şükela:  tümü | bugün
  • sakarya üniversitesi fen edebiyat fakültesi tarih bölümü öğretim üyesi. doç.dr.

genç bir doçent, birikimli bir insan, güzel bir üslubu var.

not: ayrıca an itibariyla tarihin arka odası'nda konuk olarak emeni meselesi hakkında bilgi vermetedir.
  • "ama tabi ermeni ya vatandaşımız, yalan söylüyordur"...

öncelikle bu kadar sefil bir mantığa zaten prim vermez de, yalnız galiba katıldığı programın (muhtemelen yarın bir gün internete yüklenecek) videosunun bağlantısını buraya vermek farz oldu. çünkü ancak böylece yalan söylemeyi, çarpıtmayı meşru görebilecekkadar hastalıklı zihinlerin iftiralarını herkes görebilir.

kendisi alanında son derece yetkin olduğu gibi üslubu ve nezaketiyle de çok güzel bir görüntü vermektedir.

bir de tabi birisi türkleri bazı zevatın istediği gibi karalamadı mı, olur sana bir "resmi tarihçi", "memur" falan fistan. ama aksini yapsaydı bak "cesur" derlerdi. bu "mantığa" da çok gülerim hep.
  • öğrenci falan filan yetiştirdiğini düşünmek bile gelecek açısından daha umutsuz olmamıza neden olan öğretim görevlisi. sanırım tecrübesizliğinden olacak demagoji yapmayı da tam beceremiyor.
  • kendisi uzun araştırmalara dayanan özgüveni sonucu bilgisini kendinden emin bir şekilde sunduğundan belgesiz, bilgisiz, mesnetsiz konuşan kişiler gibi demagoji yapmayı bilmemesi normaldir.
  • yüce devletumuz hata yapamazcı tam. osmanlı hanedanlığının ermeniye, türke, kürde, çerkeze acaba ne faydası olmuş soruyorum tarihçimize. kan gözyaşı dışında son 400 yıl içinde yüce devleti ali osman kendi mülkleri topraklarına neler yapmış acaba. köylü türk, hamal kürtlerin yanında ermeni zenginleşti mi vur kafasına, yap müsadereyi. olmadı mı sür bir yere oh mis. tabi yıllar geçip yabancılar bizim gavurlara el atınca bu eski yöntemler işe yaramamaya başlamış. ermeniler güçlendikçe hak talep etmeye, isyan etmeye falan başlamışlar. hasta adam ne kadar güçsüz olsa da vurmuş kafalarına kendi yapamazsa vermiş gazı kürtlere onlarda çakmışlar vanlı erzurumlu ermeniye. şimdi bu tarihçimizin genel mantığı devlet yapmışsa doğrudur olduğundan.sorgulamıyor hiç. neden isyan, neden bu ülkenin her azınlığı ayrılmaya çalışmış ülkeden. ayrılır ayrılmaz saydırmış bizim koca osmanlıya. neden tüm göç edenler rumlar ermeniler dümdüz gidiyor bizim hasta adama. hepsi fiştekleyen ingilizlerin suçu mu. ingilizlerin dünyada tek derdi türkler olan koca koca emperyalik devletlerin gazıyla mı tüm bu yaşananlar yani. hiç mi suçu yok bizim hanedanın. onu geçtim açlıktan dağlara çıkıp devletlu hanedanımıza isyan eden her türkmenin kelleleri kuyulara doldurulmadı mı yıllarca önceki zamanlarda. osmanlı muhteşem, osmanlı haklı, osmanlı adaletli diye öğretilince yıllardır sonuç haluk bey gibi devletumuz hata yapmazcılarla doluyor üniversiteler.

bi de işin komiği osmanlıyı geçtim ne kadar azınlık varsa postalamak için kafa başına vergi koyan, fırsatını buldu mu siktiri çeken bir günümüz cumhuriyetini görenler olarak osmanlının gerçekten haklı olduğunu mu düşünüyorsunuz? isyan ettiler ondan yaptı yae şeklinde düşünenleri azcık mantığa çağırıyorum. lan varlık vergisini ,6 7 eylül olaylarını planlayanlar vardı bu coğrafyada sizce osmanlının azınlıklara düşmanlığının tek sebebi isyan etmeleri mi?
  • sürekli, erhan afyoncu'nun biraz da "sen konuş haluk", "çok suskun kaldın haluk" tarzında telkinlerine maruz kalmıştır, kalmaktadır. suskun kalma haluk. bu tarih sana muhtaç. sizin gibiler almanlarda olsa, kim hatırlayacaktı yahudileri?
  • (bkz: hiçbir türk'ün kalbinde böyle bir zulüm yoktur)

türk lirası gibi tarihçidir. türkiye sınırları dışında geçmez.
  • üds ve ales'e deli gibi hazırlanıldığı vakitlerde, bize "akademi" camialarının nasıl ellerde olduğuna dair ipuçları verip, ister istemez gaza gelmemizi sağlayan adam. ulan biz harcanıyoruz buralarda o zaman. bu kadar ucuz mu akademisyenlik?

"hiçbir türk'ün kalbinde böyle bir zulüm yoktur" diyecek kadar aşmıştır kendisini. vay be arkadaş neymiş bu türk böyle!? ne yüce merhamet sahibi, istisnasız bir insan evladıymış. allah akıl-fikir-izan nasib eylesin en yakın zamanda. benden alsın biraz, ona versin yarabbülalemin.
  • örnek bir bilim adamı. tarihin arka odası programına konuk oldu.

ermeni vatandaşımız; ermeni büyüklerin anlattığı hikayelerden biri de, techir sırasında gitmek-yürümek istemeyenin ayağına nal çakılıyor. bu doğru olmasa da böyle anlatıyorlar. bunların dinleyen biri türkü sevemez. bilim adamımız hemen cevabı yapıştırıyor.

- hiçbir türkün kalbinde böyle zulüm olmaz... iftiradır, palavradır.

gece gece güldürdü sağolsun.
  • bi de haluk abimiz ermeni milliyetçilerinin yazmalarını okumaz mı oraya bitiyorum ben. milliyetçilik boku yüzünden tüm avrupanın birbirini doğradığı dönemde türk kanına susamış adamların mektuplarını okuyup okuyup gaza getiriyor bizim milliyetçileri. ağrı isyanında kürtler için ağza alınmayacak laflar eden türk subaylarının lafları gazetelere bile basılmış. şimdi bunlara bakıp biz de mi mastürbasyon yapalım ey milliyetçiler? kürt soykırımı tezimize kaynak gösterelim o zaman onları da. onu geçtim acaba o dönemler hiç bir türk subayı ermeniler ,ne bilim isyan eden kürtler hakkında bişe yazmadı mı? yıl 94 güneydoğuda asker dayımın neler konuştuğunu yazsam kaynak diye; bu kaynağı tüm avrupa "lan türkler ne kadar psikopat" diye her programda önümüze dayasa millici gençler nasıl taklalar atacak onu merak ediyorum ben.