• harika sanatçımız, iyilikler meleği haluk levent öldürülmememiz için yapmamız gerekenler hakkında muhteşem tavsiyeler veriyor;

link

yoksa ölürüz kardeşlerim. üzgün surat

edit: tiviti silip bağışlayın yazmış. duygusallıktan maktule katil sorumluluğu yükleyesi gelmiş, olur tabi ne demek.

ekran görüntüsü: https://prnt.sc/tm0xuf

beyfendi çıldırdı tekrar yüklemiş, özrünü de geri almış, cılkı çıkmış ben demiyorum kendi diyor: https://t.co/qt2czwlldk

anlamakta güçlük çeken ve hakaret edenler görüyorum, (elf gözlerim neler görüyor) angutlar özel edit:

öldürülen bir kadının fotoğraflarını/yüzünü/ismini kullanarak diğer “hatalı” gördüğünüz kadınlara tavsiye veremezsiniz.
    “yoksa ölürsünüz :(“ gibi öldürülen kişi üzerinden onun davranışlarını sorgulayacak ve katili haklı çıkartmaya meyilli bir üslup kullanamazsınız, katil katildir.
    zaten her gün ölme korkusuyla yaşayan insanlara tavsiye vermeyi kendinde hak görme meselesi var, bakın burası sadece minik bir detay paşa gönlünüz için saymayın bunu.

bunu yapan bir “sanatçı” değil mi?
    yahu sizin evreniniz nedir bilmiyorum ama kullanılan dil zihni değiştirebilecek güçtedir. sanatçıyım ve meleğim paravanının ardına gizlenip leş kahve muhabbeti yapmanıza da tepki gösterilmesi kadar doğal bir durum yok. umarım dilinizin gücünün farkında olursunuz, farkında olmayanların miktarı, olana oranla fazla olduğu için gelişim yok, mesele aynı şekilde yerinde sayıyor zaten.

bonus: https://twitter.com/…tatus/1285509326522785792?s=21

https://twitter.com/…tatus/1285513172410159106?s=21
  • adam hakli. ''kadinlara degil erkeklere neden tavsiyede bulunmuyorsun'' diyenler olmus haluk levent'e twitter'da. adamlar anlamiyor iste, oldurmeye devam ediyor, katil olmayi goze almis bir psikopata tavsiye versen ne olur? haluk levent de hic olmazsa kadinlarimiza bir tavsiyede bulunayim demis. bunu bile anlamaktan aciz insanlarin baslarina gelebilecek kotulukten kendilerini korumalarini beklemek aptalliktir.

(bkz: #110485793)
  • talihsiz bir tavsiye
  • erkeklere tavsiye; insan olun!

kadınlara tavsiye; insanlarla birlikte olun!

ek; arkadaşlar kötü bi şey yazmadım ki... yani bu yazdığımdan kötü bir mana çıkaran varsa ya mazisinde ya da henüz pratiğe dökemediği pislik düşünceleri vardır.

t.; saçma sapan tavsiyedir. saçma sapan olmasının nedeni tek taraflı ve mağdur olan tarafa tavsiye verilmesidir "hırsızın hiç mi suçu yok" misali..
  • ülkede en aydın gözükenlerin bile, eril şiddetten kadını sorumlu tuttuğunu gördüğümüz tavsiyedir.

midem bulandı.

edit: birçok mesaj aldım, gerçekten bunu mu anladınız şeklinde. evet gerçekten bunu anladım, haluk levent de benim anladığımı sonradan anlamış olacak ki, kendi yazdığı tweet'i silmiş.

anladıklarımı daha detaylı yazayım ki, bu tweet'i "nasıl anladığımı" sorgulayan saygıdeğer yazar arkadaşlar da okusun;

mide bulandırıcı, neden mi? öncelikle her şeyi bir kenara bırakın, öldürüldüğü ortaya çıkalı sadece bir kaç saat olmuş bir kadının fotoğraflarını ekleyerek, sonu üzgün surat emojili bir tweet atılıyor, tweet'te kısaca "pınar, doğru seçim yapsaydın yaşıyor olacaktın" deniliyor. öldürülen insanı tanımıyorum, ama beni bile incitti. ailesini, sevenlerini nasıl incitmiştir.... bu; her şey bir yana, yakışıksız bir davranıştır.

gelelim işin diğer tarafına... sanatçı namzeti olarak toplumsal konularda bir fikir belirtilecekse yüz düşünüp bir yazmak gerekir.... bu kadar hassas bir konu üzerinden bir tavsiye verilecekse hele... ne yapabilirdi? anne & babalar diyebilirdi.... çocuklarınıza oyuncak diye silah vermeyin, kadın-erkek diye ayrım yapmadan yetiştirin, oğlan çocuklarına sen erkeksin yaparsın demeyin diyebilirdi. oynadıkları oyunlara, izledikleri dizilere, filmlere dikkat edin, eşlerinize olan davranışlarınıza, hitabetinize dikkat edin diyebilirdi. ama kolaya kaçmış, kadına yüklemiş suçu. aynı "o saatte sokakta ne işi varmış", "mini etek giymeseymiş"ciler gibi... bu zihniyet haluk levent'i bile ele geçirdiyse vay halimize arkadaş...
  • buna da tetiklenmeyin. adam gerçekten sizleri düşünmüş ve kendinizi korumanızın sizin göreviniz olduğunu söylemiş. gerçekten de öyle. baktınız ki zarar görüyorsunuz uzaklaşın oradan, emin olun ki sizi seven insanlar da var. onlar da sizin zarar görmenizden üzülecek.

edit: yapanın suçu yok demiyorum, ancak sorun çözümlene kadar semptomları gidermemiz lazım. sorun da çözülecek gibi görünmüyor ya bu kültürde, neyse.
  • ne kadar gereksiz olmuş. kadınlara tavsiye vermek yerine erkeklere verilsin o tavsiyeler. öyle uzun uzun tavsiyeye de ihtiyaç yok aslında. insan olun densin sadece. insan.
  • sinirli olmayan veya sinirlenmeyen erkek bireyin olmadığını düşünüyorum. onun için haluk abimizin de bu konudaki saptaması bence hatalı ve zararlı. psikopat kişilik bazen çok makul bazen çok normal görünümlü insalar da olabiliyor. yani dışsal reflekslerin bu konuda sığ bir tanımıyla erkeklere seçici davranmak bence aşırı derecede zararlı... ama takıntılı kişilerden de uzak durulması gerekiyor..
  • kendi hayatını karartmak hatta bitirmek uğruna bir insanın canını almaya hazır olç larına tavsiye verilmez. bu oç ları gözünü karartıp bu işi yapıyorlar.
    ne yazık ki gelinen noktada kadınlara düşüyor iş. mümkün olduğunca kendilerini korumak ve dikkatli olmak zorundalar . acı ama bu böyle .
    haluk levent e hak verdiğim olay .
  • son madde yakışmamış.

edit: zaten kendi de farkına varmış, silmiş bile.
401 entry daha
hesabın var mı? giriş yap