şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vegan faşizmine tekrar tanık olmak için patlamış mısırımı kaptım da geldim.

ağlayan inek resmi ile ilk atağı bekliyorum, hadi bakalım.
  • "bir bedevi dedi diye yiyorum" diyerek özetlenemezdi. çünkü bedevi çölde göçebe olarak yaşayanlar için kullanılan bir tabirdir. eğer buradan kasıt rasulullah (s.a.v) ise o göçebe değil şehirliydi, dolayısıyla medeniydi.

bedevi olsaydı da değerinden bir şey eksilmeyecekti. ama terimleri doğru kullanmak, bilmiyorsak öğrenmek gerek.

haluk levent'in samimi ve tutarlı açıklamasıdır. ne yazık ki sosyal medya tarafından yaptığı olumlu her şey unutulacak, linç yiyecektir.

linççilere aldırma. seviyoruz seni haluk abi.

edit: iki üzerimde "bir bedevi dedi diye yiyorum diyerek özetlenebilirdi" diyen bir entry vardı, silinmiş.
  • halbuki veganlar gibi sırf bitkiler acı çekmediği için (o da zaten henüz iddia boyutunda) ıspanağı soyayı löp löp mideye indirmeliydi. düşünebiliyor musunuz, sen "bitki de bir canlı" diyorsun, vegan sana gevrek kahkahalar eşliğinde "bitkiler acı çekmez, o yüzden bitki yemek caizdir :))" bahanesini öne sürüyor. e "ille acı çekmesi mi lazım? bitkinin yaşam hakkını gasp etmeye ne hakkın var?" diye soruyorsun, vegan o arada ortamdan sıvışmış olduğu için cevap vermiyor. bu kadar vicdansız olmaya ne hakkınız var eyy veganlar? haluk levent gibi tutarlı olun hiç olmazsa. nokta.
  • saygı duyulması gereken açıklamadır
  • hadi inancı geçtim adam adanalı lan. kebabın başkenti. nasıl vegan olalım
  • linçperest veganları kudurtacak mevzu.

bir dine, bir inanışa, daraltılmış görüşe sahip tüm insanlar, diğerlerini, kendi doğruları ile yıpratmaktan geri durmazlar. önce birer sevgi kelebeği gibi takılan tarikat, görüş, inanış şakirtleri, gün geçtikçe pençeli, köpek dişli yırtıcılara dönüşürler. şüphesiz ki aşırılık, insanın kodunda vardır. bu sebepten ötürü keskin ve kısıtlayıcı fikir ayrılıklarına sahip insanlar, başkalarına eziyet etmek ve yıldırmak adına savurdukları söylem ve yaptıkları davranışları, kendilerince objektif değerlendirmelere tabi tutup, yine kendilerini yerden göğe haklı bulur, bunu kabul etmeyen insanları körlükle, aptallıkla suçlarlar.

mısırımı aldım, bekliyorum.
  • (bkz: et yemekten vazgeçemem demenin arapçası)

bizler de seviyoruz olm et, yemek için bayramı beklemiyoruz.
  • islam dinine göre dünya , dünyadaki canlı ve cansız varlıklar insanın faydası için sınavına dekor olarak yaratıldığı için zaten veganlığın felsefesiyle taban tabana zıt bir durum var ortada. bir müslümanın. “allah ben yiyeyim diye yaratmışsa neden vegan olayım” demesi kadar normal birşey yok.
  • adana kebap gibi bir şey varken vegan olanı allah çarpar.
    adam adana'lı lan. adana kebapsız hayat düşünemez.
    not: ateist, yogini, aganigi naganigi ve adana kebapsız bir hayat düşünemeyen arnaut.
  • başlığı açan arkadaşın son bölümdeki yorumuna katılmadığım gibi bu yoruma nasıl ulaştığına da hayret ediyorum. yani “haluk levent’in dolaylı yoldan veganları günahkar ilan etmesi” yorumu. adam veganları günahlar ilan etmemiş ki? sadece “dinimizde böyle bir şey de (dahi anlamındaki de’yi eklemiş) varken nasıl olayım.” demiş kendi yaptığı eylemi (et yeme) desteklemek için. diğerlerini dolaylı yoldan olsa bile “günahkarsınız” dememişki adam?

helal olan bir şeyi yememek haram değil, helal olan bir şeyi haram ilan ederek yememek haramdır. ince bir detay ama bir hayli fark var.

zaten haluk’un da -bence- canı köfte, kebap istiyor da bunu da kendine destek olarak kullanmış. “e allah diyor?” babında... “5 vakit namaz da var aq? o n’olcak?” desen yengeç gibi yan yan kaçar :)

hz. peygamberi “bedeviydi” diye aşağılamaya çalışırken cehaletini ortaya döken bir suser da yazmış başlığa... ya bedevi ya... işte bunlar sözümona sözlüğün aydın kesimi!