• "bir bedevi dedi diye yiyorum" diyerek özetlenemezdi. çünkü bedevi çölde göçebe olarak yaşayanlar için kullanılan bir tabirdir. eğer buradan kasıt rasulullah (s.a.v) ise o göçebe değil şehirliydi, dolayısıyla medeniydi.

bedevi olsaydı da değerinden bir şey eksilmeyecekti. ama terimleri doğru kullanmak, bilmiyorsak öğrenmek gerek.

haluk levent'in samimi ve tutarlı açıklamasıdır. ne yazık ki sosyal medya tarafından yaptığı olumlu her şey unutulacak, linç yiyecektir.

linççilere aldırma. seviyoruz seni haluk abi.

edit: iki üzerimde "bir bedevi dedi diye yiyorum diyerek özetlenebilirdi" diyen bir entry vardı, silinmiş.
  • saygı duyulması gereken açıklamadır
  • islam dinine göre dünya , dünyadaki canlı ve cansız varlıklar insanın faydası için sınavına dekor olarak yaratıldığı için zaten veganlığın felsefesiyle taban tabana zıt bir durum var ortada. bir müslümanın. “allah ben yiyeyim diye yaratmışsa neden vegan olayım” demesi kadar normal birşey yok.
  • vegan sapıklığına, vegan faşizmine kendince verdiği cevaptır. et yemek üzerine verilen her yanıt vegan sapıklığından her zaman daha tutarlıdır.
  • bir kimseyi düşüncelerinden dolayı linçe teşvik eden bir sözlük yazarının durum öyküsü.

(bkz: duyar kasmak)
  • inancı gereği değil adanalı olduğu içindir efendim.

biz de öyleyiz oradan biliyoruz.

şimdi şurada tek şiş sırf kuyruk yağı olsa da lavaşla yesek. *
  • dolayli dolaysız islam dinine ve hz. muhammete saldırmak için pusuda bekleyenler için iyi bir malzeme olmuştur.
  • veganlar kumda oynasın. et yememek nasıl bir tercihse et yemekte aynı şekilde tercihtir. kimse size et yemiyorsunuz diye madalya takmıyor. biraz beyninizle düşünün.
  • islam hristiyanlık yahudilik bunlarda et yemek serbesttir. ancak et yememek, veganlık, vejateryanlık yasak değildir. bunlar farklı şeyler.
    üstelik bütün bu dinlerde mistik sufi ekolde et yemekten kaçınmak da dini/ruhi derinleşme sürecinin bir parçasıdır, hatta bu veganlık vs onlardan çıkmıştır tarihsel olarak..
  • 'adanaliyim' demek çok yeterli bir açıklama olabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap