şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 27 ağustos 2018'de edirne'nin keşan ilçesinin erikli sahilinde yapılacak olan 13 saatlik konserdir. konserin amacı (bkz: saros körfezi'ne doğalgaz tesisi kurulması)na tepki göstermektir. daha öncesinde 12 saatlik konser vererek bir rekora imza atan haluk levent bu konserle kendi rekorunu kırmaya çalışacak ve umarım ki bir yerlere sesini duyuracak. bu yüreği güzel insan (bkz: barış manço)'nun yokluğunu doldurmaya mı çalışıyor anlayamadım ama çok güzel işler yaptığı ortada.
  • haluk levent'in saros'ta planlanan doğa katliamına sessiz kalmayarak, bir dünya rekoru olacak konserle bu yıkıma karşı çıkanlara destek vermesi olayıdır.

kendi resmi twitter hesabından:

ve keşan kent konseyi üyeleri ile dün görüşme gerçekleştirdim..
    evet saros için ayaktayız!
    2004'te olduğu gibi yine toplanacağız..
    "sazlıdere yok olmayacak!"
    o gün aralıksız 12 saat 5 dakikalık "dünya rekoru" konserim vermiştim.
    ve şimdi 13 saate çıkarıyorum..
    var mısınız?

twitter

bu arada biz cılız sesimizi duyurmaya çalışırken, kurulacak tesis (bkz: saros körfezi'ne doğalgaz tesisi kurulması) için acele kamulaştırma kararı çıkarıldı bile.

acele kamulaştırma kararı
  • (bkz: hep destek tam destek)
    (bkz: up amk up)

pis ellerinizi trakya'dan çekin!
  • haluk levent bir şeylerin düzelmesi için elinden geleni yapmaya çalışan bir insandır. bu ilk sahneye çıktığı andan beri de böyledir. zaten rock müziğin doğasında bir başkaldırı vardır. doğal olarak rock müzik icra eden veya dinleyen insanların öyle paşa paşa her şeye boyun eğmelerini beklemeyiz, bekleyemeyiz. bu nedenle bu girişiminin de en azından bir farkındalık yaratmak adına, bir doğa katliamına dikkat çekmek adına başarılı olmasını dilerim.
    ancak gerçek şu ki türkiye'de artık hiçbir şey bu tarz protestolarla halledilemiyor. bu konser faydasız demiyorum ama yetersiz ne yazık ki.
    tanım: uzun sürecek konserdir.
  • sanat özünde insanlarının kendi içlerindeki duyguları başkalarına aktarma, hissettirme işi değil midir?
    sanatçıların ortalamadan çok daha duygusal ve hisli insanlar olmaları gerekiyor. nedense türkiyede haluk levent gibi şu ülkedeki haksızlıkları hissedebilen ,bunları yaptığı müzikle, isyanla kitlelere aktarabilen sanatçılar çok azınlıkta kalıyor. nedense bu adamcağızın değeri ülkemde yeterince bilinmedi. sanatın sadece aşktan beslenmesi gerekmiyor ki, şu toprakları gören, böyle haksızlıklara karşı duygu patlaması yaşayan hiç mi başka sanatçımız yok bizim?
    onlar da katılsalar ya bu adamcağızın haklı haykırışına.
    bize düşen ise bu haykırışa orada ortak olmaktır. işe yarar yaramaz başka. normal bir konserden ruhumuzu çok daha fazla besleyeceğinden ve unutulmaz bir deneyim olacağından eminim.
    görüşürüz arkadaşlar..
  • zamanında marmara üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında konsere çıkmıştı. hem bayağı geç kalmış, hem de hiç kimseyi ciddiye almadan iki şarkı söyleyip, iyi geceler bile demeden gitmişti.

nedense o günden beri samimiyetine inanmıyorum fakat insanlara ikinci bir şans vermek gerekir. ne bileyim belki kötü günündeydi.
  • haluk levent'in;

"o gün aralıksız 12 saat 5 dakikalık "dünya rekoru" konser vermiştim.
    ve şimdi 13 saate çıkarıyorum..
    var mısınız?"

şeklinde meydan okuduktan sonra, altına;

(yalnız yasal izin için başvuru yarın olacak.. umarım izin çıkar)

yazarak "götümüzü kesmesinler" mesajı verdiği olay.

haluk levent "yaparım" dediyse yapar. bekliyoruz..
  • 14 albümündeki ortalama 140 şarkıyı yine ortalama 4 dakikadan söyler, 560 dakika yani 9 saat.. gerisini de 'ben sevmek sevmek isterdim' diye geçirir diye önerme ile yaklaştığım konserdir.
  • adamın tüm albümlerini iki defa çevirsen 10 saat etmiyor anasını satayım. ne 27 saati?

selam ve dubai...