şükela:  tümü | bugün
  • ilk albumunu saygiyla selamlarim da, kasar ondan sonrakiler..

demişim 99 yılında. 17 yıl sonra bir güncelleme yapayım. tam kafama göre bir adam haluk levent. çalışkan, üretken, samimi, sanatçı ruhlu, insan sevgisinden nasibini almış biri. şarkıları da çok güzel. seviyoruz.
  • 3. albümünden sonra "kendi müziğimi yapıyorum" niyetiyle "popüler" dediği müzikten uzaklaşıp popülerliğin tam ortasına indi. giderek kalitesizleşti, kalitesizleştikçe çocuklara hitap etti. ha zaten aklı başında, yıllarca müzik dinlemiş bir adam haluk levent'i pek de sallamıyordu. haluk levent ise, kendisine hayran olan, onun yaptığı müziği rock sanan dinleyicisini tamamen sömürdü, en neticesinde kedi köprüsü diye de bi kitap yazdı, kitap tabii fiyaskoydu.

star'da bi sabah programında görmüştüm "nası tipler arkadaş" diye huylanmıştım anında. neyse program bitti. daha sonra radyoda bi adam sıkça çalınmaya çalmaya başladı, sevdim, abimi aradım "haluk levent die bi adam varmış abi gelirken kasetini bi alsan" dedim, getirdi kasedi, o sabah programında görüp "tip" dediğim adam çıktı haluk levent. dinledikçe sevdim, coştum, ayrılmaz oldum... ikinci albümünü aldığım gün kaç kere dinlediğimi hatırlamıyorum, çok önemliydi, üçüncü albümü için kasetçinin açmasını bekledim sabahın köründe gidip, daha sonra soğudum, daha sonra o beni, bizi, hepimizi kandırmaya, sömürmeye, müzik diye bize seri üretim hissiyatsız şeyler vermeye başladı. ünlü yardım konserlerinden nemalandığına dair haberleri izledik televizyonda. yani müziğini yapmaktansa işin cinliğini kovalayıp, vurgunculuğu deneyince haluk levent defteri kapandı zaten türkiye'de otomatikman.

bir de bir tv programında -sanırım kadir çelik - objektif- bunu çek hususunda dolandırdığı adamlarla karşı karşıya getirdiler. adamlar buna nasıl hakaretler ediyor, nasıl küfürler. o nasıl bir televizyon programıydı arkadaş, bu nasıl işler haluk?
  • anadolu rock yapmaya calisan insan.
  • bütün sarkıları birbirine benziyo
    tamam melodilerin benzemesi bi yere kadar ama sözler bile tekrarlanıyo elemanın sarkılarında.
  • pop-rock şarkıcısı fena değildir ama süperde değildir. dinlenebilir ama hayran olunmaz...
  • ben bu adamin kapali ve acik sergilerini bi zaman haftada uc sefer gitmis hepsinde ayri tadlar almistim. sanirim ikinci album sonrasi konserler dizisi idi, once istanbul un capa da, sonra akademia diye bi yerde daha da sonra marmara unibversitesi haydarpasa kampusunde ust uste izlemistim.emprovize sarki yaziyorum ayagina her seferinde sozlerini degistirdigi igrenc bi melodisi vardir bu adamin. yapma etme demeye kalmadan gunun anlam ve onemine uydurmaya calisir, ama arkadasim nasi sicar prozodisi, nasi sicar uyak hic tinmaz kendisi... emprovizedir ya, dogaclamadir ya, o onemlidir.

sen ne bok yemeye gittin bi hafta da uc konserine dersen bi kiz mevzuu vardi be aslanim diyor gecistiriyorum.
  • ayrica cek/senette usulsuzluk hilecilik hurdacilik gibi yuz kizartici bir suctan iceriye dustugu halde "namus belasina gardas" tribine girmesi, siyasi politik sanatci ayagi cekmesi, yenilmemis yutulmamistir.
  • ayrica bunu parasizken mahkemeye veren kurulus, kenelendiginde birden "yok biz yannis gormusuz dolandirmamis haluk iyi cocuktur" tribine yatmissada, dava yuz kizartici suc olup kamu davasina dondugunden kefeni yirtamamistir.
  • yeni albümündeki dağlar adlı şarkısı bizi ağlatan adam.
  • mikrofon ayaanı gitar sanan anadolu rakçı.