şükela:  tümü | bugün
  • "bu ülkenin sanatçılarının iktidarı sevme hakkı da vardır. her iktidarı seven sanatçıya yalaka diyemezsiniz." sözleriyle gerçekleştirmiş olduğu yanlamadır.

hayır efendim, sanatçının görevi iktidarı/iktidarları sevmek değil eleştirmektir. niçin? çünkü sanatçılar halkın sesi soluğudurlar, iktidarların değil. ödülünü aldığın, memuru olduğun bir iktidarı eleştiremezsin.

röportajın tamamı burada;

(bkz: https://www.superhaber.tv/…egan-olamam-haber-127274)

edit: ali ismail korkmaz, ethem sarısülük, mehmet ayvalıtaş, abdullah cömert, medeni yıldırım, berkin elvan, ahmet atakan.

hiç hafızanız yok, hiç utanmanız yok. bu genç ölüleri nasıl da unutmuşsunuz. istediğiniz kadar küfür edebilirsiniz şimdi.

edit 2: eğer hem iktidar eleştirmeyeyim hem sanat yapayım derseniz misvak olursunuz, engin ardıç olursunuz, gırgır , limon , leman , lemanyak olamazsınız, oğuz aral olamazsınız. kimlere laf anlatmaya çalışıyoruz ya. siz eğitilmezsiniz.
  • eleştirinin yapıcı olanı makbuldür.
  • oğlum adam senelerdir ha bugün ha yarın içeri alınacam diye tetikte yaşamış adam. belli bir yaşa da geldi; kafası rahat etsin istiyordur artık. bu arkadaş, cem yılmaz'ın gezi zamanı 3,5 atmaktan sildiği tweetlerle değil, kendisinin olay yerinden yaptığı paylaşımlarıyla, adam duruşuyla hatırlanacaktır. bırakın da kafası rahat yaşasın artık; bu adama yancı diyene kadar tonlarca korkak sanatçı var.

edit: bonus track
  • hepiniz seve seve akpli olacaksınız hatta size çakma aktroller dönek çomarlar diyecekler korkmayın alışın.fshahdjajja
  • varlığını fark edemediğim yanlamadır.
    ayrıca sanatçı halkın sesi soluğu olacaksa:
    (bkz: 24 haziran seçim sonuçları)
    edit: la ikiyüzlülüğü bırakın, bizim sesimiz olmayan sanatçı değildir deyin direk.
  • ahahaha yahu bu sözlük beni hiç yanıltmıyor :) hadi izmir marşı okurken göklere çıkardığınız adamı linç edin bi de tam olsun.

tanım: gerçekçi hiçbir yani olmayan ekşici hezeyanı.
  • bakın bu adam daha önce açıkladı"ahbap platformu olarak yeri geliyor bakanlarla iletişim haline geçiyor, onlardan yardım alıyoruz" diye daha sen bu adamdan nasıl çıkıp hükümeti açık açık eleştirmesini beklersin? kaldı ki eğer ahbap platformu ile yaptıklarını yapmaya devam edecekse bırak yalaka olsun, benim için hiçbir sıkıntı yok.
  • dediğinde akp'ye yanlamak olmadığı için boşa başlatılan linç kampanyası. fakir muhalif sanatçı tarihin çok az bir kısmında geçen bir şey. sanat lüks bir uğraştır, ya devlet, ya saray, ya kilise, ya bankalar.. bir şeyler tarafından finanse edilir. jackson pollock gibi uç bir örnek var mesela, cia tarafından kültürel başkenti amerika kıtasına çekmek için şişirilmiştir.

falan filan.

ekşi'ye göre nükleer savunan bilim adamı da olamaz mesela, kimse de sormaz "o zaman bu kadar nükleer santralin fiziğini ameleler mi çözüyor" diye...
  • neymiş efendim sanatçı muhalif olmak zorundaymış.

e iyi o zaman atatürk dönemi sanatçıları da atatürk'ü sürekli eleştirseydi ? abi böyle saçmalık mı olur ? bir insan sanatçı diye neden akp karşıtı olmak zorunda olsun ?

eleştirdiğimiz kitleden bir farkınız olsun.
  • arkadaş 10000 yıllık tartışmaya, üzerine kitaplar, tezler yazılmış konuya noktayı koymuş: "sanatçının görevi iktidarı/iktidarları eleştirmektir"

kiloyla mı satılıyor bu öz güven el altından anlamıyorum ki.