gelişimine ve başarılarına çok sevindim hocam.
  • hayatında 10 kişiyi yönetmemiş adama 5 sene milyar dolarlık şirketi yönettirdikten sonra tüm savunma sanayini yönettirmek. sonra ortamlarda liyakat dersiniz.

yanlış anlaşılmasın, belki çok harika mükemmel bir insandır ama sektörde yıllardır çalışan insanlara koyduğunuz vizyon, siz amelelik yapın ben başınıza birini dışarıdan getiririm. sonra beyin göçünden dert yanmasın kimse.
  • haluk görgün geçenlerde şu kadar büyüdük bu kadar büyüdük diye hava atıyordu. kobi’lere çökmeyi şirketleri satın almayı iş olarak görüyor hastalıklı zihinler. milletin ahını aldınız beliniz doğrulmaz.
  • yaninda getirdigi, aselsan kiti diye video ceken elemani gorunce karadenizli aselsani da karadenizli boyunduruguna alacagi acik olan kisidir. son bir yilda 950 kisi ise aldik diyor. karadenizlilerin turkiyedeki nufus yuzdesiyle giren yeni elemanlar ve terfi alanlarin karadenizlilik oranina bakmak lazim. eger bu orana karadenizliler lehinde agirliktaysa yorum sizin.

kisisel gorusum, bu ulkede karadenizlileri bir kurumu sokmazsan ve basina karadenizli bir yonetici verirsen cok guzel is cikartabilirler. ama hemsehricilik bunlarin elini ayagini bagliyor.
hesabın var mı? giriş yap