şükela:  tümü | bugün
 • emekli ve ödüllü gazeteci, gezi yazarı, fotoğraf sanatçısı, istanbul beyefendisi, gönül adamı, tekila citynin haluk ustası.
  sihirlitur'un da babası.
 • ara güler ile ilk tanışmasın son kısmını şöyle anlatır;

  "birer kadeh içerken ara güler sordu evladım sen ne yapıyorsun diye. o an her tarafı incelemekteyken dedim ki ben nikon f2 aldım. nedir o dikiş makinesi mi diye sordu bu defa. beklemiyordum şaştım kaldım bir sessizlik sonrası safiyane hayır dedim fotoğraf makinesi ve ben onunla çeşitli fotoğraflar çekiyorum diye ekledim.

  ara güler çaresiz bir hastalığa tutulmuşum gibi bana baktı veeee

  -evvvladım, sen bu güne kadar çektiğin bütün fotoğrafları yak, makineni sat, bir asprin iç yat dedi, dondum kaldım. kekeleyemedim bile. türkiye'nin en ünlü ismi bir numarasının genç birine verdiği nasihat, moral bu mu olmalıydı, yıkılmıştım darbelere dayanıklı değildim daha yolun başındaydım. gözlerim doldu belli etmedim. hava karardı. ergun çağatay'la görüşmesi bitti ve çıktık."

  ara güler yıllar yonra kendisinden 15 kasim 1979 independenta tanker yangini fotoğrafları dahil bir çok fotoğraf satın almıştır arşivi için.
 • futbola fitbol diyor yakışıyor ama
  pürüzsüz bir anlatımı var
 • sitesindeki * bölümler, özellikle nostalji bölümleri oldukça doyurucu ve ayrıntılı olan fotoğraf üstadı. ancak olaylar kısmındaki fotoğraflar o yılların da hissettirdiği soğukluğun etkisiyle oldukça ürkünç geldi, özellikle gecenin bir yarısı bakınca insanın içi ürperiyor *. bunu bir kenara bırakırsak o bölüm de oldukça zengin içerikli, özellikle independenta fotoğrafları çok başarılı.. fotoğrafları çekmek için ölüm riskini dahi göze alması mesleğine aşık bir insan olduğunu ispatlıyor.
 • yanlış hatırlamıyorsam 90larda hafta sonları 1 sayfa gezi sayfası hazırlardır hürriyet'te. o zamanlar şimdiki gibi imkanlar olmadığı için birçok yeri sayfasından öğrenirdik. hey gidi.
  ömrü uzun olsun.
 • ezkaza kendisinin elinden çıkma bir gazetecilik hikayesi okudum sihirlitur'da. yazı 30'dan fazla insanın öldüğü boğaza düşen taksim-sarıyer otobüsü kazası ve muhabir özözlü'nün o güne dair anıları üzerine olayın başlığı ekşi'de açılmamış ama kaza o günlerde ses getiren bir olaymış.

  16 haziran '78 boğaza düşen otobüs